Garvežys ir jo pagalbininkai: draugiškų rungtynių maratonas išryškino Lietuvos rinktinės lyderius

Jonas Valančiūnas (krepsinionamai.lt nuotr.)
Jonas Valančiūnas (krepsinionamai.lt nuotr.)

Lietuvos rinktinė baigė pasiruošimą pasaulio krepšinio čempionatui ir jau netrukus atvyks į Kinijos miestą Donguaną, kuriame įsikurs daugiau nei savaitei ir sužais trejas grupių etapo rungtynes prieš Senegalo, Kanados ir Australijos komandas.

Nuo liepos 22-osios kartu sportuojantys lietuviai iš viso sužaidė devynerias rungtynes, kuriose pasiekė šešias pergales ir patyrė tris pralaimėjimas – dusyk buvo nusileista Serbijai, o kartą – Ispanijai. Tiesa, pralaimėjimai patirti vidutiniškai vos 5,3 taško skirtumais, kai tuo tarpu pergales lietuviai raškė vid. 24 taškais.

Iš viso per pasiruošimo ciklą treneriai išbandė 18 žaidėjų galimybes, tačiau vos du iš jų – Lukas Lekavičius ir Rokas Giedraitis – rungtyniavo visuose devyniuose mačuose. Vieniems – Mariui Grigoniui, Jonui Valančiūnui ar Domantui Saboniui – daugiau rungtynių sužaisti sutrukdė negalavimai dėl sveikatos, tuo tarpu kitus Dainiaus Adomaičio štabas ryžosi patausoti išbandydamas kitus krepšininkus.

Tas kas gi Lietuvos rinktinėje per kontrolinių rungtynių maratoną atrodė solidžiausiai?

Žvelgiant į rezultatyvumo rodiklius, išsiskiria trys jau minėtos pavardės – J. Valančiūnas, D. Sabonis ir M. Grigonis. Tiesa, jei po šešerių draugiškų rungtynių skirtumas tarp šių žaidėjų nesiekė nė taško, tai Pietų Korėjoje išryškėjo J. Valančiūno dominavimas puolime – jis su 14,2 taško vidurkiu artimiausią komandos draugą aplenkė 2,5 taško. D. Sabonis draugiškuose susitikimuose rinko po 11,7, o M. Grigonis – po 11,5 taško.


Marius Grigonis (krepsinionamai.lt nuotr.)

Marius Grigonis (krepsinionamai.lt nuotr.)

Daugiau nė vienas Lietuvos rinktinės žaidėjas nedemonstravo dviženklio rezultatyvumo, o arčiausiai lyderių trejeto liko Mantas Kalnietis (vid. po 8,8 taško) ir Mindaugas Kuzminskas (8,5). 5 taškų vidurkio ribą taip pat peržengė ir Rokas Giedraitis (7,3), Lukas Lekavičius (6,8), Paulius Jankūnas (5,4), Renaldas Seibutis (5,3) ir dar po turnyro Suomijoje „atkabintas“ Eimantas Bendžius (5,3).

Iš į galutinį dvyliktuką patekusių žaidėjų nerezultatyviausiai pasirengimo cikle rungtyniavo Edgaras Ulanovas, kurio vidurkis tesiekė 3,8 taško.

Atkovotų kamuolių grafoje lyderiai buvo tie patys – J. Valančiūnas ir D. Sabonis. Pirmasis savo statistiką itin pasigerino Seule, kur per tris mačus po krepšiais sugriebė net 36 kamuolius bei „išaugino“ savo vidurkį iki 9 atkovotų kamuolių per mačą. D. Sabonio vidurkis pasirengimo cikle buvo 6 sugriebti kamuoliai, o arčiausiai šių bokštų buvo po 3,3 kamuolio per rungtynes atkovodavęs M. Kuzminskas.

Jokių staigmenų neužfiksuota ir rezultatyvių perdavimų kategorijoje, kurioje užtikrintai pirmavo pagrindinis rinktinės įžaidėjas – M. Kalnietis. Jis atlikdavo vid. po 4,4 perdavimo ir antroje vietoje likusį M. Grigonį pranoko beveik dvigubai – žalgirietis vid. išskirstydavo po 2,3 rezultatyvaus perdavimo. Įdomu tai, kad M. Grigonis šioje statistikos grafoje aplenkė antrąjį rinktinės įžaidėją L. Lekavičių, kurio vidurkis siekė lygiai 2 perdavimus.

