Prie LRT būstinių Vilniuje ir Klaipėdoje – piketai

Piketas prie LRT būstinės Klaipėdoje
Piketas prie LRT būstinės Klaipėdoje
  © Egidijus Jankauskas
Vakarų ekspresas
2018-10-22 13:33

Pirmadienį prie Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos (LRT) Klaipėdos būstinės rinkosi piketuotojai.

Pasak organizatorių, jie norėjo „pritarti Vilniuje mitinguojantiems ir pasisakyti dėl valstybinės televizijos įvestos cenzūros, kurią taip pat jaučia klaipėdiečiai“.

„Klaipėdiečiams nepriimtini vienpusiški, tik miesto valdžiai palankūs oficialaus LRT Klaipėdos skyriaus korespondentės reportažai. Tai neatitinka „ketvirtosios valdžios“ principų, kurie pagal Visuomenės informavimo įstatymą įpareigoja vykdyti informacijos rinkimo, rengimo, skelbimo ir platinimo procesą. Šiuo atveju – atkreipti dėmesį į visuomenės vietinės valdžios kritiką ir piliečių siekį vykdyti valdančiųjų kontrolę. Kaip žinome, „Konstitucija garantuoja kiekvienam žmogui teisę laisvai ir nevaržomai kritikuoti valdžios institucijų darbą“.

Esame pasipiktinę įvesta akiplėšiška cenzūra, infoblokada, todėl negalėdami dalyvauti mitinge „Už sąžiningą ir valstybei lojalią LRT žurnalistiką ir Nacionalinio transliuotojo sugrąžinimą tautai“ Vilniuje, prie LRT pastato, rinksimės į piketą Klaipėdoje“, – prieš piketą skelbė organizatoriai.