V. Sinkevičius: Baltijos šalių verslas galėtų naudotis Kinijos e. prekybos platformomis

Virginijus Sinkevičius
Virginijus Sinkevičius
  © Edvard Blaževič
BNS
2018-06-06 12:18

Baltijos šalių verslininkai, norėdami žengti į Kinijos rinką, galėtų pasinaudoti kinų e. prekybos platformomis, teigia ūkio ministras Virginijus Sinkevičius.

Kinijoje viešintis V. Sinkevičius mano, jog Lietuvos, Latvijos ir Estijos verslininkai tai turėtų daryti bendrai – sukurti Baltijos šalių prekių paviljoną vienoje iš didžiųjų Kinijos e. prekybos platformų.

„Prognozuojama, kad per ateinančius kelerius metus ketvirtadalį visų pardavimų Kinijoje sudarys vien tik elektroninėse parduotuvėse vykdomi užsakymai, todėl spartų eksporto augimą norintis išlaikyti verslas ir vyriausybės privalo rimtai žiūrėti į šiuos pokyčius ir galvoti apie galimybes produkciją pristatyti elektroninėje erdvėje“, – pranešime spaudai cituojamas V. Sinkevičius.

Anot jo, Baltijos šalių prekių paviljonas vienoje iš didžiausių Kinijos e. prekybos platformų, pavyzdžiui, JD.com ar Tmall.com, galėtų būti sukurtas dar šiemet.

Tokią idėją ministras ketina ketvirtadienį pristatyti Kinijos bei Vidurio ir Rytų Europos šalių ekonomikos ministrų forume „16+1“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.