Kauno intermodalinis terminalas išjudins Palemoną

Kauno intermodalinis terminalas išjudins Palemoną
Kauno intermodalinis terminalas išjudins Palemoną
  © Archyvas
Alfa.lt
2014-09-25 10:04

Kauno intermodalinio terminalo (KIT) teritorijoje – paskutinieji statybų darbų akordai. Terminale įrengtos krovinių sandėliavimo ir perkrovimo patalpos bei unikalus, 40 tonų keliamosios galios krovos ožinis kranas. KIT, kuris ne tik taps pirmuoju intermodaliu mazgu, apjungiančiu ,,europinę“ (1435 mm pločio) ir ,,rusišką“ (1520 mm pločio) geležinkelio vėžes Baltijos šalyse, bet ir transporto jungtimi tarp Rytų ir Vakarų be Šiaurės ir Pietų,netrukus bus pradėti testavimo darbai, o pirmųjų krovinių aptarnavimas planuojamas metų pabaigoje.

Jūrinių konteinerių, tank-konteinerių ir šaldančių konteinerių aptarnavimas, konteinerių saugojimas iki 45 dienų, muitinės, maisto ir veterinarijos tarnybos paslaugos vienoje vietoje, patogi ir greita krovinių krova ant geležinkelio platformų ir puspriekabių – tai tik dalis paslaugų, kurios bus teikiamos KIT, įsikūrusiame greta Kauno geležinkelio stoties Palemono parko. Čia pat ir Kauno laisvoji ekonominė zona (LEZ) bei Karmėlavos oro uostas, magistraliniai keliai, kurie dar labiau išplės ir supaprastins krovinių vežimątaikant įvairiarūšį transportą.

Pasak „Lietuvos geležinkelių“ Krovinių vežimo direkcijos Logistikos projektų skyriaus viršininko Mindaugo Butnoriaus, Kauno šiaurės rytinėje dalyje esantis senasis Palemono terminalas, jo aikštelės, įranga bei kranas paseno tiek morališkai, tiek ir fiziškai. Tačiau Palemono apylinkėse, Naujasodyje, Petrašiūnuose bei Kauno LEZ, kone pavirtusiuose atskirais miestais, sujungtais geležinkelio bėgių, veikia daugybė įmonių, kurios ne tik galės pasinaudoti nauja geležinkelio linija, bet ir patogiu krovinių pristatymu ir išvežimu automobiliniu transportu šalia esančios „Via Baltica“ automagistralės Vilnius-Klaipėda ir Marijampolė-Panevėžys atkarpomis.

Infrastruktūrai patogia vieta Palemone spėjusi pasinaudoti tarptautinė logistikos kompanija „Hupac Intermodal SA“, jau treti metai operuoja konteinerinį traukinį, pavadinimu „Šeštokai Express“, kuris gabena krovinius iš Vakarų Europos į Smolenską (Rusija), o iš ten – į kitas Artimųjų Rytų valstybes. Planuojama, kad įkūrus KIT, „Šeštokai Express“ konteinerių perkrovimai bus perkelti į KIT, kur viskas bus atliekama kur kas greičiau ir produktyviau.Tikimasi, kad veikla, kuri buvo vykdoma senajame terminale, persikels į naujai statomą, įvairios rūšies kroviniams pritaikytą KIT terminalą.

Bendra KIT statybos (projekto) vertė – 87,6 mln. litų. Iki 84,48 proc. tinkamų ES lėšomis finansuoti KIT išlaidų dengiama Sanglaudos fondo lėšomis.