Namai – visas pasaulis: lietuvės kelionių akimirkos primena atvirukus
Įspūdinga nuotraukų galerija

K. Valeikaitės kelionių akimirkos (asmeninis pašnekovės albumas)
K. Valeikaitės kelionių akimirkos (asmeninis pašnekovės albumas)
  © Alfa.lt fotomontažas

Karolina Valeikaitė, instagrame geriau žinoma @outsideboxx vardu, savo sekėjus lepina žadą atimančiomis nuotraukomis – Tailandas, Santorinas, Italija ir kitos užburiančios pasaulio vietos užfiksuotos keliaujant drauge su vaikinu Marcu Coppola.

Vilniuje gimusi ir augusi Karolina, vos baigusi mokyklą, išvyko studijuoti fotografijos į Londoną. Ji prisipažįsta, kad tada dar nebuvo labai aktyvi socialinių tinklų vartotoja, kaip pati sako, naudojosi tik feisbuku, ir tai tik tam, kad galėtų patogiai bendrauti su draugais. Tačiau prieš dvejus metus mergina su draugu Marcu pradėjo savo instagramo projektą, kuris ir atvedė juos ten, kur yra dabar.

„Prieš pradėdami keliauti troškome užsidirbti iš savo kelionių, bet ši svajonė atrodė tokia tolima, jog net negalvojome, kad po metų ji pradės pildytis“, – pasakoja mergina, taip patvirtindama, kad viskas įmanoma, jeigu tik to sieki. Jos nuomone, įgyvendinant savo projektus svarbu, kad galėtum nesiblaškyti ir nereikėtų papildomai dirbti, todėl kelionių pradžiai sutaupė pinigų, paliko darbus ir išvyko į pirmąjį nuotykį – Kambodžą.

Tiesa, Karolina ne iš tų, kurios sakytų, kad visko atsisakyti ir likti tik su lagaminu yra lengviausias kelias. Pasak jos, reikia viską labai gerai apgalvoti. „Mesti visko tikrai nerekomenduoju. Mes išvažiavome, nes neturėjome ko prarasti. Dirbau darbą, su kuriuo nesiejau ateities, buvome nepradėję kilti karjeros laiptais, neturime vaikų ir esame jauni. Tad buvo vienintelis klausimas – kodėl gi ne?“ – savo apsisprendimą prisimena mergina. Pasak jos, jeigu kas nors nori važiuoti į ilgesnę kelionę, tai turi ryžtis ir neatidėlioti šios minties, tačiau prieš tai nepamiršti pagalvoti, ką darys sugrįžę. Būtent apie tai, kaip sako pati Karolina, jie per daug negalvojo.


Italijos Alpės

Italijos Alpės© Asmeninis albumas

Kiekviena naktis vis kitur

Vis dėlto panašu, kad Karolina ir Marcas apie grįžimą dar negalvoja. Dabar jie bendradarbiauja su viena didžiausių prabangių viešbučių kompanijų, jai kuria nuotraukas bei vaizdo medžiagą. „Savo projektu atskleidžiame, ką klientas veikia atvykęs į viešbutį, ką valgo, kaip tą maistą gamina virtuvėje. Atveriame kitą viešbučio pusę žiūrovui: kokį mato vaizdą pro langą ar ką gali nuveikti gretimame mieste. Kitaip tariant, kuriame vizualinę istoriją. Kas dvi–tris naktis judame į naują viešbutį, kelionės, nuotraukų ir video redagavimai, organizavimai, susitikimai kiekvienoje vietoje – viskas be poilsio dienų. Sau turime labai mažai laiko“, – gyvenimo pusę, nematomą nuotraukose, atskleidžia Karolina.


Vietnamas

Vietnamas© Asmeninis albumas

Meilę kelionėms pajuto prieš dvejus metus, kai pirmą kartą aštuoniems mėnesiams išvyko į Azijos šalis. Tada keliones pradėjo fotografuoti, tai buvo hobis. Savo nuotraukas ir darbus Karolina su draugu publikuodavo socialiniuose tinkluose, kol juos pastebėjo įvairios kompanijos. Vis dėlto instagramas liko jų asmenine įspūdžių erdve, kuri nėra susijusi su užsakymais.

Vietinių gyvenimą jie artimiausiai pažino per savo pirmąją kelionę į Kambodžos salą Koh Rong. Ten jie keletui mėnesių susirado darbą – kuravo medinių namelių nuomą paplūdimyje. „Norėjome laikinai sustoti ir patirti, ką reiškia gyventi tropikų salos gyvenimą, – tai buvo pats neįprasčiausias mano gyvenimo laikotarpis. Viskas buvo lyg filme: naktį plaukiodavome su švytinčiais planktonais vandenyje, nedėvėjome batų, gyvenome ant smėlio. Sala, kurioje apsistojome, tokia maža, kad net nebuvo jokių kelių ir automobilių. Mes buvome vieni iš nedaugelio gyventojų. 

