Kapitoną į Stambulą pasiėmęs Šaras: jei nežaisime fiziškai, neturėsime jokių šansų

Šarūnas Jasikevičius (Eurolygos nuotr.)
Šarūnas Jasikevičius (Eurolygos nuotr.)
Alfa.lt
2019-04-15 11:16

Stebuklą Eurolygos reguliariajame sezone sukūręs Kauno „Žalgiris“ kyla į dar vieną neapsakomai sunkų žygį, kuriame jų laukia geriausia pastarųjų metų Eurolygos ekipa.

Jau antradienį kauniečiai pradės ketvirtfinalio seriją, per kurią kitoje aikštės pusėje jų lauks reguliarųjį sezoną laimėję ir pergalių rekordą pagerinę Stambulo „Fenerbahče“ krepšininkai.

Pusantros savaitės nuo praėjusių Eurolygos rungtynių turėję žalgiriečiai Lietuvos krepšinio lygoje sužaidė vos dvejas rungtynes, o pasiruošimui prieš išvyką į Stambulą turėjo beveik savaitę. Kauniečių strategas Šarūnas Jasikevičius prieš skrydį pasidžiaugė tokia sezono įkarštyje pasitaikiusia pauze.

„Ir pailsėjome, ir pasportavome. Stengėmės vėl iš naujo žaidėjus „užkrauti“ šitai serijai. Buvo ir fizinio darbo, tikrai malonu, kad viduryje sezono turime laiko ir galime padaryti du pagrindinius dalykus – ir pailsėti, ir „užsikrauti“. Kokią įtaką tai darys serijai, pažiūrėsime rytoj“, – kalbėjo Šaras.

Į Stambulą kartu su komandos draugais išvyko ir „Žalgirio“ kapitonas Paulius Jankūnas, dėl traumos nežaidęs jau daugiau nei mėnesį ir iš šono stebėjęs lemiamą Lietuvos čempionų žygį ir šešias pergales iš eilės reguliariojo sezono finiše.

„Paulius kažkiek gerina savo būklę. Kiekvieną dieną jis bandys treniruotis vis daugiau, nemanau, kad šiuo metu iš jo galima tikėtis labai daug. Bet vis tiek kapitono buvimas šalia tokiu svarbiu sezono momentu yra labai svarbus“, – pagrindinę puolėjo kelionės į Stambulą priežastį išskyrė Š. Jasikevičius.

„Žalgiris“ prieš „Fenerbahče“ šiame sezone žaidė du kartus ir abu sykius nusileido tituluotiems oponentams – Kaune krito 75:82, o Stambule – 61:78. Visgi abejos šios rungtynės vyko gan seniai – atitinkamai spalio viduryje ir sausio pradžioje, tad tiek žaidėjai, tiek treneriai jau spėjo primiršti tarpusavio susitikimų istoriją.

„Galima kažkiek, – paklaustas, ar galima daryti išvadas iš buvusių mačų, sakė Šaras. – Daugiau mažiau žinome, kad, jeigu mes ginsimės vienaip, kaip jie tada puls arba kaip jie ginsis, kai mes kažkaip pulsime. Idėjos lieka, bet aišku, dabar prasideda kitas etapas – kiekvieno kamuolio, kiekvienos detalės svarba didėja. Bandome tai išaiškinti žaidėjams, paaiškinti, kur yra jų stiprybės.

Iš kitos pusės, penketukai skiriasi nuo tada, kai žaidėme. Varžovai labai daug žaidžia žemu penketu, tad daug kas pasikeitė.“

Pats ketverius metus Željko Obradovičiaus vadovaujamoje komandoje praleidęs Š. Jasikevičius ne sykį yra gyręs šį strategą kaip vieną savo idealų, o dar po spalio mėnesio pralaimėjimo Kaune tikino, kad būtent „Fenerbahče“ yra grėsmingiausias oponentas visoje Eurolygoje.

Prieš skrydį į Turkiją vertindamas savo oponentus, Šaras nekeitė nuomonės ir išskyrė svarbiausius „Fenerbahče“ privalumus.

„Jie yra labai disciplinuoti, labai patyrę. Negalime dalyti labai daug dovanų – ar tai blogomis pražangomis, ar lengvais taškais, kadangi jie su savo patyrimu mums daug dovanų neduos. Komanda yra sukurta būtent šitai sezono stadijai, ir labai svarbu, kad mes suprastume kiekvienos detalės svarbą.


Edgaras Ulanovas (Eurolygos nuotr.)

Edgaras Ulanovas (Eurolygos nuotr.)

Iš kitų akcentų, tai tikrai yra komanda, kuri demonstruoja labai efektyvų puolimą, labai gerai įžaidžia kamuolį. Pražangos, jiems įgavus kažkokį pranašumą, tampa labai svarbios. Negalime dalyti lengvų taškų greitajame puolime, kuriuo jie gal nelabai pasižymi, bet nubaudė mus antrosiose rungtynėse.

Turime kautis dėl kiekvieno centimetro – ši idėja atkrintamosiose tik dar labiau sustiprėja, nes „Fenerbahče“ tikrai yra labai fiziška komanda. Turime žinoti, kur eiti su kamuoliu, kaip atakuoti. Praėjusiose rungtynėse jie savo fiziškumu mus išmušė iš mūsų žaidimo, o antroje pusėje mes tą patį padarėme jiems. Turime žaisti labai fiziškai arba neturėsime jokių šansų“, – kalbėjo Š. Jasikevičius.

Jei anksčiau Stambulo klubas aukščiausią pavarą įjungdavo tik atėjus atkrintamosioms, tai šiame sezone „Fenerbahče“ dominavo dar iki ketvirtfinalio – turkai iš viso pasiekė 25 pergales, pagerindami naujojo formato Eurolygos rekordą, o namie nesuklupo nė sykio per 15 mačų. Ar tai yra geriausia Šaro matyta „Fenerbahče“ versija?

„Sunku pasakyti. Jie labai daug rungtynių laimėjo paskutinėmis sekundėmis ar paskutiniais metimais, – svarstė Šaras. – Manau, kad jie žaidžia solidžiai. Tai ta pati komanda, kuri buvo pastaruosius metus, su tuo pačiu treneriu. Jie žaidžia kaip iš knygos, kadangi supranta sistemą, supranta vienas kitą. Tai yra faktorius, kuris labai mane jaudina. O ar jie geresni nei anksčiau – nežinau. Manau, kad Bradas Wanamakeris ir Jamesas Nunnally (praėjusiame sezone Stambule žaidę amerikiečiai – Alfa.lt) jiems duodavo daugiau ūgio, ypač gynėjų pozicijose, kuriose jie šiandien yra mažesni.“

Visgi ir „Žalgiris“ atkrintamąsias pasitinka pakilia nata – iš 13-osios į 8-ąją vietą per pastarąjį reguliariojo sezono mėnesį šovę kauniečiai nestokoja pasitikėjimo savimi ir nebijo pagalvoti apie galimybę nukauti turnyro favoritus.

„Pergalės visą laiką duoda pasitikėjimo, tačiau reikia suprasti, kad tai yra naujas etapas, nauja serija ir varžovas yra pats rimčiausias. Viskas prasideda iš naujo“, – entuziazmą kiek apmalšinti pabandė Š. Jasikevičius.

Pirmosios „Žalgirio“ ir „Fenerbahče“ rungtynės Stambulo „Ulker Sports“ arenoje startuos antradienį 20.45 val.