V. Uspaskichas: pone NSGK pirmininke, jūs arba visiškai nesiorientuojate, arba jums daroma įtaka

Viktoras Uspaskichas
Viktoras Uspaskichas
  © Edvard Blaževič

Darbo partijos pirmininkas Viktoras Uspaskichas išplatino pranešimą dėl NSGK išvadų:

„1. Jūs nuslėpėte apie 50 politikų pavardžių, kurie vykdo neteisėtą rinkimų kampanijų finansavimą (dauguma jų konservatoriai, liberalai ir socdemai).

Už tą patį Darbo partija buvo krušama 10 metų tų pačių 50, esą labai sąžiningų, politikų.

Prokuratūra iškratė įvairius fondus, agentūras, jų kompiuterius, biurus, iš ten išsitraukė pinigines sumas, kurias jie gaudavo iš verslininkų, ir visa tai įtraukė į Darbo partijos bylą.

Ačiū Dievui, Aukščiausiojo Teismo instancijos teisėjai nepabijojo, viską išaiškino ir išteisino nuo pirmosios instancijos nusikalstamo sprendimo skirti laisvės atėmimą. Tad visiems šitiems politikams (kalbama apie 50) ir jų partijoms, kurios naudojasi fondais, agentūromis, kurias jūs nuslėpėte savo NSGK pažymoje, turi būti analogiškos bylos.

2. Pone pirmininke, jūsų smegenų pusrutulis, matyt, sukasi priešinga puse nei Žemė. Net prokurorai bandė įrodinėti priešingai, nei jūs aiškinate savo išvadoje. Pasakykite man, kaip galima iš oficialios partijos sąskaitos pervesti oficialius deklaruotus pinigus į oficialią įmonės sąskaitą už paslaugas ir pavadinti tai pinigų legalizavimu??? Jums visai stogas nuvažiavo ir, matyt, ne tik jūsų stogas, o visų kas balsavo už tokios išvados formuluotę. Aš jums siūlyčiau tokią formuluotę finansiniame pasaulyje užpatentuoti. Gal gausite Nobelio premiją finansų srityje!

Tad jūs arba turite labai iškreiptą mąstymą apie finansines operacijas, arba jums kažkas daro poveikį ir verčia rašyti tokias nesąmones. Ar tokius sandorius jūs siūlote slėpti, nedeklaruoti? Tad už tai mes buvom po teismus tampomi 10 metų.. Ką jūs norite tuo pasakyti??? Kad valstiečių partija, kurios narys jūs esate, taip pat konservatoriai, socdemai, liberalai ir kiti, kurie mokėjo už gautas paslaugas, – visi užsiiminėjo pinigų legalizavimu? Tuomet kodėl jūs jų nepaminėjote šalia Darbo partijos? Išvada viena – jums yra stipriai daroma įtaka. Tikriausiai gavote užduotį Darbo partiją žūtbūt paminėti NSGK išvadose, nes kitaip Darbo partija niekur kartu su nusikalstamais politiniais veikėjais, kurie save vadino tradicinėmis partijomis, nefigūruoja.

3. Kitas epizodas iš jūsų išgirtos išvados. Kaip taip galima išsireikšti, Darbo partija ir kitos partijos gaudavo finansavimą iš (čia negaliu tiksliai pasakyti, čia labai laisva ir „objektyvi“ žiniasklaida rašo, ar jūs taip komentuojate) „Nemuno bangos grupės“, kuri vėliau buvo perregistruota į UAB „Neo Group“, kuri rinkimuose į Seimą rėmė:

A. Kubilius (konservatorių partija) gavo 21 000 Lt;

A. Vazbys (konservatorių partija) gavo 21 000 Lt;

P. Grecevičius (konservatorių partija) gavo 21 000 Lt;

R. Dagys (konservatorių partija ) gavo 21 000 Lt.

Tai yra konservatorių viršūnė su jų vadovu priešakyje.

Neįtraukiant, kiek jie ir kiti gavo iš kitų rėmėjų, pavyzdžiui, iš „Dujotekanos“ (kuri buvo įvardyta kaip Kremliaus priedanga ir kelianti grėsmę nacionaliniam saugumui). Konservatoriai, socialdemokratai, Naujoji sąjunga, lenkų partija iš jų gavo po 37 000 litų. Valstiečių ir Naujoji demokratų partija gavo 50 000 litų. Vilija Blinkevičiūtė gavo 100 000 litų, kurių išvis nedeklaravo.

