Kiniškas pagalys į „Samsung“ ratus: „Huawei P30 Pro“ apžvalga

„Huawei P30 Pro“
„Huawei P30 Pro“
  © Alfa.lt

Pastaruoju metu išmaniųjų telefonų rinka yra itin įkaitusi – nuo konkurencinės kovos temperatūra čia auga turbūt greičiau nei Viktoro Uspaskicho apartamentų pirtelėje Briuselyje. Jei anksčiau rinkoje karaliavo „Samsung“ ir „Apple“, pastaroji jau gavo nuo „Huawei“ į kaulus. Taip, taip, remiantis IDC duomenimis, pirmąjį šių metų ketvirtį kinai aplenkė amerikiečius pagal parduodamų išmaniųjų telefonų skaičių ir išstūmė „Apple“ iš antrosios vietos. JAV prezidentui Donaldui Trumpui tai turėtų nepatikti, ir užleistos amerikiečių pasididžiavimo pozicijos galbūt taps dar vienu pretekstu pratęsti prekybos karą su Kinija (o gal ir pažerti naujų kaltinimų dėl „Huawei“ įrangos nesaugumo).

Bet grįžkime prie išmaniųjų telefonų. „Samsung“ vis dar karaliauja rinkoje, tačiau tikrai jaučia „Huawei“ alsavimą į nugarą. Tai įrodo Pietų Korėjos technologijų milžinės pristatyta jubiliejinė „Galaxy S10“ įrenginių linija. Negana to, visame pasaulyje driokstelėjo tokia reklaminė kampanija, kad nuo jos nėra kur paslėpti akių. Tenka pripažinti, kad „Galaxy S10+“ yra velniškai geras išmanusis telefonas. Apie tai jau rašiau ankstesnėje savo apžvalgoje. Tačiau kinai nebūtų kinai, jei „Samsung“ kompanijai nekištų pagalių į ratus. Ir šį kartą ant šio „pagalio“ parašyta „Huawei P30 Pro“. Šioje apžvalgoje aptarsiu, ar naujausias „Huawei“ flagmanas iš tiesų yra pajėgus sulaužyti „Samsung“ ratus.

Dizainas

„Huawei P30 Pro“ dienos šviesą išvydo kovo pabaigoje Paryžiuje. Gamintojo atstovai džiaugiasi, kad Lietuvoje šis flagmanas startavo itin sėkmingai ir pagal pardavimus gerokai pralenkė savo pirmtaką.

Atidaręs bandyto „P30 Pro“ dėžutę, viduje radau telefoną, „SuperCharge“ įkroviklį, ausines, adatėlę SIM kortelei bei dėkliuką. Tiesa, jei neklystu, parduotuvėse parduodamo įrenginio komplekte dėkliuko jūs nerasite, tad jį teks įsigyti atskirai.


„Huawei P30 Pro“

„Huawei P30 Pro“© Alfa.lt

Įrenginys iš priekio primena „Mate20 Pro“, o iš nugarėlės  „P20 Pro“ su keliais patobulinimais. Nors telefono dizainas grakštesnis, palyginti su ankstesne P serija, jis vis dar primena kirviu aptašytą ir šiek tiek labiau obliumi padailintą variantą. „Mate20 Pro“ dizainas atrodo subtilesnis ir malonesnis akiai. Bet nereikia pamiršti, kad tai yra dvi atskiros įrenginių linijos, todėl kiekvieno valia rinktis.

Į mano rankas pakliuvo grafito juodos spalvos modelis. Gamintojas siūlo ir įmantresnius variantus, kurie atrodo tikrai patraukliai bei žaismingai, todėl norintiems išskirtinumo rekomenduoju žvalgytis į juos. Bet, kaip sako pats gamintojas, juoda spalva yra klasikinė, todėl segmente ji reikalinga. Juodi modeliai populiarūs ir tarp pirkėjų lietuvių.

Tiesa, jei naudosite telefoną be dėkliuko, nuo galinės dalies nespėsite valyti pirštų atspaudų ir kitų nešvarumų. Tas iš tiesų nepraktiška ir šiek tiek erzina, bet galiausiai priprasite.


„Huawei P30 Pro“

„Huawei P30 Pro“© Alfa.lt

Dėl dydžio viena ranka telefonu naudotis ne visada bus patogu. Ypač jei bandysite pasiekti viršutinę ekrano dalį. Telefonas sveria beveik 200 gramų, ir tai suteikia šiokio tokio masyvumo, kas man patinka. O nelabai patinka užlenkti ekrano kraštai, kurių prasmės vis dar nelabai suprantu. Dėl jų įrenginys atrodo šiek tiek slidesnis, o ir plėvelės / stikliuko ant užlenktų ekrano kraštų gražiai neužklijuosite.