Kaip ir pagal taškus, taip ir pagal naudingumo balus rinktinėje išsiskyrė tie patys trys krepšininkai. J. Valančiūnas po puikaus pasirodymo Seule su 19,7 balo vidurkiu užtikrintai pirmavo, tuo tarpu D. Sabonis (vid. 14,7 balo) ir M. Grigonis (14,3) rinko panašų naudingumo balų skaičių. Dviženklį rodiklį šioje kategorijoje fiksavo ir M. Kalnietis, kurio vidurkis siekė 11,4 balo per susitikimą.


Mantas Kalnietis (krepsinionamai.lt nuotr.)

Mantas Kalnietis (krepsinionamai.lt nuotr.)

Viena ryškiausių rinktinės bėdų draugiškose rungtynėse buvo klaidos, o prie jų labiausiai prisidėjo abu komandos lyderiai – J. Valančiūnas, klydęs po 2,7 karto, ir D. Sabonis, padarydavęs po 2,1 klaidos. Įdomu tai, kad trečias šioje kategorijoje buvo po 1,6 karto suklysdavęs P. Jankūnas, o rinktinės įžaidėjai M. Kalnietis (vid. 1,4 klaidos) ir L. Lekavičius (1,2) gana stipriai atsiliko nuo klaidų grafos „lyderių“.

Kiek netikėtai tarp komandų lyderių įsibrovęs M. Grigonis tą iš dalies sugebėjo padaryti dėl savo puikaus pataikymo – gynėjas draugiškose rungtynėse realizavo 9/16 savo mestų tritaškių ir su 56 proc. pataikymu tapo taikliausiu rinktinėje. Daugiausiai tolimų metimų (14) pataikė R. Giedraitis, kuris su 44 proc. tikslumu pagal šį rodiklį į priekį praleido dar ir Renaldą Seibutį bei Arną Butkevičių (abu 50 proc.). Tiesa, pastarieji iš toli atakavo vos šešis sykius.

Labiausiai tritaškiai metimai pasiruošimo cikle nekrito komandos lengviesiems kraštams – E. Ulanovas pataikė vos 23 proc. (3/13), o M. Kuzminskas – 28 proc. (5/18) metimų.

Įdomu tai, kad dvitaškius rinktinėje tiksliausiai metė ne kažkuris iš aukštaūgių, dažniausiai atakuojantys iš artimos distancijos, bet perimetro pozicijų žaidėjai. Geriausią pataikymą demonstravo A. Butkevičius (8/11, 73 proc.), M. Kuzminskas (21/30, 70 proc.), M. Kalnietis (17/26, 65 proc.) ir L. Lekavičius (11/17, 65 proc.).

D. Sabonis iš artimesnės distancijos pataikė 57 proc. metimų (32/56), o panašiu dažnumu į krepšį žiūrėjęs J. Valančiūnas metimus realizavo 53 proc. (30/57) tikslumu.

Vieninteliai preciziškai baudų metimus metę žaidėjai pasirengimo cikle buvo E. Ulanovas ir R. Seibutis. Tiesa, jie prie linijos stojo sąlyginai nedaug kartų – atitinkamai devynis ir šešis.

Iš kitų žaidėjų, tiksliausi prie baudų metimų linijos buvo M. Kalnietis (12/13, 92 proc.) ir P. Jankūnas (19/21, 91 proc.), o labiausiai prie jos nesisekė D. Saboniui, kuris pataikė vos 58 proc. metimų (18/31).


Domantas Sabonis (krepsinionamai.lt nuotr.)

Domantas Sabonis (krepsinionamai.lt nuotr.)


Iš visų Lietuvos rinktinės aprangą pasiruošimo cikle apsivilkusių žaidėjų ilgiausiai ant parketo lakstė keturi krepšininkai, kurių minučių vidurkis perkopė 20. Daugiausiai laiko aikštėje iš jų praleisdavo D. Sabonis (22 min.), o jam nežymiai nusileido M. Kalnietis (21,3 min.), M. Grigonis (21 min.), J. Valančiūnas (20,7 min.).

Pirmąsias rungtynes Kinijoje lietuviai žais sekmadienį, kai susitiks su Senegalo rinktine.