Tarp geriausių Eurolygos kairiarankių krepšininkų – ir žalgirietis
Minima tarptautinė kairiarankių diena

Paulius Jankūnas
Paulius Jankūnas
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2019-08-13 20:11

Rugpjūčio 13-oji pasaulyje minima kaip tarptautinė kairiarankių diena. Nors apskritai kairiarankių pasaulyje priskaičiuojama tik apie 5 proc., aukščiausio lygio krepšinyje jų – neįprastai daug.

„Prieš kairiarankius labai sunku gintis, kadangi dauguma žaidėjų remiasi dešine ranka ir nėra pripratę gintis prieš kairiarankius oponentus, – „Eurohoops“ aiškino vienas žymiausių tokių krepšininkų Europoje Keithas Langfordas. – Jei kairiarankis sugeba rasti būdų pasinaudoti savo išskirtinumu, priešininkui apsiginti būna labai sunku – visi jo įpročiai būna sujaukti ir apversti aukštyn kojomis.“

„Eurohoops“ nusprendė atrinkti 10 kairiarankių krepšininkų, kurie praėjusiame Eurolygos sezone galėjo vadintis geriausiai turnyro kairiarankiais žaidėjais.

Tarp šių dešimties žaidėjų pateko ir Kauno „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas.

„Jis užima ketvirtąją vietą pagal per visą karjerą Eurolygoje pelnytus taškus, yra antras pagal atkovotus kamuolius ir trečias pagal sužaistas rungtynes. Nereikia žodžių tam, kad galėtum apibūdinti Paulių Jankūną. Lietuvos rinktinės puolėjas ir „Žalgirio“ kapitonas yra vienas labiausiai atpažįstamų veidų visame turnyre. Tau niekada neatsibosta žiūrėti į jo metimus iš vidutinio nuotolio – nebent esi jo oponentas“, – taip pristatomas žalgirietis.

Be P. Jankūno ir K. Langfordo, į šį sąrašą dar pateko Marko Guduričius, Danielis Hackettas, Darrunas Hilliardas, Kostas Papanikolaou, Anthony Randolphas, Krunoslavas Simonas, Kostas Sloukas ir DeShaunas Thomasas.