Ūkio ministras užsiminė apie planuojamą paramą verslo įmonėms regionuose

V. Sinkevičius pareiškė Mažeikiuose LEZ nematantis.
V. Sinkevičius pareiškė Mažeikiuose LEZ nematantis.
  © Edvard Blaževič

Mažeikiuose lankėsi ir su savivaldos bei verslo atstovais susitiko ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. Kaip teigė ūkio ministras, jo vizitas Mažeikiuose prasidėjo nuo AB „Orlen Lietuva“, nes tai ne tik Mažeikiams, bet ir visai Lietuvai strategiškai svarbus objektas, įdarbinantis daug žmonių ir sumokantis daugiausia mokesčių.

Skirs paramą

„Džiaugiuosi, kad bendrovės „Orlen Lietuva“ vadovas labai gerai atsiliepė apie tinkamą ir gerą dialogą su Mažeikių rajono savivaldybe, tai labai svarbu, norint pasiekti pozityvių tikslų“, – sakė V. Sinkevičius.

Jis pabrėžė, kad šiuo metu labai svarbi regionų politika – tvarios švietimo sistemos ir naujų darbo vietų kūrimas, jaunimo įdarbinimas, lengvatų suteikimas įsigyjant pirmąjį būstą, verslo kūrimo skatinimas bei parama smulkiajam ir vidutiniam verslui.

Ministras užsiminė, kad netrukus verslo įmonės regionuose galės pretenduoti gauti paramą. Pasak jo, investicijos bus skirtos ne pastatams, bet įrenginiams atnaujinti, darbuotojų kompetencijai kelti. „Pastebime, kad pinigai kartais nepasiekia regionų, todėl kiekvienam regionui, priklausomai nuo jo dydžio, padalysime per 39 mln. eurų“, – teigė V. Sinkevičius.

Pritraukia išskirtinumas

Ministras, kalbėdamas apie investicijų pritraukimą, teigė nemanąs, kad laisvosios ekonominės zonos (LEZ) ar pramonės parkai patys savaime pritraukia investuotojų. 

„Investuotojai diktuoja sąlygas ir nurodo rodiklius. Dažniausiai jiems svarbu pasiekiamumas, infrastruktūra, žmogiškieji ištekliai. LEZ reikalauja investicijų, reikalinga kaštų naudos analizė. Mažeikiai apsupti ekonominių zonų, t. y. Naujoji Akmenė, Klaipėda ir Šiauliai, todėl galimybių Mažeikiuose steigti LEZ kol kas nematau. Manau, tai būtų pernelyg skubota ir be reikalo iššvaistytos investicijos. Ar sporto arena padėtų pritraukti investuotojų? Nuoširdžiai pasakysiu, kad ne, arena tikrai nėra tai, į ką investuotojas atkreiptų dėmesį. Juos padeda pritraukti išskirtinumas“, – kalbėjo V. Sinkevičius.


budas.lt nuotr.

Susitikime su Mažeikių valdžios ir verslo atstovais V. Sinkevičius atkreipė dėmesį, kad investuotojus trauka išskirtinumas. Vaidos Galdikės nuotr.

Užregistravo pataisas

Seimo narys Kęstutis Bartkevičius informavo, jog yra užregistravęs Pelno mokesčio įstatymo pakeitimo projektą, kurį priėmus savivaldybės būtų suinteresuotos skatinti verslumą, kurti naujas darbo vietas bei imtis investicijų pritraukimo. 

Projekte numatyta, jog pelno mokesčio 75 proc. būtų įskaitomi į valstybės biudžetą ir 25 proc. į savivaldybių biudžetus, o apmokestinamojo vieneto sumokėta pelno mokesčio dalis, tenkanti savivaldybei, įskaitoma į tos savivaldybės, kurioje yra apmokestinamojo vieneto registruota buveinė, biudžetą. 

Ministras teigė su projektu dar nesusipažinęs, bet esą visada pritariantis savivaldybių skatinimui.