Nepaisant pergalių, Lietuvos rinktinė FIBA reitinge krenta žemyn

Dainius Adomaitis
Dainius Adomaitis
  © FIBA
Alfa.lt
2018-03-01 19:26

Dviem pergalėmis antrąjį atrankos į 2019 m. pasaulio čempionato „langą“ pažymėjusi Lietuvos rinktinė savo pozicijų pagerinti FIBA sudaromame nacionalinių komandų reitinge nesugebėjo.

Netgi priešingai – nepaisant jau keturių pergalių minėtoje atrankoje, lietuviai praleido į priekį Argentiną bei nukrito į šeštąją vietą. Taip atsitiko todėl, kad sudarydama reitingą FIBA ne tik prideda naujausius taškus, tačiau ir atima prieš aštuonerius metus komandų pasiektus rezultatus. Būtent tada, 2010-aisiais, lietuviai pasaulio čempionate iškovojo bronzą, pakeliui, ketvirtfinalyje, nukaudami ir Argentinos rinktinę.

Lietuvos rinktinei tai jau trečiasis krytis per sąlyginai trumpą laiką. Dar prieš dvejus metus reitinge ji buvo trečia, o prieš praėjusį rudenį vykusį Europos čempionatą užėmė 4-ąją vietą. Tiesa, pasaulio čempionato atrankoje Dainiaus Adomaičio auklėtiniai kol kas neturi problemų – iškovojo jau keturias pergales iš tiek pat galimų bei beveik užsitikrino pirmąją vietą C grupėje.

Reitingo lyderiais ir toliau išlieka Jungtinių Valstijų ir Ispanijos krepšininkai, o už jų taip pat įvyko rokiruotė. Serbus aplenkę prancūzai pakilo į trečiąją reitingo vietą.

Daugiau pokyčių pirmajame dešimtuke neįvyko, o didžiausią smūgį patyrė 2010 m. pasaulio vicečempionai turkai, kurie prarado net penkias pozicijas ir nuo šiol užima 18-ąją vietą.