„Alfa taškas“: ar liberalams artėjantys rinkimai bus sėkmingi?
Pokalbis su V. Čmilyte-Nielsen

„Alfa taškas“: ar liberalams artėjantys rinkimai bus sėkmingi?
„Alfa taškas“: ar liberalams artėjantys rinkimai bus sėkmingi?
  © Alfa.lt
Alfa.lt
2020-09-16 16:05

Visoms politinėms jėgoms vengiant pristatyti savo galimus kandidatus į ministrus, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdis (LRLS) tampa tam tikra išimtimi iš taisyklės – liberalų šešėlinių ministrų sąraše galima išvysti ne vieną žinomą pavardę, tarp kurių yra ir šiuo metu dirbančių europarlamentarų ar savivaldybių merų.

Vienas iš partijos lyderių, EP narys Petras Auštrevičius, yra siūlomas užimti užsienio reikalų ministro postą. LRLS pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen teigimu, politikas jau dabar yra aktyvus tarptautinėje bendruomenėje, o jo pozicijos dėl Baltarusijos yra palaikomos tiek Seime, tiek prezidentūroje, tiek pačioje Užsienio reikalų ministerijoje. Tačiau tai nebūtinai reiškia, kad dabartinė Lietuvos užsienio politika ypač kis.

„Mes palaikome nepragmatišką poziciją Baltarusijos atžvilgiu, – teigė V. Čmilytė-Nielsen. – Mes matome, kokios yra žmonių aukos, kas vyksta kasdien Minsko ir kitų miestų gatvėse, ir mes kalbame apie tautą, kuri yra mūsų kaimynystėje – demokratinė Baltarusija yra mūsų saugumo interesas.“

Į kitą pastaruoju metu tapusią strategine Sveikatos apsaugos ministeriją siūlomas dabartinis Plungės meras Audrius Klišonis. Liberalų sąjūdžio pirmininkės teigimu, šioje srityje partija ir pats kandidatas bandys labiau įsiklausyti į medicinos ekspertų nuomonę ir sieks atnešti į sveikatos sistemą tam tikrą stabilumą.

„Mūsų tikslas, visų pirma, susiduriant su didele COVID-19 grėsme, būtų valdžios sprendimų nuoseklumas, aiškumas ir kalbėjimas su ekspertais, – teigė liberalų vadovė. – Lėtinėmis ligomis sergantys pacientai turėtų gauti nenutrūkstamą pagalbą ir mes esame ne kartą susidūrę su žmonėmis, kurie negavo tokios pagalbos, nes kelis mėnesius Lietuvoje buvo matoma tik viena liga – taip neturėtų būti.“

Dėl patekimo į Seimą nesibaiminama

Naujausios rinkimų apklausos liberalioms partijoms atrodo išties nepalankios – tiek Liberalų sąjūdžiui, tiek naujajai Laisvės partijai prognozuojamas mažesnis nei 5 proc. gyventojų palaikymas. Tačiau V. Čmilytė-Nielsen nesibaimina – tai ne pirmas kartas, kai jų partijai apklausose buvo prognozuojama galiausiai nepasitvirtinusi nesėkmė.

„Aš žiūrėdama į šiuos reitingus likus mėnesiui iki rinkimų, labai aiškiai prisimenu 2016 m. situaciją, kai paskutiniai reitingai mums rodė 2,7 proc., tačiau rinkimų rezultatas buvo daugiau nei tris kartus geresnis, nei reitingai rodė“, – prisiminė liberalė.

V. Čmilytė-Nielsen nesitiki galimos rimtos konkurencijos iš Laisvės partijos – pasak politikės, liberalių rinkėjų Lietuvoje daugėja.

„Nesinori ginčytis su politologais, nes po mėnesio mūsų ginčai bus tušti, be, manau, neteisingai daroma prielaida, kad liberalus elektoratas per 4 metus nedidėjo, taip pat, kad liberalų elektoratas 2016 m. dabar dalijasi tarp Liberalų sąjūdžio ir Laisvės partijos, – teigė Seimo narė. – Manau, kad Laisvės partija ima rinkėjus ne tik iš mūsų, bet ir liberalių pažiūrų rinkėjų Lietuvoje daugėja, ir ne tik didmiesčiuose, bet ir regionuose – tai aiškiai matome bendraudami su liberalais visoje Lietuvoje.“

Plačiau apie tai – laidoje „Alfa taškas“. 

JWPLAYER_MAIN:536