Atsakomybę po sutriuškinimo prisiėmęs Š. Jasikevičius: atsitiko tai, ko labiausiai bijojome

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © SCANPIX
Alfa.lt
2019-04-16 23:26

Šarūnas Jasikevičius pralaimėjo pirmąją šachmatų partiją prieš savo mokytoją Željko Obradovičių.

Niūriai puolime pasirodęs Kauno „Žalgiris“ net 43:76 nusileido Stambulo „Fenerbahče“ klubui, o pats kauniečių vairininkas po mačo pripažino savo atsakomybę dėl tokio rezultato.

„Atsitiko tai, ko mes, kaip treneriai, labiausiai bijojome, – nusivylęs sakė Šaras. – Turime prisiimti atsakomybę, ypač aš. Neprivertėme žaidėjų suprasti, kad daugiausiai šiandien lems fizinis kontaktas, kuriuo mus „Fenerbahče“ pranoko. Momentais ne iki galo išaiškinome, kur galime juos nubausti. Dabar turime 48 valandas padaryti tą darbą geriau.“


– Kone visi „Žalgirio“ aukštaūgiai – Brandonas Daviesas, Antanas Kavaliauskas, Deonas Thompsonas – rungtynes baigė su minusiniais naudingumo balais. Kaip „Fenerbahče“ juos sustabdė?

– „Fenerbahče“ žaidė pagal savo taisykles. Mes, kaip treneriai, nesugebėjome išaiškinti, kur galime juos atakuoti ir su kokiu intensyvumu reikia žaisti atkrintamosiose. Bandysime tą padaryti geriau.

– Dažnai jums kamuolio nepavykdavo įmesti net į baudos aikštelę. Ar tai – varžovų nuopelnas?

– Galvoju, kad taip. Galvoju, kad žaidžia dvi komandos ir mes su tuo jau turėjome problemų antrose rungtynėse čia reguliariajame sezone. Žaidėjams tai rodėme, bet užlipome ant to paties grėblio.

Turime 48 valandas atsigauti ir suprasti, kad tikrai yra vietų, kur juos nubausti. Sąžiningai negalvoju, kad mes daug ką keisime, ir kad jie daug ką keis. Mano žaidėjų įtikinimas turi būti geresnis ir žaidėjai turi priimti geresnius sprendimus.

– Kiek „Fenerbahče“ pridėjo intensyvumo, lyginant su reguliariupju sezonu?

– Jie visą laiką žaidžia intensyviai. Jie visą laiką pasiruošę, žinome, kad detalės bus labai svarbu, kad kiekvienas puolimo paruošimas labai svarbu, nes jei neparuoši, jie tave išstumia iš puolimo. Daug kas, kas buvo rodyta ir akcentuota, tai ir įvyko. Aišku, žiūrėsime įrašą, nemanau, kad jis bus kitoks nei tai, ką rodėme prieš seriją. Vėlgi – turime 48 valandas pakeisti savo veidą ir atrasti, kas yra tarp dviejų kojų.

– Pusantro kėlinio dar laikėtės dėl solidžios gynybos, bet tada ji sugriuvo. Kas tada lėmė varžovų spurtą?

– Sunku pasakyti. Rungtynės vyksta 40 minučių ir prieš mus, deja, yra komanda, kuri moka nubausti už klaidas. Turi būti 40 minučių susikaupęs ir kiekvienas žaidėjas turi kažką įnešti. Man labai gaila, kad turėjome daug laiko pasiruošti, ruošėmės 3-4 dienas, kas šioje sezono stadijoje yra labai retas atvejis ir kažkuriose situacijose mes nesupratome savo darbo. Nesupratome jų stiprių rankų, kaip kuriose situacijose mes juos atakuosime ar stabdysime. O jei kažką susikūrėme, deja, prametėme.

– 43 taškai yra klubo rezultatyvumo antirekordas. Ar tai gali kirsti per žaidėjų psichologiją?

– Manau, kad šita komanda jau parodė charakterį. Rekordai ir antirekordai visą laiką keisis.