Nuobodulys – kelias link naujų idėjų

Nuobodulys
Nuobodulys
  © Pixabay.com

Nuobodulys asocijuojasi su kažkuo nemaloniu, neigiamu. Ir be reikalo. Panašu, kad mes jo pakankamai neįvertiname. Be nuobodulio praktiškai būtų neįmanoma kūryba ir išradimai. Jis yra raktas į mūsų potencialą, rašo portalas „Psychologies.ru“

Pasirodo, nuobodulys – visai ne būsena, kurios reikia kuo greičiau atsikratyti, o aktyvas, kurį reikia išmokti valdyti. Tai viena iš mūsų vystymosi varomųjų jėgų.

Žinoma, kad įgyvendintume savo idėją, reikia dar daug kitų dalykų – kūrybingumo, intelekto, atkaklumo. Tačiau pačioje idėjos gimimo stadijos pradžioje būna būtent nuobodulys. Tai patvirtina ir naujausi tyrimai, kuriuos atliko Australijos nacionalinis universitetas. Tyrimo metu vienai dalyvių grupei buvo pasiūlyta iš pradžių atlikti nuobodžias užduotis. Tiems žmonėms vėliau kilo kūrybingiausios idėjos.


Nuobodulys

Nuobodulys© Pixabay.com

Mokykimės iš vaikų

Įsivaizduokite, kad jūsų vaikai liko be galimybės naudotis telefonu, kompiuteriu, televizoriumi. Žinoma, iš pradžių jie veikiausiai skųsis, kad jiems nuobodu, tačiau greitai sugalvos sau kokių nors užsiėmimų. Aišku, ne visi jų sumanymai bus naudingi, bet nuobodulys privers jūsų atžalas iškelti sau vieną svarbiausių žmonijos klausimų: „O kas bus, jeigu...?“

„Aš labai tikiu nuoboduliu, – sakydavo Steve‘as Jobsas. – Jis padeda mums duoti valią savo smalsumui, o iš smalsumo gimsta viskas pasaulyje.“ Kai mes užpildome laisvą laiką pramoginių vaizdajuosčių ar „Instagramo“ peržiūra, mes pasiunčiame savo svarbiausią sąjungininką – nuobodulį – ant atsarginių suolelio.


Nuobodulys

Nuobodulys© Pixabay.com

Nuobodulys kaip instrumentas

Jums reikia naujų idėjų ar kitokio žvilgsnio į situaciją? Išjunkite kompiuterį, telefoną ir pusvalandį užsiimkite kokiu nors nuobodžiu darbu. Minėtame tyrime dalyviams buvo pasiūlyta skaityti telefonų knygą. Taip tyčiotis iš savęs nebūtina, galima išeiti pasivaikščioti, pasivažinėti dviračiu, pasėdėti ant suoliuko, patinginiauti – padaryti tai, kas leidžia atsipalaiduoti jūsų smegenims.

Tuo metu neverskite savęs medituoti, nesudarinėkite būsimų darbų sąrašo, kad galėtumėte jų imtis, kai nuoboduliui skirtas laikas praeis. Leiskite savo mintims klaidžioti, nekontroliuokite jų srauto. Tik taip į galvą gali ateiti šviežios idėjos. Žinoma, jos remsis jau turimu pagrindu, senomis idėjomis, tačiau prie jų prisidės kažkas nauja. Nauja, grandis, naujas sąryšis, naujas metodas, naujas požiūris, naujas rakursas.

Kokį ryšį tai gali turėti su jumis, jeigu jūs nesate kūrybinės profesijos atstovas? Tiesioginį. Verslininkams reikia spręsti sudėtingas biznio užduotis ir laiku pastebėti atsiveriančias galimybes. Ir geriausias būdas tai padaryti – duoti smegenims užduotį, o paskui atsijungti ir leisti protui klaidžioti.


Nuobodulys

Nuobodulys© Pixabay.com

Mes įpratę slopinti nuobodulį pasinaudodami televizoriumi, socialiniais tinklais ir išmaniuoju telefonu, o juk galima būtų daugiau padaryti ir daugiau pasiekti, jei paprasčiausiai leistume sau pasinerti į šią būseną bent pusvalandžiui per dieną. Gal verta pabandyti? Skirkite laiko užsiimti monotoniška veikla, kad jūsų mintys galėtų klaidžioti, susidurti viena su kita ir sudaryti naujus įdomius junginius.

Atidėkite darbus ir išeikite į lauką bent pusvalandžiui. Arba išsineškite kėdę į balkoną, kad galėtumėte pakvėpuoti grynu oru. Leiskite nuoboduliui įeiti į jūsų gyvenimą ir atverti priėjimą prie vidinio kūrybos šaltinio.