Lietuvos žaliųjų partijos vadove išrinkta I. Budraitė

Ieva Budraitė, naujoji Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė
Ieva Budraitė, naujoji Lietuvos žaliųjų partijos pirmininkė
  © Alytausgidas.lt
BNS
2020-11-21 18:37

Nauja Lietuvos žaliųjų partijos vadove šeštadienį virtualiai vykusiame suvažiavime išrinkta iki tol pirmininko pavaduotojos pareigas ėjusi Ieva Budraitė. 

Kaip pranešė partija, pirmininko rinkimuose I. Budraitės kandidatūrą palaikė 93 proc. suvažiavimo delegatų. Suvažiavime performuoti ir partijos valdymo organai – išrinkta nauja taryba bei valdyba. Tarybos pirmininko pareigas eis prof. Vytautas Nekrošius.

Anot pranešimo, pristatydama naują partijos viziją I. Budraitė žadėjo skirti daug dėmesio vertybių ir ideologijos išgryninimui.

„Turime savo veikla ir retorika paneigti mitą, kad žalieji yra tik apie atliekų rūšiavimą, medžius ar gyvūnus. Svarbu atskleisti, kad žalioji ideologija yra daug platesnė, kalbanti visų pirma apie socialinį teisingumą, toleranciją ir solidarumą, didesnį valstybės reguliavimą aplinkosaugos labui“, – teigė I. Budraitė.

Ketverius metus partijai vadovavęs Remigijus Lapinskas savo kandidatūros pirmininko rinkimuose nekėlė ir parėmė I. Budraitę.

Ieva Budraitė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute yra įgijusi politikos mokslų bakalauro bei viešosios politikos ir administravimo magistro laipsnius. Šiuo metu ji eina direktorės pareigas Žaliosios politikos institute.

Į Lietuvos žaliųjų partiją I. Budraitė įstojo 2014 metais. Ėjo partijos atsakingosios sekretorės ir pirmininko pavaduotojos pareigas. 

I. Budraitės pavaduotojais patvirtinti buvęs partijos pirmininkas R. Lapinskas, buvęs Vilniaus miesto savivaldybės Tarybos narys Jonas Juodka, aplinkosaugininkas ir tarptautinio bendradarbiavimo specialistas Laurynas Okockis, Panevėžio miesto savivaldybės tarybos narė Gema Umbrasienė ir ekonomikos mokslų daktarė Julija Michailova.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.