„Tai — aš“ festivalio dalyviui atiteks vardinė Kernagio gitara

Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis TAI - AŠ
Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis TAI - AŠ
Alfa.lt
2008-10-06 12:53

Artėjančio Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai — aš“ baigiamajame koncerte staigmena lauks ne tik klausytojų, bet ir pačių dalyvių.

Spalio 19 d. 19 val. Šv.Kotrynos bažnyčioje pirmą kartą per festivalio istoriją vienam atlikėjui bus įteikta šviesios atminties Vytauto Kernagio vardo gitara.

Aktorius, dainininkas, televizijos laidų vedėjas V.Kernagis pirmąją dainuojamosios poezijos plokštelę Lietuvoje įrašė 1978 m. Daugiau kaip 200 dainų sukūręs V.Kernagis yra laikomas vienu iš lietuviškos dainuojamosios poezijos pradininkų. Jo kūryba turėjo įtakos ne vieno šiandien garsaus bardo keliui, o daugybė maestro dainų klausytojams tapo atpažįstamos nuo pirmojo akordo.

Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai — aš“ rengėjai V.Kernagį vadina ir šio festivalio krikštatėviu.

„Prieš šešerius metus Vilniaus mokytojų namuose kartu su Gediminu Storpirščiu rašėme būsimo pirmojo festivalio projektą. Tuomet šalia buvo ir V. Kernagis. Projekto koncepciją jau turėjome, tačiau pavadinimo — ne. V.Kernagis ir pasiūlė pavadinti „Tai — aš“. Tokie žodžiai skamba ir vienoje iš jo dainų.

Šis pavadinimas puikiai perteikia ir žanro kameriškumą. Kiekvienas dainuojamosios poezijos mylėtojas, klausydamas bardų dainų, gali pasakyti: „tai — aš“, — pasakojo festivalio meno vadovas Juozas Žitkauskas.

Kuris iš bardų pelnys pirmąjį maestro vardo įvertinimą, paaiškės tik per baigiamąjį festivalio koncertą, spalio 19 d. Vilniaus Šv. Kotrynos bažnyčioje. Laureatą festivalio organizatoriai rinks kartu su Lietuvos gretutinių teisių asociacijos AGATA atstovais, kurie yra šios premijos steigėjai. Šiai asociacijai ir kilo idėja bardams įteikti V.Kernagio vardo gitarą.

„V.Kernagio vardo gitara bus įteikta ne dainuojamosios poezijos naujokui, bet ir ne klasikui. Ji bus skirta žmogui, kuris jau yra ryški figūra dainuojamosios poezijos pasaulyje“, — teigė J.Žitkauskas.

Maestro vardo apdovanojimas ir ateityje liks vienu svarbiausių festivalio akcentų. Jo laureatas kasmet bus paskelbiamas per baigiamąjį festivalio koncertą.