Ministrų kabinete – du oficialūs milijonieriai (papildyta)

Petras Vaitiekūnas
Petras Vaitiekūnas
  © INNA
BNS
2008-10-01 13:59

Keturioliktajame ministrų kabinete – du oficialūs milijonieriai. Maždaug pusės ministrų šeimų deklaruotas turtas ir pajamos nesiekia pusės milijono litų, nors Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) skelbiamose politikų interesų deklaracijose visi ministrai nurodė turį nekilnojamojo turto.

Antradienį paskelbtos politikų, valstybės tarnautojų ir pareigūnų turto bei pajamų deklaracijos už 2007 metus. Šias deklaracijas jie teikė Valstybinei mokesčių inspekcijai.

reklama

Pagal jas turtingiausiu ministrų kabineto nariu galima vadinti užsienio reikalų ministrą Petrą Vaitiekūną ir jo sutuoktinę Jonę Ramunytę. Bendras jų deklaruotas turtas bei piniginės lėšos sudaro 1,76 mln. litų.

J.Ramunytė – gerokai turtingesnė už savo vyrą. Ji turi privalomo deklaruoti turto už 1,3 mln. litų.

Pagal VTEK pateiktą šeimos deklaraciją P.Vaitiekūnas su žmona turi du butus ir du sklypus Vilniuje, sklypą Šiaulių rajone, butą Latvijoje ir statosi namą Lietuvoje.

Antrasis milijonierius – ūkio ministras Vytas Navickas. Jo ir žmonos turtas bei santaupos sudaro 1,359 mln. litų.

Nedaug iki milijonieriaus titulo trūksta aplinkos ministrui Artūrui Paulauskui. Jo šeimos valdomas turtas ir piniginės lėšos sudaro 979 807 litus, tačiau Paulauskams dar reikės grąžinti skolą. Ministro žmona Jolanta Paulauskienė deklaravo, kad yra paėmusi 117 tūkst. litų paskolą.

Paulauskai turi namą, sklypą ir du butus Vilniuje.

Tarp turtingiausiųjų ministrų pateko sveikatos apsaugos ministras Gediminas Černiauskas su gyvenimo partnere Sigita Kavaliūnaite. Bendras jų turtas ir piniginės lėšos – 857 tūkst. litų.

Privalomą deklaruoti turtą jie įvertino 613 tūkst. litų, nors G.Černiauskui ir S.Kavaliūnaitei priklauso trys sklypai ir namas Vilniuje, namas arba jo dalis Vilniaus rajone.

Nuo kolegos negaug atsilieka krašto apsaugos ministras Juozas Olekas. Jo su žmona turtas ir piniginės lėšos truputį viršija 800 tūkst. litų. Iš jų piniginės lėšos sudaro per 200 tūkst. litų. Olekai yra paėmę beveik 200 tūkst. litų paskolą.

Mažiausiai privalomo deklaruoti turto bei piniginių lėšų turi vidaus reikalų ministras Regimantas Čiupaila. Jo ir žmonos bendroje deklaracijoje - turto ir pinigų už 182 tūkst. litų. Į šią sumą turėtų būti įskaičiuota ir politiko buto bei kito statinio sostinėje vertė.

Tarp neturtingiausiųjų kabineto narių - finansų ir kultūros ministrai Rimantas Šadžius bei Jonas Jučas. R.Šadžiaus šeima iš viso deklaravo turto ir pajamų už 291,6 tūkst., J.Jučo – už 292 tūkst. litų. Abu ministrai turi po butą ir po kitą statinį. R.Šadžius – Vilniuje, J.Jučas – Kaune.

Į neturtingiausiųjų ketvertuką patenka premjeras Gediminas Kirkilas. Asmeniškai jis neturi jokio nekilnojamojo turto. Butas Vilniuje registruotas žmonos Liudmilos Kirkilienės vardu. Tačiau Vyriausybės vadovas turi santaupų – 138 952 litus.

Iš viso Kirkilų šeima deklaravo turinti turto ir lėšų už 304 tūkst. litų. Beje, premjeras nurodė negrąžinęs 197 litų skolos.

Du butus Vilniuje turinčios socialinės apsaugos ir darbo ministrės Vilija Blinkevičiūtės deklaracijoje – 620 725 litų vertės turtas ir santaupos. Tačiau ministrė dar yra negrąžinusi 218 tūkst. litų paskolos.

Namą, sklypą ir butą sostinėje valdantis susisiekimo ministras Algirdas Butkevičius su žmona savo turtą bei pinigines lėšas įvertino 537 tūkst. litų. Ministras yra gavęs ir 270 tūkst. litų paskolą.

Kai kurie ministrai deklaracijose gana kukliai įvertino turimą turtą, nors jo kiekis – gana įspūdingas. Štai sklypą, butą ir kitą turtą Kėdainiuose turintis teisingumo ministras Petras Baguška jį vertina per 100 tūkst. litų. Iš viso Baguškos deklaravo turto ir pinigų už 338 618 litų.

Žemės ūkio ministrė Kazimiera Prunskienė valdo dar daugiau nekilnojamojo turto, bet jo vertė, ministrės teigimu, nesiekia pusės milijono litų. VTEK duomenimis, K.Prunskienei priklauso du butai Vilniuje, namas, sklypas ir penki statiniai Švenčionių rajone bei vienas statinys Vilniuje. Juos ministrė įvertino 464 917 litų. Dar ji turi 249 tūkst. litų santaupų.

Švietimo ir mokslo ministras Algirdas Monkevičius su sutuoktine turto ir lėšų turi už 681 tūkst. litų. Tačiau ministrui dar reikės grąžinti 477 948 litus skolos.

Pagal VTEK pateiktą deklaraciją Monkevičiai valdo tris sklypus Akmenės rajone, vieną sklypą ir namą Vilniaus rajone.

Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos Teisės departamento direktoriaus pavaduotoja Rasa Virvilienė BNS teigė, kad turtą ir pinigus deklaruojantieji gali nurodyti įsigijimo (faktinę) kainą arba ataskaitinių metų pabaigoje buvusią tikrąją rinkos kainą. Tačiau esą nebūtina kasmet perkainoti turimo turto.

„Turto vertė, teikiant paskesnių metų deklaracijas, gali būti tikslinama ar perskaičiuojama, tačiau, deklaruojančiajam pageidaujant, gali būti nurodoma ta pati turto vertė, kaip prieš tai ėjusių ataskaitinių metų deklaracijoje“, – teigė R.Virvilienė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.