Ispanijos teismas: „Ryanair“ bagažo mokesčio taisyklės yra perteklinės

Ryanair lėktuvas
Ryanair lėktuvas
  © Fotobankas
Alfa.lt
2019-11-22 21:54

Teismas Ispanijoje nurodė, kad pigių skrydžių avialinijų „Ryanair“ taikomas mokestis rankiniam bagažui yra perteklinis, kai vienai keleivei buvo skirta bauda už bandymą įsinešti krepšį į orlaivį be specialaus bilieto, praneša portalas BBC.

Keleivė ruošėsi skristi iš Madrido į Briuselį, tačiau prieš skrydį buvo priversta susimokėti 20 eurų baudą, kad galėtų įsinešti į lektuvą 10 kg svorio lagaminą. Pagal avialinijų taisykles į orlaivio vidų galima įsinešti tokio dydžio rankinį bagažą, jeigu jį galima sutalpinti po sėdyne.

Po teismo sprendimo „Ryanair“ teigė, kad neketina pakeisti savo bagažo tvarkos. Dabartinė avialinijų politika yra skirti papildomą mokestį keleiviams bandant į lėktuvą įsinešti daugiau nei vieną asmeninį daiktą. Didesni krepšiai irgi gali būti apmokestinami.

Ispanijos komercinis teismas nurodė, kad moteriai turi būti grąžinti sumokėti pinigai su „priedu“, nes jos lagaminas būtų laisvai tilpęs.

Teismas taip pat nurodė „Ryanair“ pašalinti šią taisyklę, tačiau galima kompensacija už patirtą žalą buvo išbraukta iš sprendimo, nes, teisėjo teigimu, šis įvykis nesukėlė tiek daug streso nukentėjusiai keleivei.

Avialinijos teigė, kad savo bagažo politikos keisti neketina.

„Šis sprendimas nepaveiks „Ryanair“ bagažo politikos nei praeityje, nei ateityje, nes šis atvejis buvo išimtinis, jis prastai interpretavo mūsų komercinę laisvę įvertinti leidžiamo rankinio bagažo dydį“, – teigiama avialinijų pranešime.

Šis teismo sprendimas yra galutinis ir neskundžiamas.