Žalgiriečio rekordas nepradžiugino: Eurolygoje neišsisuksi gerai sužaidęs tik tris kėlinius

Thomasas Walkupas
Thomasas Walkupas
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-10-12 08:20

Thomasas Walkupas sužaidė geriausias rungtynes savo antrą sezoną trunkančioje Eurolygos karjeroje, tačiau po susitikimo Milano „Mediolanum Forum“ arenoje šypsenos neišspaudė.

Amerikietis iš viso pelnė 19 taškų ir buvo rezultatyviausias „Olimpia“ ir Kauno „Žalgirio“ susitikimo žaidėjas, bet pergalę po atkaklios kovos iškovojo Italijos klubas – 85:81.

Žalgiriečių neišgelbėjo netgi tai, kad jie laimėjo tris iš keturių kėlinių. Milano ekipos pergalę nulėmė katastrofiškai kauniečių sužaista pirmoji rungtynių atkarpa, kurią „Olimpia“ laimėjo net 23:7.

„Tai, kaip pradėjome rungtynes, vėliau mums atsirūgo, – po pralaimėjimo liūdnai kalbėjo Th. Walkupas. – Nėra lengva žaisti tokias kietas rungtynes visus keturis kėlinius, bet Eurolygoje neišsisuksi gerai sužaidęs tik tris. Kiekviena ataka čia yra svarbi. Kai rungtynes pradedame taip blogai, sunku nugalėti bet kurią komandą.“


Tiesa, pats gynėjas iš JAV padarė viską, kad „Žalgiris“ panaikintų pirmajame kėlinyje įgytą deficitą. Amerikietis vien per antrąją rungtynių pusę pelnė 17 taškų, o ketvirtajame kėlinyje apskritai buvo visiškas Lietuvos čempionų lyderis, kai surinko pirmuosius 11 komandų pelnytų taškų.

„Taip tiesiog susiklostė rungtynės, – paklaustas, ar toks jo žaidimas buvo plano dalis, sakė Th. Walkupas. – Treneriai tiesiog leidžia laisviau žaisti tiems, kuriems geriau sekasi. Šiandien man buvo ta diena. Treneris visuomet sako, kad tai – ilgas sezonas ir kad kiekvienas gali turėti savo rungtynes. Šiandien taip sekėsi man.“

„Žalgiris“ Eurolygoje pralaimėjo jau antrąsias rungtynes, o ketvirtadienį jų laukia dar vienas sudėtingas išbandymas – į Kauną atvyks Madrido „Real“ krepšininkai. Kas turi pasikeisti, kad kauniečiai pagaliau atsidarytų savo pergalių sąskaitą?

„Turime geriau išpildyti detales. Kiekvienas taškas, kiekviena detalė yra svarbi. Kai tik stabtelime, kaip šįvakar, gera komanda, tokia kaip Milanas, tuo pasinaudoja ir mus nubaudžia. Turime išspręsti šias smulkias detales“, – tikino Th. Walkupas.