„Alfa taškas“: ar naujoji Seimo pirmininkė ketina „apžaisti“ valstiečius?
Pokalbis su Seimo vicepirmininku J. Razma

„Alfa taškas“: ar naujoji Seimo pirmininkė ketina „apžaisti“ valstiečius?
„Alfa taškas“: ar naujoji Seimo pirmininkė ketina „apžaisti“ valstiečius?
  © Alfa.lt
Alfa.lt
2020-11-17 06:38

Tik pradėjęs dirbti naujasis Seimas jau užminė naujų mįslių – Seimo vicepirmininkai nebuvo patvirtinti ir suderinti taip, kaip norėjo didžiausia opozicinė valstiečių frakcija. Taip pat lieka klausimas, kokius kandidatus į ministrų postus šią savaitę išvysime.

Apie tai – šiandienos „Alfa taško“ laidoje kartu su Seimo pirmininkės pirmuoju pavaduotoju Jurgiu Razma.

Valstiečiai nerodo politinės brandos

Penktadienį naujai išrinkta parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen priėmė kiek netikėtą ir daugelį nustebinusį sprendimą – į vieną iš dviejų opozicijai skiriamų Seimo vicepirmininko pareigybių ji paskyrė darbietį Andrių Mazuronį. Tai gerokai papiktino didžiausią opozicijos frakciją – valstiečius, kurie tikėjosi, kad jų kandidatė Aušrinė Norkienė bus lengvai patvirtinta.

J. Razma yra įsitikinęs, kad valstiečiai tikriausiai net nepasivargino savo atstovės kandidatūros susiderinti su Seimo pirmininke.

„Galbūt reikėjo pasidomėti, ar tokia kandidatūra įtikins Seimo pirmininkę, o jei ne, gal reikėtų neskubėti vardyti ir rasti abiem pusėms tinkamą kandidatą, – teigė parlamentaras. – Turiu konstatuoti, kad šiuo klausimu valstiečiai žalieji neparodė tinkamos politinės brandos.“

Politikas priminė, kad teisę teikti svarstyti Seimo vicepirmininkus turi tik parlamento vadovė, o pati pareigybė nėra tik simbolinė.

„Mes kartais galvojame, kad tas pavaduotojas tarsi yra tik tam, kad gautų kažkokį didesnį kabinetą, bet pamirštame, kad kiekvienas pavaduotojas turi tam tikras atsakomybės sritis, – tvirtino J. Razma. – Tarkime, Seimo pirmininkė nori pavaduotojo, atsakingo už tarptautinius ryšius. Ir čia pasiūlomas žmogus, nemokantis anglų kalbos, neturintis tarptautinių ryšių patirties – ar pirmininkė būtinai turi tokį žmogų čiupti?

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“.

JWPLAYER_MAIN:619