Kauno kalėdinės eglutės įžiebimas perkeliamas į transliaciją
Atsisakoma kalėdinės mugės

Kalėdinė Kauno eglutė
Kalėdinė Kauno eglutė
  © Fotobankas
BNS
2020-11-26 15:27

Dėl pandemijos savaitgalį vyksiantis Kauno kalėdinės eglutės įžiebimas šiemet perkeliamas į tiesioginę transliaciją, atsisakoma tradicinės mugės, ketvirtadienį pranešė savivaldybė.

„Žinau viena – karantinas neatims iš mūsų gražiausių žiemos švenčių. Kaip ir kasmet, Kauno eglė bus unikali. Labai kviečiu saugiai ir jaukiai eglutės įžiebimą stebėti namuose. Pagrindinis Kauno Kalėdų akcentas Rotušės aikštėje lauks iki pat Trijų karalių šventės, tad neskubėkime ir pasimėgaukime šiuo laikotarpiu. Visiems linkiu ramių ir saldžių švenčių“, – savivaldybės pranešime sako Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Savivaldybė dėl karantino atsisakė aplink kalėdinę eglutę Rotušės aikštėje įprastai išsirikiuojančių prekybinių namelių, tačiau aplinkui įsikūrę restoranai, kavinės ir barai miesto raginami šventiškai pasipuošti.

Pasak savivaldybės, asmeniškai šių įstaigų savininkams pasiųstais laiškais verslininkai kviečiami prisidėti kuriant šventinę nuotaiką greta Kalėdų eglės išpuoštais langais bei vitrinomis ir saugia prekyba maistu bei karštais gėrimais išsinešti pagal šių dienų ribojimus bei reikalavimus. 

„Visi verslininkai labai geranoriškai atsiliepė į šį mūsų raginimą ir jie tikrai galvoja pasinaudoti šita galimybe“, – žurnalistams ketvirtadienį sakė Kultūros skyriaus vedėja Agnė Augonė.

Šventiniai renginiai keliasi į virtualią erdvę

Kalėdų eglės įžiebimo renginį šeštadienį 18 val. tiesiogiai transliuos LRT. 

„Labai ragintume visus likti namuose ir Kauno eglutės įžiebimo šventę žiūrėti per Lietuvos televiziją, o visi kauniečiai galės visą šį laikotarpį ilgą, iki sausio 6 dienos, ateiti ir pasižiūrėti gyvai tą eglutę“, – sakė savivaldybės atstovė.

„Raginame nesibūriuoti, nesirinkti“, – pabrėžė ji.

Šios transliacijos metu pasirodys ir Kalėdų senelis su nykštuku, po koncerto šešiuose Kauno mikrorajonuose bus iššauti fejerverkai.

Šventinio koncerto filmavimas bus uždaras, jis vyks be žiūrovų, tačiau išlaikys tokį patį formatą, kaip įprasta.

Taip pat kalėdiniu laikotarpiu įprastos edukacinės veiklos, kokias anksčiau būdavo galima rasti Rotušės aikštėje, persikels į virtualią erdvę: pažiūrėjus filmuotą medžiagą bus siūloma įvairius dalykus pasigaminti namuose.

„Vaikučiai galės tą patį Kalėdų laišką seneliui parašyti, tiktai keičiasi formatai“, – sakė savivaldybės atstovė.

Rotušės aikštėje šiemet įsikurs tik Kalėdų senelio rezidencija, bet į ją patekti nebus galima dėl karantino reikalavimų.

Prie „saldžios“ eglės – griežtesnė priežiūra

Šiemet Kaunas pristato „Saldžių Kalėdų“ tema sukurtą eglutę, kurios dekoracijos primena morenginius skanėstus.

„Tai yra ramaus Kalėdų laukimo, gražaus stebuklo laukimo nuotaika kuriama. (...) Daugiau susikaupimo, laukimo ir vilties“, – pasakojo eglutę kūrusi menininkė Jolanta Šmidtienė.

Papuošimai, jos teigimu, yra abstraktūs lyg debesys, primenantys saldumynus, avinėlius ar kitas formas.

„Idėja buvo truputėlį nuleisti ant žemės tų debesų“, – sakė eglutės autorė.

J. Šmidtienė pasakojo, kad eglės viduje bus įrengtas miestas iš tikro cukraus.

„Bus galima ateiti ir pasižiūrėti. Ten bus atpažįstami Kauno architektūriniai elementai“, – sakė ji.

Eglutės dekoracijos sukurtos iš izolono – suyrančios netoksiškos medžiagos.

Pasak A. Augonės, Rotušės aikštė šventiniu laikotarpiu išliks atvira, tačiau daugiau dėmesio bus skiriama apsaugai, kuri prižiūrės, kad eglute pasigrožėti atvykę žmonės nesibūriuotų.

„Bus padidinta priežiūra, ribojimai, stebint žmones, kad laikytųsi karantino sąlygų. (...) Kol kas neplanuojame uždaryti ar daryti labai griežtų ribojimų“, – sakė ji.

Žmonių skaičius aikštėje nebus ribojamas, tačiau jie galės būriuotis ne daugiau kaip po penkis. Vis dėlto savivaldybės atstovė pabrėžė, kad tvarka gali keistis, jeigu keisis karantino reikalavimai.

Pandemija, pasak J. Šmidtienės, buvo iššūkis ir eglutės kūrėjams: jie dirbo pagal griežtus grafikus, mažesnėmis grupėmis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.