Vienas amerikiečio A$AP Rocky užpuolikų išvengė kaltinimų smurtu prieš žvaigždę

Reperis A$AP Rocky su Švedijoje jį persekiojusiais vaikinais
Reperis A$AP Rocky su Švedijoje jį persekiojusiais vaikinais
  © „Instagram“
Alfa Pramogos
2019-07-23 18:30

Vienas iš dviejų jaunuolių, kurie Švedijos gatvėse buvo įamžinti besikabinėjantys prie amerikiečių reperio A$AP Rocky, o vėliau ir jį užpuolę, išvengė kaltinimų smurtu, CNN pranešė jo advokatas.

Vieno iš reperio užpuolikų advokatas Magnusas Strombergas sakė, jog Švedijoje prokurorai raštiškai patvirtino, kad jo klientui kaltinimai pareikšti nebus.

„Jis buvo smurto auka, tačiau jokio nusikaltimo nepadarė“, – M. Strombergas teigė CNN.

O reperis A$AP Rocky jau nuo liepos 2 d. yra sulaikytas Stokholmo pareigūnų, nes miesto gatvėje įsivėlė į muštynes su dviem vyrais.

Atlikėjui ir jo komandai pavyko nufilmuoti, kaip juos gatvėje persekioja du nepažįstami jauni vyrai, reikalaujantys atlyginti žalą už neva sugadintas ausines. A$AP Rocky su nepažįstamaisiais bandė gražiai susitarti, liepė jiems liautis persekiojus. Vaizdo įrašais jie pasidalijo asmeninėje reperio socialinio tinklo paskyroje. Viename jų užfiksuotos amerikiečio ir vieno iš persekiotojų muštynės.

CNN praneša, kad Švedijos teisėsauga turi porą dienų nuspręsti, ar pateikti amerikiečių žvaigždei kaltinimus, ar ne.

Šis A$AP Rocky sulaikymas itin daug dėmesio sulaukė žiniasklaidoje. Įvykis nepraslydo ir pro JAV prezidento Donaldo Trumpo akis. Jis savo asmeninėje tviterio paskyroje reiškė palaikymą sulaikytajam ir tikino, kad jei tik reikės, prisidės prie jo paleidimo užstato sumokėjimo. Švedija sulaikytųjų paleidimo už užstatą sistemos neturi.

Internete taip pat paskelbta peticija dėl A$AP Rocky išlaisvinimo. Ją pasirašė daugiau nei 623 tūkst. žmonių, pasibaisėjusių reperio laikymo areštinėje sąlygomis.

Kaip teigė amerikiečiui artimi asmenys, jo laikymo sąlygos netinkamos žmonėms. Pasak Bbc.com, A$AP Rocky kamera dalijosi su dar vienu žmogumi, kuris turėjo psichologinių problemų, galvą daužė į sienas ir grindis, į kameros „draugą“ mėtė savo išmatas. Pastarosios, kaip skelbiama, nebuvo valomos.

A$AP Rocky miegojo ant jogos kilimėlio, negavo jokio užkloto. Sulaikytiesiems tiekiamas maistas buvo nevalgomas, o vanduo – nešvarus. Pirmas penkias dienas A$AP Rocky kasdien suvalgydavo po vieną obuolį, nes daugiau jam nieko nebuvo duodama. Kalėjime labai nešvaru ir plinta ligos.

Ar po šių pranešimų sulaikyto reperio laikymo sąlygos pasikeitė, nėra žinoma.