Čempioniškas charakteris: didelį deficitą panaikinę „Warriors“ pasiekė dar vieną pergalę konferencijos finale

Stephenas ir Sethas Curry
2019-05-17 09:18

„Golden State Warriors“ krepšininkai antrosiose Vakarų konferencijos finalo rungtynėse prieš Portlando „Trail Blazers“ atsiliko net 17 taškų skirtumu, tačiau jį panaikino vos per kelias minutes ir padvigubino savo pranašumą serijoje iki keturių pergalių.

„Kariai“ namie laimėjo rungtynes 114:111 (29:31, 21:34, 39:24, 25:22) ir įpusėjo kelionę link NBA finalo – dabar jie pirmauja jau 2-0.

Itin galingai antrąjį kėlinį sužaidę ir net 11 tolimų metimų per pirmus du kėlinius įmetęs „Blazers“ įpusėjus rungtynėms pirmavo 65:50, o trečiojo ketvirčio pradžioje jų persvara buvo jau 69:52.

Vis tik tuomet 5 taškus iš eilės pelnė Stephenas Curry, du tritaškius smeigė Klay Thompsonas, o atkarpą 14:0 laimėję „Warriors“ priartėjo iki vieno metimo atstumo – 66:69.

Oklando ekipa jau buvo išsiveržusi į priekį ir net susikrovusi 5 taškų pranašumą, tačiau Portlandas ketvirtajame kėlinyje turėjo dar vieną šansą įtvirtinti savo pergalę – po Meyerso Leonardo tritaškio svečių persvara sugrįžo prie 8 taškų (108:100).

Visgi lemiamomis akimirkomis „Warriors“ žaidė gerokai užtikrinčiau. 10 taškų be atsako pelnę „kariai“ po trijų S. Curry baudų metimų išsiveržė į priekį (110:108), o kitoje aikštės pusėje tritaškį pataikius S. Curry broliui Sethui Oklando krepšininkai iniciatyvos iš rankų nepaleido – Kevonas Looney įdėjo iš viršaus ir vėl grąžino persvarą šeimininkams, o netrukus dvitaškį prametė C. J. McCollumas.

Iki rungtynių pabaigos dar buvo likę pusė minutės, tad „Blazers“ nusprendė neprasižengti. Tuo pasinaudoję „Warriors“ surengė tikslią ataką, kurios smaigalyje atsidūrė du taškus pelnęs Draymondas Greenas, o lemiamoje Portlando ekipos atakoje užstrigęs Damianas Lillardas prarado kamuolį ir nesugebėjo pelnyti taškų.

„Warriors“ į priekį vedė net 37 taškus pelnęs S. Curry. „Kariai“ jau trečias rungtynes iš eilės žaidė be blauzdos traumą besigydančio Kevino Duranto, o S. Curry per šiuos susitikimus yra sunkiai sustabdomas – lyderio estafetę perėmęs gynėjas vidutiniškai renka po 35,3 taško.

Kiti du mačai bus žaidžiami Portlande.

„Warriors“: Stephenas Curry 37 (4/14 trit., 11/11 baud., 8 atk. kam., 8 rez. perd.), Klay Thompsonas 24, Draymondas Greenas 16 (10 atk. kam., 7 rez. perd.), Kevonas Looney 14, Jordanas Bellas 11.

„Trail Blazers“: Damianas Lillardas 23 (5/12 trit., 10 rez. perd.), CJ McCollumas 22 (9/23 metimai), Sethas Curry 16, Moe Harklessas ir Rodney Hoodas po 12.