Auklėtinių fiziškumo pasigedęs Šaras – apie nesibaigiančią sezono dainelę ir nuostabų Roką

Šarūnas Jasikevičius
Šarūnas Jasikevičius
  © Teodoras Biliūnas / Fotobankas
Alfa.lt
2019-01-10 22:40

Ketvirtą pralaimėjimą iš eilės patyręs Kauno „Žalgiris“ liūdna nata užbaigė dvigubą Eurolygos savaitę, per kurią nepasipriešino dviem Stambulo ekipoms – „Anadolu Efes“ ir „Fenerbahče“ kauniečiai nusileido bendru 38 taškų skirtumu.

Po nesėkmės prieš Eurolygos turnyrinės lentelės viršūnėje įsitaisiusią „Fenerbahče“ komandą Šarūnas Jasikevičius išskyrė akcentą, dėl kurio jam buvo liūdniausia, o taip pat žarstė liaupses antroje rungtynių pusėje bene pagrindiniu komandos įžaidėju tapusiam 18-mečiui Rokui Jokubaičiui.

„Fenerbahče“ fiziniu žaidimu mus išmušė iš bet kokio mūsų krepšinio. Pirma pusė buvo problematiška dėl kontakto lygio. Jie buvo žymiai fiziškesni, liaudiškai tariant „luposi“. Mes tą pradėjome daryti tik nuo trečiojo kėlinio

Antra pusė buvo graži. Priartėjome iki 7 taškų, bet tada sekė dvi psichologinės klaidos, po kurių skirtumas vėl padidėjo iki 12 taškų ir buvo labai sunku“, – sakė Š. Jasikevičius.


– Per beveik pusę pirmo kėlinio praleidote vos du taškus, tačiau per likusią pusę – net 17. Kodėl taip pasikeitė žaidimas gynyboje?

– Sunku pasakyti. Pasikeitė varžovų kontakto lygis. Kiekvieną kartą, kai norėjome įmesti kamuolį po krepšiu, nesugebėjome to padaryti. „Fenerbahče“ priimdavo kamuolį labai lengvai. Fiziškumo skirtumas buvo labai didelis. Pirmoje pusėje momentais buvo ir meistriškumo skirtumas, nes vis tiek ši komanda kartu žaidžia jau daug metų. Juos čia nugalėti yra labai sunku.

– Antroje rungtynių pusėje komandos žaidimui ilgą laiką vadovavo R. Jokubaitis. Kaip įvertintumėte jo pasirodymą?

– Pasirinkome dėl objektyvių priežasčių, nes nelabai ką išgavome iš kitų įžaidėjų. Rokas kiekvieną sykį, kiek žaidė „pikenrolą“, sugebėjo suprasti, ko mes norime iš jo aikštelėje. Kiekvieną sykį jis su kamuoliu „įėjo“ labai giliai, kas yra krepšinio esmė – „įeiti“ kuo giliau. Jo pasirodymas buvo nuostabus.

– Ar tokie Roko pasirodymai gali pakeisti jo vaidmenį lyginant su Derricku Waltonu?

– Mes turime reaguoti į kasdieninius dalykus ir mums reikia visų žaidėjų. „Žalgiris“ nėra komanda, kuri gali prarasti daug žaidėjų ir to nepajausti. Yra pilna, su kuo žaisti, tik pirmiausia reikia kautis ir nenusileisti varžovams fiziniu kontaktu. Jeigu mažiau talentinga komanda nusileidžia noru ir fiziniu kontaktu, ji neturi jokių šansų.

– Po šių rungtynių turėsite aštuonias dienas iki kito Eurolygos mačo. Ar jos bus skirtos žaidėjų atstatymui?

– Manau, kad kiekviena diena Deonui Thompsonui ir kitiems žaidėjams, atsigaunantiems po traumų, yra labai svarbi. Šiandien matėme labai daug gerų dalykų iš Nate‘o, kuris jau rodė agresiją. Paulius irgi turėjo puikias rungtynes ir buvo vienas iš tų, kurie pirmoje pusėje davė fizinį atsaką varžovams, kovojo aikštelėje dėl kiekvieno centimetro, o trečiajame kėlinyje nuo tokio jo noro užsikūrė ir komanda.

– Deonui turbūt sunkiausia susigaudant komandiniuose veiksmuose?

– Taip. Jis yra geros fizinės formos, nemažai žaidęs, tik klausimas, kiek greitai perpras sistemą. Bus šeštadienio treniruotė, kurioje mokysis sistemos. Čia lyg nesibaigianti viso sezono dainelė – reikia laiko.

– Per visas rungtynes metėte tik 6 tritaškius, o vienu metu nė sykio iš toli neatakavote daugiau nei 20 minučių. Kodėl pasirinkta tokia taktika?

– Prieš „Fenerbahče“ reikia žaisti labai agresyviai, reikia kurti žaidimą, reikia veržtis, ardyti, nes jie visur suspėja. Mes niekada prieš juos neišmesdavome labai daug tritaškių. Šiandien buvome per lėti ir kai kuriais momentais jie mums buvo per geri, per fiziškesni, per didesni, o tai kažkiek keista, nes „Fenerbahče“ nežaidė daug minučių su Kaliničiumi, kuris mums pridaro daug problemų ir sujaukia daug mūsų puolimo planų.

– Ką labiausiai norėtumėte pagerinti iki kitų Eurolygos rungtynių?

– Sveikatą. Norėčiau, kad kuo daugiau žaidėjų būtų pasiruošę šimtu procentų ir suprastų, kokio svarbumo rungtynės su mačas su „Panathinaikos“.