Seimo pirmininkė antradienį planuoja teikti keturias vicepirmininkų kandidatūras
Laisvės partija į vicepirmininkus siūlo V. Mitalą; papildyta 16.10

Viktorija Čmilytė-Nielsen
Viktorija Čmilytė-Nielsen
  © Paulius Peleckis / Fotobankas
BNS
2020-11-16 15:37

Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen planuoja antradienį pateikti visas keturias kandidatūras į laisvus Seimo vicepirmininkų postus.

„Planas yra toks, žinoma, negaliu garantuoti, kad jie visi tokie, kaip bus pasiūlyti, bus patvirtinti, tai yra Seimo valioje“, – pirmadienį žurnalistams Seime sakė V. Čmilytė-Nielsen, tačiau pavardžių neįvardijo.

„Pavardės iš tiesų patvirtintos, bus rytoj, tikrai neilgai liko laukti ir prieš posėdį jos nuskambės“, – teigė Seimo pirmininkė.

Valstiečiai gali likti už borto

Kandidatus į laisvas Seimo vicepirmininko vietas teikia konservatoriai – į dvi pozicijas, Laisvės partija – vieną, opozicija – vieną.

Opozicinės partijos į šias pareigas siūlo Julių Sabatauską nuo socialdemokratų ir Aušrinę Norkienę nuo valstiečių.

Seimo pirmininkė pirmadienį žurnalistams patvirtino siūlanti valstiečiams teikti kitą kandidatą, nes A. Norkienės kandidatūra gali nesurinkti balsų. 

Parlamento vadovė neįvardijo, ką norėtų matyti savo pavaduotoju, ir teigė, kad kandidatą pasirinkti yra frakcijos reikalas, tačiau neoficialiai valstiečiams minėta Rimos Baškienės pavardė.

Valstiečių lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad taip dešinieji pamina opozicijos ir jų rinkėjų teises. 

„Tikriausiai pirmas atvejis Lietuvos istorijoje, kai tokio dydžio frakcijai nėra pasiūlomas Seimo pirmininko pavaduotojas. Nesu tikras, kad jis bus pasiūlytas rytoj“, – pirmadienį žurnalistams sakė R. Karbauskis.

„Esu tikras, kad jeigu jis bus pasiūlytas, jis bus nubalsuotas, nesurinks balsų“, – pridūrė jis

R. Karbauskis neatmetė galimybės, kad Seimui nepatvirtinus A. Norkienės, valstiečiai kitos kandidatūros nesiūlys.

Seimo pirmininkės pavaduotojais praėjusį penktadienį jau yra išrinkti konservatorius Jurgis Razma nuo valdančiųjų, jis yra pirmasis pavaduotojas, ir Darbo partijos atstovas Andrius Mazuronis nuo opozicijos.

Svarstoma steigti Ateities komitetą

V. Čmilytė-Nielsen patvirtino, kad planuojama rengti Seimo statuto pataisų paketą, būtų siūloma steigti naują Ateities komitetą, atsisakyti kai kurių komisijų.

„Tam, kad būtų įsteigtas naujas komitetas, reikia keisti Seimo statutą, Statuto pakitimų paketas platesnis yra rengiamas ir, matyt, Ateities komiteto steigimo klausimas bus jame“, – sakė parlamento vadovė.

„Analogiški komitetai egzistuoja daugelyje Vakarų Europos valstybių, manyčiau, kad jei toks komitetas atsirastų Lietuvoje, kuris užsiimtų ateities, inovacijų klausimais, būtų didelis pliusas mūsų parlamentui ir klausimai, kurie svarbūs 21 amžiui, patektų į šio komiteto darbotvarkę“, – pažymėjo Seimo pirmininkė.

Jos pirmasis pavaduotojas J. Razma sakė, kad Ateities komitetas galėtų veikti panašiai kaip Europos reikalų komitetas, t. y. jo veikloje dalyvautų kitų komitetų nariais jau esantys parlamentarai.

„Ateities komitetą, kuris svarstytų įvairias strategijas, ateities klausimus, jo nariais galėtų būti Seimo nariai, kurie jau yra kurio nors komiteto nariai, kaip Europos reikalų komiteto atveju“, – žurnalistams sakė J. Razma.

Tarp galimai naikintinų komisijų Seimo pirmininkė minėjo Migracijos, tačiau teigė, jog tai dar esąs diskusijų klausimas.

„Yra svarstoma, kad vienos kitos komisijos galėtų nelikti, tiek taupant Seimo resursus, tiek vertinant jų tikslingumą, prasmingumą, bet tai koalicijos formatu dar aptarsime. Siekis yra, kad Seimas dirbtų kuo prasmingiau“, – sakė V. Čmilytė-Nielsen.

Naujos kadencijos Seimas penktadienį pradėjo darbą. Šiuo metu formuojama Seimo vadovybė, komitetai, kitos struktūros.

Laisvės partija į Seimo vicepirmininkus siūlo V. Mitalo kandidatūrą

Valdančiajai daugumai priklausanti Laisvės partija į Seimo vicepirmininkus siūlo Vytauto Mitalo kandidatūrą.

„V. Mitalo kandidatūra sustiprins Seimo vadovybės darbą, turime nemažai idėjų, kaip skaitmenizuoti Seimo darbą, kaip padaryti jį patogesnį ir atsparesnį įvairioms pandemijoms, pasitelkiant moderniausias technologijas“, – BNS sakė partijos vadovė Aušrinė Armonaitė.

„Vytautas taip pat turi daug patirties vykdomojoje valdžioje, buvo Vilniaus vicemeras, atsakingas už svarbias sritis, politiniame darbe ši patirtis bus svarbi“, – teigė Laisvės partijos vadovė.

Seimo pirmininkė Liberalų sąjūdžio vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen patvirtino, kad antradienį planuoja teikti visas keturias kandidatūras į laisvas vicepirmininkų vietas.

Du kandidatus teiks konservatoriai, vieną – Laisvės partiją, vieną - opozicija. Seimo vicepirmininkais jau yra išrinkti konservatorius Jurgis Razma nuo valdančiųjų ir Darbo partijos atstovas Andrius Mazuronis nuo opozicijos.

V. Mitalas į Seimą išrinktas pirmai kadencijai, anksčiau jis ėjo Vilniaus vicemero pareigas.

Laisvės partija parlamente turi 11 narių frakciją.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.