Vėliau 57 000 Lt (tai tik oficialiai, man žinomais ir kitais būdais) finansavo pilietininkus (A. Matulevičiaus ir V. Muntiano partiją). Tai yra atskira, VSD puikiai žinoma istorija, kad „Dujotekana“ aktyviai dalyvavo skaldant Darbo partiją ir frakciją. Tų atskilėlių pilietininkų frakcijos narys, be žinomų V. Muntiano ir A. Matulevičiaus, buvo V. Orehovas, o vėliau jis tapo „Dujotekanos“ direktoriumi ir kartu su KGB pulkininku P. Vojeiko kūrė sau palankią politinę struktūrą. VSD puikiai žinoma, kad būtent šita kompanija finansavo „valstybininkus“. Yra užfiksuotas ir telefoninis pokalbis, kaip buvo derinama su Maskvos KGB generolu, Putino draugu, kaip V. Uspaskichą išvyti iš Lietuvos. Tai nutiko po to, kai aš sukūriau energetikų antpelnius apribojantį įstatymą, ir Lietuvos vartotojai nuo to laiko šimtais milijonų mažiau mokėjo už elektrą ir kitą energiją. Bet į valdžią atėjus konservatoriams tas antpelnių įstatymas buvo pakeistas ir antpelnis buvo grąžintas atgal su energetika susijusioms verslo grupuotėms. Būtent jie pasirūpino, kad iš Rusijos akademijos būtų atvežta pažyma apie mano, esą neteisėtą, diplomą (tai prisipažino „Lietuvos ryto“ žurnalistas, kuriam ir buvo paduota pažyma, ant kurios puikuojasi Rusijos KGB generolo parašas). Po to man oficialiai teko kreiptis į akademiją, kad būtų ištaisyta klaida. Ir ji buvo ištaisyta. Iš tiesų šiandien aš gailiuosi, kad neapskaičiavau savo jėgų ir sukūriau įstatymą, po kurio man teko dešimtmetį tampytis po teismus ir patirti purvo gamybą ir pylimą ant manęs visu gražumu. Remiantis monitoringu, buvo išleista apie 10 000 straipsnių, per 1000 TV laidų, kuriose ištisus metus, diena iš dienos, ant manęs buvo pilamas purvas.

Ir tik viena buvusi Darbo partijos narė V. Martinkaitienė (dabar jau ne narė) be partijos leidimo gavo 3000 litų.

Ir jūs drįstate vartoti tokią formuluotę – „Darbo partija ir kitos partijos gaudavo finansavimą“?

Jūs, matyt, visiškai nesiorientuojate skaičiuose. Tokiu atveju ne jums atlikinėti tokius tyrimus. Vien konservatorių partija ir jos atstovai tik iš šitų dviejų verslo grupių gavo 40 kartų daugiau nei Darbo partija. Ir tai vadinasi „Darbo partija ir kiti“???

Ar jūs suprantate skirtumą, kas yra 3000 litų ir 121 000 litų? Aiškinu: tai yra 40 kartų po 3000 litų. Ar jums kitaip surašyti? Tiesiog stulpelyje iš vienos pusės surašyti 40 kartų po 3000 litų ir vieną kartą iš kitos pusės. Gal tada jūs suvoksite, kad tai yra daugiau ir skirtumas – didžiulis?

Ir jūs dar užsimanote tirti „VP Market“ veiklą, kur milijoniniai, net milijardiniai skaičiai. Jūs ten pasimesite skaičiuose, gerbiamasis, ten daug daugiau nulių.

4. Ką tai reiškia – V. Uspaskich atstovavo „Baltic Holding“? (Tai yra tai pačiai „Neo Group“, iš kurios konservatoriai gavo daugiausia paramos?) Paaiškinkite man, kaip jūs suprantate tokį išsireiškimą „atstovavo“, nes jūs taip parašėte? Ar aš buvau ten įdarbintas? Ar man buvo mokama? Ar aš siūliau taisyti kokius nors įstatymus? Jūs ką ten porinote? Aš suprantu, kad jums ir konservatoriams labai apmaudu, kad ten nėra Uspaskicho, o jo reitingai kilo. Ir jūs nėrėtės iš kailio kaip nors įvykdyti uždavinį ir įtraukti ten mane. O juk paskui kiti ką nors papildys, pakeis ir bus sukurta istorija. „Nežinau, jis pavogė ar iš jo pavogė, bet jau nepasitikėjimas ir įtarimas yra.“ Todėl nesišvaistykite žodžiais viešai apie tai, ko nebuvo.

Nespėjau peržiūrėti viso jūsų kūrinio, bet panašu, kad paveikslas tas pats.

Jūs galite atspausdinti šitą savo išvadą ant minkšto popieriaus, kad būtų galima jį panaudoti pagal paskirtį.

Pone pirmininke, jūs nesiorientuojate finansuose, finansinėse operacijose arba jums stipriai daroma įtaka. Arba paprastai – jūs esate nesąžiningas.

Su pagarba V. Uspaskich.“