Pirmąją dieną į „Adventur 2018“ parodą plūdo minios keliautojų

Pirmoji diena parodoje „Adventur 2018“
Pirmoji diena parodoje „Adventur 2018“
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2018-01-26 13:03

Senovinių sutartinių ir modernių muzikos ritmų deriniu šį rytą Vilniuje, parodų ir kongresų centre „Litexpo“, prasidėjo tradicinė kelionių ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“. „Keliauk kitaip!“ – šiais metais kviečia parodos organizatoriai, jai atidavę ir neseniai renovuotus pirmuosius rūmus.

Nuo pat ryto į atidarymą susirinkusius turizmo organizatorius, parodos svečius, užsienio šalių ambasadorius, taip pat ir Turizmo sėkmingiausiųjų vardą pelniusius laureatus sveikino LR ūkio ministras Virginijus Sinkevičius. „Šie metai Lietuvos turizmui buvo itin sėkmingi, – atidarydamas parodą kalbėjo ministras. – Sulaukėme daugiau nei 2 mln. turistų. Ir šiais metais turime dirbti taip, kad tas skaičius išaugtų dar milijonu. Lietuvos turizmo paslaugų verslas sugeba sukurti tokį produktą, kuris yra patrauklus ne tik užsienio svečiams, bet ir egzotikos išsiilgusiems šalies gyventojams.“


Pirmoji diena parodoje „Adventur 2018“

Pirmoji diena parodoje „Adventur 2018“© Organizatoriai

Šiais metais 3-iojoje parodos salėje prisistatys 54 Lietuvos miestai. Kiekvienas jų yra parengęs įtraukiantį turinį lankytojams. Lietuvos 2018 m. kultūros sostinė Marijampolė parodos lankytojams parengė išskirtinę programą. Idėjų migraciją pristatys iš Niujorko atvykęs menininkas, galerijų po atviru dangumi „Malonny“ įkūrėjas Ray Moon Bartkus.

„Švenčiančios Lietuvos“ ekspozicija išsidėstys per du aukštus, jai bus atverta visiškai nauja „Autentiškos Lietuvos“ erdvė salės galerijoje. Čia bus siūloma suvenyrų, kulinarinio paveldo ir maisto produktų, demonstruojami tradiciniai amatai, vyks degustacijos ir koncertai.

Parodos „Adventur 2018“ tema „Atrask pasaulį“ šiais metais užims dvi ekspozicijų sales. 1-oje salėje prisistatys dalyviai iš užsienio, kurių į Vilnių suvažiuos daugiau nei 100. 5-oje salėje, kaip įprasta, susiburs Lietuvos išvykstamojo turizmo verslo atstovai bei avialinijų bendrovės. Parodos dalyviai ruošia išskirtinius kelionių pasiūlymus ir temas.


Pirmoji diena parodoje „Adventur 2018“

Pirmoji diena parodoje „Adventur 2018“© Organizatoriai

Į „Adventur“ parodą šiais metais grįžta aktyvios pramogos jaunimui ir visai šeimai. Joms skirta visa 4-oji salė, pavadinta „Poilsiauk aktyviai“. Čia bus galima rasti tai, ko reikia gerai ar kitokiai kelionei: nuo kompaktiškų kelionių priekabų, baidarių, turistinio inventoriaus iki virtualios realybės ir pramogų parkų.

Tradicinis, jau trečius metus parodoje organizuojamas „ADVENTUR forumas“ nagrinės nišinio turizmo perspektyvas ir klaus, ar Lietuva yra pasirengusi nustebinti keliautojus. Forume pranešimą tema „Marijampolė ar Majamis?“ skaitys pasaulinio garso Lietuvos menininkas R. M. Bartkus.


Pirmoji diena parodoje „Adventur 2018“

Pirmoji diena parodoje „Adventur 2018“© Organizatoriai

Apie kitokias keliones pasakos ir tradicinis parodos renginių ciklas „Kelionės mano gyvenimo būdas“, kurį rengia žurnalas „Keliauk!“. Parodoje vyks Lietuvos geografijos mokytojų asociacijos organizuojamas Geografijos žinių konkursas.

Keliauti kitaip kvies ir „Lietuvos geležinkeliai“ bei TOKS ir EUROLINES. Sausio 26–28 d. su parodos „Adventur“ bilietu kelionėms traukiniais ir autobusais bus taikoma 30 proc. nuolaida. Ji galios vykstantiems į Vilnių ir iš Vilniaus vietinio susisiekimo maršrutais, o keliaujant autobusais – ir iš Talino, Rygos, Gdansko bei Varšuvos.

Tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Adventur 2018“ – sausio 26–28 d. Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“.

Pirmąją dieną į „Adventur 2018“ parodą plūdo minios keliautojų

Pirmoji diena parodoje „Adventur 2018“
+4