Portalo Alfa.lt Metų mero rinkimai: vienus kelia, kitus žlugdo

V. Laurinaitis, A. Kašėta, Ž. Pinskuvienė, Š. Vaitkus, D. Štraupaitė sulaukė tūkstančių nesąžiningų vertinimų.
V. Laurinaitis, A. Kašėta, Ž. Pinskuvienė, Š. Vaitkus, D. Štraupaitė sulaukė tūkstančių nesąžiningų vertinimų.
  © Alfa.lt fotomontažas
Alfa.lt
2018-02-09 16:59

Baigiantis antrajai portalo Alfa.lt Metų mero rinkimų savaitei galima būtų pasidžiaugti: 60 Lietuvos merų veikla jau sulaukė 172 332 vertinimų/ Tačiau šią savaitę nuodugniai patikrinus merų reitingavimo procesą, paaiškėjo, kad 33 792 vertinimai (tai sudaro 19 proc. visų vertinimų) pareikšti nesąžiningu būdu. Juos Metų mero rinkimų štabas kuo skubiausiai kaip tik dabar anuliuoja.

33 792 vertinimai merų anketose pateikti pasinaudojus anoniminio naršymo per tarpinį (proxy) serverį paslauga, leidžiančia pakeisti savo IP adresą. Balsuojant per šį serverį, žmogaus IP adresas tampa proxy serverio adresu. Tai atveria nesąžiningą galimybę Metų mero rinkimuose teikti daugiau vertinimų nei sąžiningiems skaitytojams.

Metų mero rinkimų štabas įdėmiai išanalizavo per tarpinius serverius pareikštus merų vertinimus. Paaiškėjo iš pirmo žvilgsnio keista tendencija: didžioji dalis visų nesąžiningu būdu pareikštų nuomonių – 20 866 balsų – buvo „vertina neigiamai“.

O išanalizavus, kuriems merams per tarpinius serverius reiškiamas palaikymas, tarp 12 926 balsų išryškėjo kelios pavardės, kurių darbą nesąžiningi balsuotojai itin aktyviai „vertino“.

Pirmiausia tai – Palangos meras Šarūnas Vaitkus. Į jo anketą per proxy serverius „pripumpuoti“ 3706 teigiami vertinimai ir 2816 neigiamų vertinimų. Iš viso populiaraus pajūrio kurorto mero darbas nesąžiningai reitinguotas 6522 kartus.

Varėnos rajono mero Algio Kašėtos anketoje nesąžiningu būdu atsirado 1743 neigiami ir 1389 teigiami įvertinimai – iš viso 3132.

Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis iš tarpinių serverių „sulaukė“ 2307 teigiamų ir 154 neigiamų vertinimų. Iš viso V. Laurinaičio anketoje nesąžiningu būdu atsirado 2461 vertinimas.

Tiek pat nesąžiningų balsų – 2461 – atsirado Širvintų merės Živilės Pinskuvienės anketoje. Iš proxy serverių „vertinu teigiamai“ spausta 2307 kartus, „vertinu neigiamai“ – 154.

Visagino merės Dalios Štraupaitės anketa, pirmąją savaitę jau patyrusi programišių ataką, galima sakyti, ją patyrė antrą kartą. Jos veikla iš tarpinių serverių „nureitinguota“ (t. y. įvertinta neigiamai) 1770 kartų. D. Štraupaitei iš proxy serverių taip pat skirta 470 teigiamų vertinimų. Iš viso D. Štraupaitės anketoje palikta 2240 nesąžiningų įvertinimų.

Portalo Alfa.lt Metų mero rinkimų štabas kreipiasi į nesąžiningai besielgiančius internautus: neterškite merų reputacijos! Iš proxy serverių spausdami „vertinu teigiamai“ jūs metate įtarimų šešėlį ant jūsų norimo palaikyti mero, o iš tarpinių serverių spausdami „vertinu neigiamai“ metate šešėlį ant šio mero politinių konkurentų.

Portalas Alfa.lt Metų mero rinkimus vykdo skaidriai ir sąžiningai. Rinkimų komanda ir toliau stebės merų reitingavimo procesą bei eliminuos nesąžiningai atiduotus balsus.

Metų mero rinkimuose savo nuomonę galima pareikšti iki vasario 28 d. Balsuoti galite ČIA.