Įkurtos Seimo frakcijos ir paskelbti jų vadovai

Seimas
Seimas
  © Irmantas Gelūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2020-11-13 23:36

Penktadienį Seimo Pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen pakvietė Seimo frakcijų atstovus paskelbti pareiškimus apie frakcijų sudarymą ir atstovų į Seniūnų sueigą paskyrimą.

Seimo narys Gabrielius Landsbergis perskaitė pareiškimą dėl Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų frakcijos įsteigimo. Šios frakcijos seniūnu išrinktas Seimo narys Gabrielius Landsbergis, seniūno pavaduotoja – Seimo narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

Seimo narys Eugenijus Gentvilas perskaitė pareiškimą dėl Liberalų sąjūdžio frakcijos įsteigimo. Frakcijos seniūnu išrinktas Seimo narys Eugenijus Gentvilas, seniūno pavaduotoju – Seimo narys Ričardas Juška.

Seimo narė Ieva Pakarklytė perskaitė pareiškimą dėl Laisvės frakcijos įsteigimo. Frakcijos seniūne išrinkta Seimo narė Ieva Pakarklytė, seniūno pavaduotoju – Seimo narys Tomas Vytautas Raskevičius.

Parlamentaras G. Landsbergis taip pat paskelbė deklaraciją dėl valdančiosios koalicijos sudarymo, pagal kurią Seimo nariai, priklausantys Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Liberalų sąjūdžio ir Laisvės frakcijoms, jungiasi į koaliciją.

Seimo narė Guoda Burokienė perskaitė pareiškimą dėl Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos įsteigimo. Šios frakcijos seniūnu išrinktas Seimo narys Ramūnas Karbauskis, pavaduotojais – Seimo nariai Guoda Burokienė ir Jonas Jarutis. Ši frakcija taip pat pasiskelbė opozicine frakcija.

Seimo narys Algirdas Sysas perskaitė pareiškimą dėl Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos įsteigimo. Šios frakcijos seniūnu išrinktas Seimo narys Algirdas Sysas, pavaduotoja – Seimo narė Orinta Leiputė. Ši frakcija taip pat pasiskelbė opozicine frakcija.

Seimo narys Vigilijus Jukna perskaitė pareiškimą dėl Darbo partijos frakcijos įsteigimo. Šios frakcijos seniūnu išrinktas Seimo narys Vigilijus Jukna, pavaduotoja – Seimo nariai Ieva Kačinskaitė-Urbonienė. Ši frakcija taip pat pasiskelbė opozicine frakcija.

Seimo narė Rita Tamašunienė perskaitė pareiškimą dėl Mišrios Seimo narių grupės įkūrimo. Seniūne išrinkta Seimo narė Rita Tamašunienė, pavaduotojais – Seimo nariai Jonas Pinskus ir Valdemaras Valkiūnas.

Kas yra Seimo frakcijos?

Savo politiniams tikslams įgyvendinti Seimo nariai laisva valia, nevaržomi jokių mandatų gali jungtis į frakcijas. Tačiau frakcijų kūrimas negali būti grindžiamas profesiniais ar vietiniais interesais.

Frakciją gali sudaryti ne mažiau kaip 7 Seimo nariai. Kiekvienas Seimo narys gali būti tik vienos frakcijos narys.

Seimo nariai, neįsiregistravę į frakcijas, pripažįstami vienos mišrios Seimo narių grupės nariais. Mišriai Seimo narių grupei suteikiamos tokios pačios teisės kaip ir frakcijoms.