Uždrausta meilė: dėl intymių santykių su paaugle šiauliečiui iškeltos jau dvi bylos, draugę slėpdavo po lova

Uždrausta meilė
Uždrausta meilė
  © Unsplash.com

Lietuvos įstatymai aiškiai byloja, kad tam tikrai meilei yra ribos – pilnametis negali lytiškai santykiauti su jaunesniu nei 16 metų asmeniu. Tačiau Šiauliuose jau kelerius metus verda meilės drama, kurios įstatymai negali pažaboti – dėl lytinių santykių su paaugle jaunas vyras net po akistatos su teisėsauga šių santykių nenutraukė, galiausiai dėl to sulaukė ir antrojo teistumo.

Šiaulių apylinkės teismo Šiaulių rūmuose jau įsiteisėjusiu nuosprendžiu buvo išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje vietos gyventojui teko jau antrą kartą aiškintis dėl to paties – nuolat besitęsiančių intymių santykių su paaugle. Prieš tai už tuos pačius santykius E. T. buvo teistas 2020 m. liepą, o dar 2018 m. balandį buvo nuteistas už tai, kad turėjo intymių santykių su kita paaugle iš globos namų. Kadangi prie šių bylų prisidėjo dar viena, dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo, jaunas vyras buvo priverstas apmąstyti savo veiksmus areštinėje – jam buvo skirta 90 parų, vėliau – dar 30 parų arešto.

Šįkart E. T. teko pasiaiškinti dėl 2020 m. gegužę–liepą nutikusių dalykų. Pareigūnai nustatė, kad per šį laikotarpį vyras, kuriam tuo metu buvo 22 metai, su nepilnamete mergina mažiausiai tris kartus lytiškai santykiavo, nors įstatymai tai draudžia – paauglei dar nėra 16 metų.

Bylos duomenimis, tiek vyras, tiek ir paauglė yra iš tų pačių globos namų, kuriuose ir susipažino. Mergina bėgdavo iš globos namų, o pabėgusi apsilankydavo pas E. T.

Prieš teismą trečiąkart dėl to paties stojęs E. T. kaltę pripažino, tačiau tikino, kad lytinių santykių būta ne dėl to, kad jis pats būtų labai norėjęs. „Ji matydavo, kad po darbo grįžtu pavargęs, tai ji pati lipa, pati prašo. Galiu pasakyti, kad jos tai daryti neverčiau, bet ji pati to nori, lenda į klyną, mauna kelnes, pati nusimauna“, – teisme aiškino vyras. Anot nuteistojo, jis aiškinęs paauglei, kad tai baigsis eiline byla, tačiau ši tik atkirsdavo, kad jai nusispjauti.

Dėl uždraustos meilės teko pasiaiškinti ir pačiai paauglei, kuri, kaip paaiškėjo, galėjo pridaryti dar ne to. 2020 m. balandį iš globos namų pabėgusi mergina teigė, kad taip pasielgė, nes norėjo gyventi laisvą ir nevaržomą gyvenimą. Nepilnametės ieškojo policija, kelis kartus surado ir parvežė į globos namus, tačiau, vos parvežta, mergina vėl pabėgdavo.

Nepilnametė tyrėjams pasakojo, kad laisvėje rasdavo kur gyventi, buvo apsistojusi pas kelis vyrus, kurie pažįstami su E. T., užsiminė, kad ir su jais galėjo turėti lytinių santykių. Tačiau pastarieji to išsigynė.

Mergina taip pat pripažino, kad laisvėje kiti vyrai ją ne tik priimdavo gyventi, bet ir padėjo slapstytis – sakydavo pareigūnams, kad nieko apie ją nežino, o vienas iš vyrų merginą, kai atvažiuodavo policija, slėpdavo po lova.

E. T., kaip paaiškėjo, jau buvo nusvilęs dėl santykių su paauglėmis – anot merginos, jai žinoma, kad draugas dar 2018-aisiais buvo nuteistas, kadangi taip pat draugavo su paaugle iš globos namų, o ši draugystė galiausiai baigėsi tuo, kad minėtoji paauglė pastojo. Pasak nukentėjusiosios, jai žinoma, kad gimęs kūdikis buvo paimtas globon, kadangi nei E. T., nei vaiko motina juo nesirūpina – abu kur kas labiau domina alkoholis.

Teisėja Ilona Jakubėnienė trečiąjį kartą dėl lytinių santykių su paaugle įkliuvusiam E. T. skyrė laisvės atėmimo bausmę. Kadangi, kaip paaiškėjo, dar vieno nuosprendžio vyras buvo spėjęs sulaukti 2020 m. rugsėjį, subendrinus visas bausmes E. T. buvo skirta 13 mėnesių laisvės atėmimo bausmė. Tačiau už grotų vyras kol kas nesės – jos vykdymas buvo atidėtas pusantrų metų laikotarpiui.