Keletas niuansų

Vienas esminių „P30 Pro“ elementų – 6,47 colio skersmens OLED tipo ekranas su „dewdrop“ iškarpa per vidurį. Joje įsprausta priekinė kamera. Jeigu kas bandė žaisti PUBG, supras, kad ši iškarpa yra ne visai vietoje ir kai kuriais atvejais trukdo visavertiškai žaisti. Taip, atvejų, kai iškarpa uždengia norimą paspausti mygtuką, nepasitaiko itin daug, bet tokiose situacijose kaskart apie tai pagalvoji.

Kaip ir pusbrolis „Mate20 Pro“, naujasis flagmanas turi ekrane integruotą pirštų atspaudų skaityvuvą. Jeigu anksčiau jis buvo orientuotas labiau link ekrano centro, dabar nuleistas žemyn. Tai sveikintina, nes dabar naudotis pirštų atspaudų skaitytuvu kur kas patogiau. Visgi problema išlieka pats skaitytuvas. Per kiek daugiau nei mėnesį bandymo teko įsitikinti, kad skaitytuvas ne visada geba atpažinti pirštą. Pakanka nepatogiau paimti telefoną, kreiviau padėti pirštą, ir atrakinti įrenginio nepavyks.

Dar vienas minusas išryškėja, telefoną nešiojant priekinėje džinsų kišenėje. Norint atrakinti telefoną, reikia ne tik padėti pirštą ant ekrano, bet ir jį lengvai spustelėti. Kadangi džinsų kišenės įprastai būna šiek tiek ankštos, bandant ištraukti telefoną kartais netyčia pataikoma pirštu ant skaitytuvo, ir telefonas atsirakina dar kišenėje.

Gamintojas taip pat priėmė sprendimą atsisakyti įprasto 3,5 mm ausinių lizdo, tad teks tenkintis „USB-C“ jungtimi. Jeigu norėsite vienu metu klausytis muzikos per ausines ir krauti telefoną įprastu būdu, to jums nepavyks padaryti.

Kamerų galimybės

Pereikime prie esminio elemento – kamerų. Kaip žinoma, „Huawei P“ įrenginių serija visada buvo orientuota į fotografiją. Kai pernai rinkoje pasirodė „P20 Pro“, jis žymėjo naują erą fotografijoje, nes buvo pirmasis su trigubo lęšio galine kamera. Šį kartą gamintojas tikina, kad su naujuoju flagmanu perrašo fotografijos taisykles.

Tenka pripažinti, jog „Huawei“ su galinių kamerų skaičiumi rinkos nustebinti nepavyko. Nors telefone yra keturios kameros, tokį lęšių skaičių jau yra pasiūliusi ir „Samsung“, ir „Nokia“. „Leica Quad“ – tokiu vardu visą galinių kamerų komplektą šįkart pavadino „Huawei“. Suprantama, jis sukurtas kartu su garsiąja kompanija „Leica“.

Taigi, galinėje „P30 Pro“ dalyje randame keturias kameras: 40 MP (plataus kampo, f/1.6 diafragma, optinis vaizdo stabilizavimas) + 20 MP (itin plataus kampo objektyvas, f/2.2 diafragma) + 8 MP (teleobjektyvas, f/3.4 diafragma, optinis vaizdo stabilizavimas) + „Time of flight“ (TOF) kamera, skirta išmatuoti atstumui nuo telefono iki objekto ir analizuoti vaizdo gyliui. Lietuviškai tariant, TOF „akis“ reikalinga tam, kad galėtų kurti įstabius portretus ir leistų sukurti kokybiškus vaizdo suliejimo „Bokeh“ efektus.


Su „Huawei P30 Pro“ darytos nuotraukos

Su „Huawei P30 Pro“ darytos nuotraukos© Alfa.lt

„DxOMark“ reitinge „P30 Pro“ rikiuojasi pačioje sąrašo viršūnėje. Tiesa, turėdamas 112 balų, jis pirmąją vietą dalijasi su „Samsung Galaxy S10 5G“ telefonu. Bet pastarojo jūs Lietuvoje dar neįsigysite, todėl nusipirkę „Huawei“ galėsite bent kurį laiką pasigirti, kad turite geriausiai fotografuojantį įrenginį rinkoje.

Taigi kaip „Huawei“ perrašo fotografijos taisykles? Visų pirma, vienas „P30 Pro“ arkliukų yra naktinė fotografija. Pasirinkę specialų naktinės fotografijos režimą, iš tiesų galite išspausti puikų rezultatą net ir itin prastai apšviestoje aplinkoje. Tai užtikrina „SuperSpectrum“ jutiklis su įmantriu Bayerio filtru. Jei trumpai, šiame jutiklyje žali pikseliai yra pakeisti geltonais, todėl jis surenka kiek įmanoma daugiau šviesos. Visa kita yra technologinė beletristika, įdomi nebent moksliukams iki kaulų smegenų.

