Evaldas Taujanskis: kai „batareika“ nusėda – užsidarau namuose (II)

Evaldas Taujanskis
Evaldas Taujanskis
  © Asmeninis albumas

Pirmą interviu dalį galite skaityti čia.

LNK seriale „Nekviesta meilė“ pasirodžius šiam aktoriui, turbūt daugeliui iškilo klausimas: kur aš jį mačiau? Evaldas Taujanskis, seriale vaidinantis Grėtei patinkantį vaikiną Aidą, Alfa.lt papasakojo, kaip pateko į žydruosius televizijos ekranus, apie repeticijas, knygas ir buvimą su savimi.

Be filmavimosi seriale dar vaidini Gyčio Ivanausko ir Andželikos Cholinos teatruose.

Taip. Pas Andželiką vaidinu ir šoku spektaklyje „Don Kichotas“, o pas Gytį – „Raudonose kurpaitėse“. Gyčio spektakliai visada šiek tiek šokiruojantys ir drąsūs. Šis darbas „kvepia“ tuo pačiu. Yra labai daug gražių minčių, tad šis projektas pavyks puikiai. Tai spektaklis pagal H. K. Anderseno pasaką. Mano vaidmuo bus kitoks, bet neišduosiu koks. Tebūnie intriga žiūrovams, ypač tiems, kurie yra mane pastebėję.

Šokėjas-aktorius?

Mano tokia specialybė.

Ar buvo populiari šokėjo profesija, kai ją rinkaisi? 

Tai buvo labai naujas dalykas. Įstojau iškart į antrą kursą, nes pirmame nežinojau apie tokią specialybę. Stojau į teisę, pedagogiką, nes labai norėjau būti mokytoju. Likimas mane pastūmė ten, kur turiu būti.

Nesigaili, kad tapai aktoriumi, o ne teisininku ar mokytoju?

Tai kas, kad aš apsivilkčiau kostiumą, vaidinčiau svarbų, o specialybė būtų ne prie širdies. Nesakau, kad šios profesijos blogos, tiesiog jos ne man.

Kuo skiriasi aktorystė nuo šokio?

Šokėjo specialybė skiriasi nuo aktoriaus, bet jei šiuos dalykus sujungi – gaunasi gražus reikalas.

Ar galėtum pasirinkti vieną iš šių dviejų dalykų?

Vakar buvau tango spektaklyje, kuriame šoko šešios poros. Žinai, šokėjo profesija yra laikina, nes nežinai, kiek „patempsi“. Bet vakar šokusiems vyrams buvo apie keturiasdešimt metų, o gal ir daugiau. Jie šoko fantastiškai ir neatrodė, kad greitu laiku galėtų trauktis iš scenos. Tikiuosi, aš iki 50-ties metų „varysiu“. O rinktis labai nemėgstu. Viskas turi ateiti savaime: dabar daugiau vaidinu, o vėliau gal daugiau šoksiu. Dar šoku Šarūno Kirdeikio grupėje „Show Makers“. Labiau mėgstu charakteringus šokius – tango, čigoniškus, o pas Šarūną – jazzas, hip-hopas. Buvo labai įdomu pabandyti. Ten vieni bernai, tai jaučiama tokia jėga...

Ar yra vaidmuo kurio negalėtum suvaidinti?

Galėčiau suvadinti viską, bet ne viską norėčiau. Įdomu save išbandyti ten, kur galvoji, kad netiktum.

Ką aktoriui reiškia aplodismentai?

Tą reikia pajusti, nes sunku paaiškinti. Galima dešimt metų dirbti dėl vienos akimirkos: kai salė po spektaklio atsistoja ir pasigirsta ovacijos ir aplodismentai.

Turi daug veiklos, o iki paryčių skaitai knygas...

Aš galiu neskaityti labai ilgai, bet jei kokia knyga susidomiu... Krikšto mama davė P. Lagerkvisto knygą „Barabą“, kurią dabar skaitau.

Ar darbas tau yra ir laisvalaikis?

Labai mėgstu repetuoti: repetuočiau ir repetuočiau, nes tai patinka netgi labiau nei vaidinti spektaklyje. Repetuoji, nubėgi greitai užkąsti, vėl repetuoji. Jei kas nesigauna, bandai iš naujo ir pan. O spektaklyje jau nieko nepakeisi – kaip gavosi, taip gavosi. Arba graužatis, arba „kaifas“. O laisvalaikis priklauso nuo nuotaikos. Kartais noriu skirti laiko sau, nes per visas repeticijas taip „išsitaškom“, ypač aš, nes visiems padedu. „Batareika“ sėda, sėda... Tada užsidarau namuose, juos susitvarkau, pasiimu gerą knygą ar įsijungiu serialą. Atsigaunu, „pasikraunu“, paskirstau energiją. Tiesa, labai pamėgau plaukioti. Jau pusantrų metų kiekvieną dieną einu į baseiną. Nemėgstu nei apsipirkinėti, nei vaikščioti į sporto klubą, tad tai dar vienas būdas pabūti vienam.

Ar pasibaigus sezonui darbo pamažėja?

Šią vasarą darbo dienomis vyko serialo filmavimai, o savaitgaliais šokdavome Palangoje. Rudenį vėl prasidėjo naujas teatro sezonas, tad neturėjau jokių atostogų. Bet svarbiausia, kad nesigailiu. Jei dirbčiau darbo dienomis nuo aštuonių valandų ryto iki penkių vakaro, tada tikrai reikėtų atostogų. Paroje yra 24 valandos: 12 valandų dirbi ir lieka dar 12.

Bet reikia ir pamiegoti.

Reikia. Svarbu pailsėti naktį, o dieną nusnaudęs pusvalandį ar valandą vėl jaučiuosi energingas...

Evaldas Taujanskis: kai „batareika“ nusėda – užsidarau namuose (II)

Evaldas Taujanskis
+2