Šarą piktina „Žalgirio“ bangavimas, džiugina naujokų noras tobulėti

„Žalgiris“ - Atėnų „Panathinaikos“
„Žalgiris“ - Atėnų „Panathinaikos“
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2019-11-19 22:40

„Kai leidi Nickui Calathesui pataikyti tiek tritaškių, gintis prieš „Panathinaikos“ tampa dar sudėtingiau“, – po šeštojo pralaimėjimo Eurolygoje kalbėjo Kauno „Žalgirio“ treneris Šarūnas Jasikevičius.

N. Calathesas svariai prisidėjo prie „Panathinaikos“ sėkmės Kaune rezultatu 86:85. Gynėjas įmetė 19 taškų, pataikydamas 5 tritaškius iš 7, atliko 12 rezultatyvių perdavimų ir surinko 32 naudingumo balus.

„Tokios svarbos mače pasigedau energingesnio komandos žaidimo ir kovingumo. Labai jau norėjome visus klausimus išspręsti puolimu. Kai atrodydavo, kad imame gintis gerai, N. Calathesas pataikydavo sudėtingus metimus ir jie atitrūkdavo. Kai žaidėjas įmeta 19 taškų ir atlieka 12 rezultatyvių perdavimų, tai yra blogai. Mūsų žaidime buvo labai daug svyravimų“, – spaudos konferencijoje kalbėjo Š. Jasikevičius.

– Pirmoje rungtynių dalyje žalgiriečių veiksmuose puolime buvo daug dvejonių, mesti ar nemesti į krepšį.

– Nepatiko ir man žaidimas, energijos stoka. Atrodėme taip, lyg dirbtume sunkų darbą. Pirmoje rungtynių dalyje padarėme 10 klaidų, tai paveikė žaidėjus ir „Panathinaikos“ leido lengvai nutolti.

– Zachas Leday galingai pradėjo rungtynes, bet po didžiosios pertraukos beveik nežaidė. Kodėl?

– Antroje rungtynių dalyje geriau rungtyniavo visa komanda, pradėjome kurti savo norimą žaidimą. Z. Leday „Žalgiryje“ dar naujokas, per du mėnesius nėra perpratęs visos sistemos. Zachas turi puikią taškų „uoslę“, bet taip pat vis dar priima ir blogų sprendimų. Tačiau su juo viskas gerai, nors reikia gerinti kai kurias jo žaidimo detales. Aiškiname jam tai, rodome. Be to, tokį sprendimą lėmė ir tai, kad po pertraukos gerai veikė Luko Lekavičiaus ir Jocko Landale'o tandemas.

– Kas paveikė komandą, kad pirmo kėlinio pabaigoje ir antro pradžioje penkias minutes nepavyko pelnyti taškų?

– Daug lėmė sėkmingas N. Calatheso žaidimas, nuo to prasidėjo „Panathinaikos“ spurtas. Jis įmetė 19 taškų ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų – savo rankomis prisidėjo prie maždaug 50 komandos pelnytų taškų. Taip pat daug klydome.

– Kaip vertinate „Žalgirio“ įžaidėjų pasirodymą?

– Pirma rungtynių dalis buvo labai bloga, o antra – nuostabi. Jų statistikos rodikliai nėra prasti. L. Lekavičius ir Thomasas Walkupas kartu sudėjus įmetė 20 taškų ir atliko 10 rezultatyvių perdavimų. Normalūs skaičiai. Vis tik mes nesame komanda, kuri visada gali laimėti praleisdama 86 taškus. Daug metų kalbame apie tai. Praleisti 86 taškus žaidžiant namie yra per daug.

– Vis kalbate apie fiziškumo ir atletiškumo trūkumą komandos žaidime. Kaip jį įkvėpti?

– Kai atakų metu žaidėjai keičiasi pozicijomis ir tu lieki prieš žemesnį varžovų žaidėją, privalai dominuoti, prašyti perdavimo ir po krepšiu užsiimti tinkamą poziciją. Ne visada mums pavyksta kontroliuoti tai, nes yra varžovų, aukštesnių ir tvirtesnių už mūsų J. Landale'ą ir Z. Leday. Lauksime, kol Jockas pavalgys ir pasportuos – gal bus toks, kaip Brandonas Daviesas praėjusį sezoną.

– Ką manote apie J. Landale'o tobulėjimą?

– Gerai, jaučiu paties žaidėjo atsidavimą ir norą. Taip pat – ir iš Nigelo Hayeso bei Z. Leday. Gal jie gali duoti komandai daugiau, bet vyksta logiškas tobulėjimo ir įsiliejimo į kolektyvą procesas. Mes juos „stumiame“, mokome, rodome dalykus, o šie žaidėjai turi didelį norą progresuoti. Tikiu, kad ir tas pats Martinas Gebenas žais daugiau, tik visa tai ateis vėliau.

– Ar Alexas Perezas tikrai palieka „Žalgirį“? Kas jį pakeis?

– Buvo klubo pranešimas apie tai, kad derinamos sutarties nutraukimo aplinkybės, todėl šiuo klausimu per daug nesiplėsiu. Mes turime universalių gynėjų, kurie gali rungtyniauti keliose pozicijose. Ieškosime geriausio įmanomo varianto rinkdamiesi naują žaidėją, kad jis tinkamai įsilietų į komandą. Taip pat turėsime atsižvelgti ir į savo finansines galimybes.