Atsiplukdę savo motorolerį, kiekvieną vakarą važinėdavomės 4 km Long Set paplūdimiu, norėdami nusigauti iki miestelio eidavome pro džiungles. Visi nameliai turėjo plyšių ir skylių, todėl vakarais savo kambaryje dažnai rasdavome nelauktų svečių, tokių kaip gyvatės, vorai ar pelės. Įpratome gyventi su smėliu praktiškai visur ir visada – plaukuose ar kuprinėse, gyvenome maždaug 8 m atstumu nuo vandens“, – prisiminimuose paskęsta Karolina ir išduoda pasiilgusi tokių nuotykių pilnų kelionių.


Kambodža

Kambodža© Asmeninis albumas

Keliaudami po penkių žvaigžudučių viešbučius, pasak Karolinos, jie nedaug mato vietinės kultūros, dažniausiai susiduria su žmonėmis, kurie yra apmokyti šypsotis, elgtis maloniai. „Tikrą šalį pamatai, kai gyveni svečių namuose ir valgai jų kasdienį maistą“, – įsitikinusi mergina.

Keliauti gali kiekvienas

Nors daugelis pirmiausiai pagalvoja apie išlaidas, pasak Karolinos, viskas priklauso nuo šalių, kurias pasirinksi. „Azijos šalys – labai pigios, jeigu valgysi gatvės maistą ir gyvensi nakvynės namuose, daug nekainuos. Per dieną dviem žmonėms išleisdavome apie 15–20 JAV dolerių, per mėnesį – 500–600 JAV dolerių (440–525 eurų). Tad pagalvojus kaina tikrai nėra didelė, vienam žmogui mėnesiui užtenka apie 250 eurų“, – sako Karolina.

Paklausta apie tai, kiek šalių jau suspėjo aplankyti, Karolina skaičiuoja: „Nuo projekto pradžios, per šiuos dvejus metus, buvome 12-oje šalių, keletą kartų grįždami į tą pačią. Lankėmės Maroke, Mianmare, Tailande, Kambodžoje, Vietname, Šri Lankoje, Italijoje, Šveicarijoje, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Graikijoje, Ispanijoje.“

Prieš aplankydami pasirinktą šalį dažniausiai jie turi vietų, kuriose nori pabuvoti sąrašą, tačiau neprisiriša prie griežto plano ir kartais elgiasi spontaniškai – taip, kaip jaučiasi patys. Pavyzdžiui, 23 val. atvykę į Šri Lanką dar net nebuvo rezervavę nakvynės vietos, su šypsena prisimena Karolina.


Šri Lanka

Šri Lanka© Asmeninis albumas

Nors atrodo, kad viena po kitos aplankytos šalys turėtų vesti link tikslo apkeliauti visą pasaulį, tačiau Karolina tik nusijuokia ir priduria, kad tai, žinoma, būtų smagu, tačiau daug svarbiau būtų įsitvirtinti profesinėje srityje.

Vis dėlto jau dvejus metus maišydama pasaulį Karolina vis dar neatrado vietos, kurią galėtų pavadinti namais: „Labai dažnai girdžiu šį klausimą, tačiau turiu nuvilti, dar neradau vietos, kur norėčiau įsitvirtinti.“

Gražiausios Karolinos aplankytos vietos:

4K paplūdimys (Long Set paplūdimys). Koh Rong sala, Kambodža


K. Valeikaitės kelionių akimirkos

K. Valeikaitės kelionių akimirkos© Asmeninis albumas

Ngapali paplūdimys, Mianmaras


K. Valeikaitės kelionių akimirkos

K. Valeikaitės kelionių akimirkos© Asmeninis albumas

Santorinas, Graikija


K. Valeikaitės kelionių akimirkos

K. Valeikaitės kelionių akimirkos© Asmeninis albumas

Moon Valley, Sardinija, Italija


K. Valeikaitės kelionių akimirkos

K. Valeikaitės kelionių akimirkos© Asmeninis albumas

Ebenalp, Šveicarija


K. Valeikaitės kelionių akimirkos

K. Valeikaitės kelionių akimirkos© Asmeninis albumas

Namai – visas pasaulis: lietuvės kelionių akimirkos primena atvirukus

K. Valeikaitės kelionių akimirkos (asmeninis pašnekovės albumas)
+20