Dėl Žemės ūkio ministerijos pertvarkos darbo neteks 37 valdininkai

Žemės ūkio ministerija
Žemės ūkio ministerija
  © Edvard Blaževič
BNS
2018-03-27 11:43

Žemės ūkio ministerijoje (ŽŪM) dėl planuojamos pertvarkos darbo turėtų netekti 37 valdininkai.

Ministerijoje šiuo metu yra 343 etatai, po keturis mėnesius truksiančios pertvarkos jų liks 290, pranešė ŽŪM. Dabar ministerijoje dirba 327 darbuotojai, nes 16 etatų – neužimti.

Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas žurnalistams kalbėjo, kad ministerijos pertvarka – būtina.

„Reforma nėra pati įdomiausia ir geriausia tema. Ji daroma, nes yra tam pasirengta ir tam yra būtinybė“, – kalbėjo ministras.

Anot jo, reforma vykdoma, nes tam yra jaučiamas politinis palaikymas – viešojo sektoriaus struktūros pertvarkos yra viena pagrindinių šios Vyriausybės užduočių. Ministras pridūrė, kad atleistų darbuotojų atlyginimai bus skirti likusių darbuotojų atlyginimams didinti.

„Valstybės tarnyba darosi nekonkurencinga. Tai parodo mūsų pastaruoju metu organizuojami konkursai. Šiandien atlyginimai, ypač kalbant apie žemesnės grandinės specialistus, yra nekonkurencingi. Papildomo fondo iš biudžeto laukti būtų naivu. Manau, kad viena iš svarbiausių priežasčių – kad būtų įmanoma didinti žmonėms atlyginimus“, – tvirtino B. Markauskas.

Ministerijos darbuotojų profsąjungos vadovė Edita Viešchnickienė žurnalistams tvirtino, kad pertvarkos metu vadovaujančias pareigas užimantys darbuotojai beveik nenukentės.

„Noriu pabrėžti, kad profsąjunga tokiai reorganizacijai nepritaria. Nors ministerija sako, kad naikina departamentų vadovų ir pavaduotojų pareigybes, tačiau iš tikrųjų jie liks ministerijoje tik bus pervadinti į patarėjus“, – kalbėjo E. Viešchnickienė.

Jos teigimu, iš 37 atleidžiamų darbuotojų daugiausiai bus iš žemesnės grandies specialistų. Be to, profsąjungos nuomone, nėra būtina keisti ministerijos struktūrą.

„Ar visos funkcijos bus sudėtos į naują struktūrą? Pradžioje turėjo būti peržiūrėtos visos funkcijos ir atsisakyta laisvų etatų“, – tvirtino E. Viešchnickienė.

ŽŪM darbuotojų profsąjunga vienija 125 darbuotojus – didžioji jų dalis yra specialistai. E. Viešchnickienė teigė, kad derybose su ministerijos vadovybė profsąjunga atliko darbo tarybos funkciją, todėl atstovavo visų darbuotojų interesams.

Ministerija vykdys vidinę atranką

Žemės ūkio ministerija per ateinančias kelias savaites ketina vykdyti vidines atrankas, kad iš esamų darbuotojų pasirinktų žmones, dirbsiančius naujoje ministerijos struktūroje.

Esami darbuotojai į naujai kuriamas vietas galės pretenduoti pagal turimas valstybės tarnybos kategorijas, todėl žemesnes kategorijas turintys darbuotojai negalės pretenduoti į aukštesnės kategorijos reikalaujančias pareigybes.

E. Viešchnickienės teigimu, dėl tokio atrankos būdo daugiausiai atleistų darbuotojų ir bus žemesnės grandies specialistai.

B. Markauskas kalbėjo, kad ministerija ketina nusamdyti konsultantus, kurie padės atleistiems darbuotojams rasti naujus darbus.

Žemės ūkio ministerijoje po pertvarkos vietoje 3 savarankiškų skyrių ir 37 departamentų liks 22 skyriai.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.