Svarbiausia, kad tai davė vaisių, ir drįstu teigti, kad pagal naktinės fotografijos galimybes joks kitas konkurentas negali prilygti „P30 Pro“. Taškas. Visai kita situacija kalbant apie fotografavimą dienos metu. Pastebėjau, kad kartais spalvos būna pernelyg padegintos arba jų visai nesugebama perteikti. Tiesa, šią problemą tikriausiai turi visi išmanieji telefonai, kurie skirtingomis sąlygomis skirtingai bando susitvarkyti su trikdžiais. Dar keisčiau, kad kai kuriais atvejais dirbtinis intelektas pasielgia priešingai ir bandydamas kompensuoti spalvas jų paduoda tiek, kad viskas tampa pernelyg perspausta ir nerealistiška.

Dar vienas dalykas, susijęs su kinų bandymu perrašyti fotografijos taisykles, yra vaizdo priartinimo galimybės. Turbūt tai yra dar vienas išskirtinumas, į kurį turėtų atsižvelgti konkurentai. „P30 Pro“ optiškai gali priartinti vaizdą iki 5, o hibridiniu būdu – iki 10 kartų. Tai reiškia, kad iki 10 kartų priartintas vaizdas bus užfiksuotas su nedideliais vaizdo kokybės praradimais. Visgi, jei tik yra galimybė, fotografuojant siūlau priartinimo funkcijos nenaudoti tais atvejais, kai galima fiziškai priartėti prie objekto. Taip galėsite būti tikri, kad gausite maksimaliai gerą rezultatą. Tai ypač pasakytina apie portretus.

Galiausiai, gamintojas siūlo iki 50 kartų skaitmeninio priartinimo galimybę. Žinoma, tokios nuotraukos bus nieko vertos, tačiau inžinieriai tikriausiai norėjo parodyti, kur link juda mobilioji fotografija ir kokios gali būti įrenginių perspektyvos.


Su „Huawei P30 Pro“ darytos nuotraukos

Su „Huawei P30 Pro“ darytos nuotraukos© Alfa.lt

50 kartų priartinimas suteikia progą pagaliau kokybiškai įamžinti ir Mėnulį. Tai leidžia padaryti savaime įsijungiantis Mėnulio režimas, kuris užtikrina optimalius kameros parametrus maksimaliai geram rezultatui gauti. Tiesa, užsienio žiniasklaidoje buvo pasirodę publikacijų, kad Mėnulio režimas tėra apgaulė, neva jam įsijungus telefonas dirbtinai į nuotrauką įklijuoja jau atmintyje išsaugotą Žemės palydovo vaizdą ar jo detales. Vis tik gamintojas tokias kalbas griežtai paneigė.

Telefono priekyje yra 32 MP asmenukių kamera su f/2.0 diafragma. Šios „akies“ jums visiškai pakaks kokybiškoms asmenukėms įamžinti. Ko daugiau reikia?.. Tiesa, filmavimo entuziastams teks šiek tiek nusivilti. Su įrenginiu galima filmuoti pasirinkus 4K skiriamąją gebą, esant 30 kadrų per sekundę, tačiau filmuoti 60 kadrų per sekundę nėra galimybės, nors tai siūlo konkurentai.

Pabaigai

Viešumoje dažnai galima išgirsti debatų apie profesionalių fotoaparatų ir išmaniųjų telefonų kamerų galimybes. Lai skeptikai meta į mane akmenį, bet esu įsitikinęs, kad išmanieji telefonai neprilygo, neprilygsta ir dar kurį laiką neprilygs profesionaliems fotoaparatams. 

Ir tam nėra reikalo. Tai yra du visiškai skirtingi įrenginiai, atliekantys savo funkcijas. Taip, „P30 Pro“ fotografuoja stulbinamai gerai, bet šios nuotraukos labiau skirtos jūsų „Facebook“ ar „Instagram“ paskyroms, o ne profesionaliai spaudai ar fotosesijoms.

Grįžtant prie „P30 Pro“, dar norėčiau pridurti, kad vienas didžiausių šio įrenginio privalumų yra talpi baterija ir neįtikėtinai greitas įkrovimas. Jeigu nesate žaidimų maniakas, vieno įkrovimo jums tikrai pakaks beveik dviem dienoms, kas yra puikus rezultatas, lyginant su konkurentų įrenginiais.

O žvelgiant bendrai, palyginti „Huawei P30 Pro“ su „Samsung Galaxy S10+“ būtų labai sunku. Tai kaip „Ferrari“ ir „Lamborghini“, LeBronas Jamesas ir Kevinas Durantas. Abu velniškai geri, turintys savo privalumų ir šiokių tokių minusų. Bet aišku viena – įsigijus bet kurį iš jų, tikrai neteks gailėtis, nes būsite tikri turintys geriausią įmanomą variantą, koks šiuo metu yra išmaniųjų telefonų rinkoje. 

Kita vertus, „Samsung“ yra 100 eurų brangesnis, ir tai gali palengvinti apsisprendimą.

Kiniškas „pagalys“ į „Samsung“ ratus: „Huawei P30 Pro“ apžvalga

„Huawei P30 Pro“
+25