Baltijos šalių čempiono diržą apsijuosė klaipėdietis

Aidas Abrutis
Aidas Abrutis
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2020-07-07 10:25

„Orai mūsų labai nenuskriaudė, sportininkai taip pat nenusivylė, tad panašias naujoves bandysime ir ateityje“, – teigė neįprasto kovos menų turnyro organizatoriai. Raseinių stadione vykusios tarptautinės varžybos sutraukė gausų dalyvių ir sirgalių būrį iš įvairių šalies kampelių bei užsienio.

Atlaikė kovų maratoną

Įprastai mišraus kovos meno (MMA) varžybos vyksta salėse ar arenose po stogu. Tarptautinio turnyro Raseiniuose organizatoriai, siekdami pritraukti daugiau aistruolių dėmesio, ryžosi varžybas surengti po atviru dangumi. Sportininkai kovojo Raseinių miesto stadione sumontuotame MMA narve.

Didžiausią turnyro intrigą kėlė titulinės kovos dėl MMA „Iron“ Baltijos šalių jaunimo čempiono diržo, kuriuo apsijuosė sportininkas, atlaikęs nemenką krūvį – per vieną varžybų dieną laimėjęs net 3 kovas. Juo tapo Aidas Abrutis (Klaipėdos „Team Lion MMA“, treneris Raimondas Zeniauskas). A. Abrutis pirmoje kovoje susitiko su Emiliu Matu Panceriu („Valetudo MMA Akademija“). Įrodęs savo pranašumą šioje kovoje, A. Abrutis keliavo į pusfinalį. Šiame etape jis metė iššūkį Milanui Majauskui (Jurbarko „Pantera“). Nors kova vyko apylygiai, parteryje stipresnis buvo A. Abrutis, nugalėjęs smaugimo veiksmu.

Kitas finalininkas – raseinietis Modestas Narbutas pirmojoje kovoje susirungė su Aleksandru Juziku („Team Lion MMA“) ir teisėjų sprendimu buvo paskelbtas nugalėtoju. Finale dėl čempiono diržo, įveikę ankstesnius savo oponentus, susigrūmė A. Abrutis ir M. Narbutas. Akistata vyko permainingai, Modestas ją pradėjo intensyviai ir, atlikęs daugiau tikslių smūgių, pirmavo, o imtynės vyko apylygiai. Panašiu ritmu kova tęsėsi ir antrajame raunde. Vis dėlto pabaigai daugiau jėgų išsaugojęs A. Abrutis, antrojo raundo pabaigoje kovai perėjus į parterį, atliko efektyvų smaugimo veiksmą ir tapo Baltijos šalių jaunimo MMA čempionu svorio kategorijoje iki 61 kg.

Plojo ir šeimininkams

Kaip ir dera šeimininkams, čempionate puikiai pasirodė Raseinių sportininkai. Jų kovingumas bei veiksmų technika sulaukė ir publikos, ir priešininkų įvertinimo. MMA kovose raseinietis Rytis Kveselys svorio kategorijoje iki 77 kg nesunkiai įveikė pirmąjį savo oponentą ir finale susirungė su svečiu iš Estijos Sergejumi Strinža. Akistatos būta labai atkaklios, abu sportininkai parodė aukštą meistriškumo lygį. Teisėjai, pasibaigus laikui, minimaliu taškų skirtumu pergalę skyrė Estijos atstovui.

Sunkiasvorių (iki 93 kg) kategorijos finale raseiniškis Mantas Narbutas kibo į atlapus klaipėdiečiui Mindaugui Bartkui. Šeimininkų atstovui sėkmę lėmė techniškai atliktas skausmingas kojos veiksmas.

Taip pat didelio susidomėjimo sulaukė ir finalinė MMA kova tarp merginų: Gretos Vitkutės (klubas „Faiteris“) ir Aleksandros Tuzovos („Valetudo MMA Akademija“). Čia skausmingu rankos laužimo veiksmu triumfavo G. Vitkutė.

Komandinėje įskaitoje daugiausia apdovanojimų surinko ir pirmąją vietą pelnė Klaipėdos „Lutador“ klubo sportininkai, antrąją – Jurbarko/Raseinių „Pantera“, trečiąją – Vilniaus „Pankratos“ nariai.

Vaizdas – teisėjo akimis

Taip pat nemažai pergalių nuskynę svečiai iš Estijos negailėjo šiltų žodžių organizatoriams: Lietuvos mišriųjų kovos menų federacijai (LMMAF), sporto klubui „Pantera“, taip pat - Raseinių kūno kultūros ir sporto centrui, Raseinių savivaldybei, „IRON fight gear“ ir „PRO K.O. managemen“ organizacijoms.

Pasak LMMAF prezidento Mindaugo Smirnovo, kitokios svečių reakcijos ir negalėjo būti, nes turnyre dirbo itin kvalifikuota teisėjų komanda, vadovaujama vyr. teisėjo Tado Rimkevičiaus, užtikrinusi, jog visi dalyviai būtų vertinami objektyviai ir sąžiningai.

Organizatoriaus žodžiais, nors kovos menams neabejingi sirgaliai į varžybas buvo įleidžiami nemokamai, kovos sulaukė ir nemažo žiūrovų skaičiaus internete. Čempionatas buvo transliuojamas tiesiogiai, be to, buvo pasitelkta naujovė: vaizdo kamera mūšius rodė ir neįprastu kampu – iš MMA narve teisėjavusio referio matymo perspektyvos.