Vokietija sieks, kad slidinėjimo kurortai ES būtų uždaryti iki sausio 10-osios

Alpės
Alpės
  © Pixabay.com
BNS
2020-11-26 12:36

Vokietija sieks susitarimo su kitomis Europos Sąjungos narėmis iki 2021 m. sausio 10-osios drausti slidinėjimo kurortų veiklą, kad būtų sustabdytas COVID-19 plitimas.

„Vyriausybė turi dirbti Europos lygmeniu, kad slidinėjimo turizmas nebūtų leidžiamas iki sausio 10 d.“, – teigiama dokumente, patvirtintame po Vokietijos kanclerės Angelos Merkel ir 16-os federalinių žemių vadovų susitikimo trečiadienį.

„Pasakysiu atvirai: tikriausiai bus sunku, bet mes stengsimės“, – po susitikimo kalbėjo A. Merkel.

Šiame dokumente taip pat akcentuojama būtinybė vengti bet kokių „nereikalingų kelionių“, įskaitant turistines.

Anksčiau šią savaitę Italijos premjeras Giuseppe Conte taip pat išsakė pritarimą idėjai atidėti slidinėjimo sezono pradžią bei atkreipė dėmesį į bendros Europos pozicijos dėl to svarbą.

„Jei Italija nuspręstų uždaryti savo kurortus, nesulaukusi jokios paramos iš Prancūzijos, Austrijos ar kitų šalių, gali nutikti taip, kad italai vyks į užsienį ir parneš namo naujus infekcijų atvejus“, – sakė G. Conte.

Savo ruožtu Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas, pristatydamas ribojimų šalyje švelninimo etapus, pabrėžė, kad kol kas negalima planuoti slidinėjimo kurortų atidarymo per artėjantį šventinį laikotarpį.

E. Macronas taip pat sakė, kad konsultuosis su Europos partneriais dėl žiemos turizmo sezono pradžios datų derinimo.

Austrijos valdžia, priešingai, pareiškė slidinėjimo kurortų neuždarysianti.

Tokios pat pozicijos laikosi ir Šveicarija, kuri nėra ES narė.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.