Galimybę padėti rinktinei vasarą J. Valančiūnas svarstys po pokalbio su treneriu

Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas
  © Edvard Blaževič
Alfa.lt
2018-01-11 10:03

Kai Lietuvos rinktinė lapkritį pasaulio čempionato atrankoje iškovojo pergales prieš Kosovą ir Lenkiją, Jonas Valančiūnas rungtynes per kompiuterio ekraną stebėjo būdamas kitoje Atlanto vandenyno pusėje.

Vis dėlto, nepraleidęs pro akis puikaus priverstinai atsinaujinusios komandos pasirodymo, vidurio puolėjas sutiko su oficialia FIBA svetaine pasidalyti mintimis apie tautiečių žaidimą atrankoje, galimą prisijungimą prie komandos vasarą vyksiančiame „lange“ ir lyderio vaidmens užėmimą rinktinėje.

reklama

Ar stebėjai Lietuvos rinktinės pergales prieš Kosovą ir Lenkiją pasaulio čempionato atrankoje? – FIBA paklausė J. Valančiūno.

Taip, mačiau abejas rungtynes. Dvi lengvas pergales. Pirmiausia žaidėme su Kosovu, kuris mums sukėlė šiek tiek problemų pirmoje rungtynių pusėje, bet antroje viskas tapo aišku. Tuo tarpu Lenkija yra gana stipri komanda. Kovėmės prieš juos puikiai, mums padėjo ir namų aikštė bei palaikymas. Sunku matyti juos visus žaidžiančius po to, kai atstovavau rinktinei 12 metų iš eilės, o dabar tiesiog negaliu padėti rinktinei.

Tačiau galėsi žaisti trečiojo „lango“ metu – birželio 28-ąją Lenkijoje ir liepos 1-ąją Vengrijoje. Kokie tavo planai tada?

reklama

Kiek žinau, treneris Dainius Adomaitis atvyks aplankyti NBA žaidžiančių manęs ir Domanto Sabonio, tad aptarsime su juo mano ir komandos planus.

Ką manai apie jaunesnius žaidėjus, kurie pirmose rungtynėse bandė kompensuoti veteranų trūkumą?

Jie buvo puikūs. Jauni vyrukai labai stengėsi ir jiems viskas pavyko labai gerai.

Ar galėtum ką nors iš jų išskirti?

Pirmajame mače (su Kosovu – Alfa.lt) išskirčiau Arną Butkevičių. Su juo žaidžiau ilgą laiką (jaunimo rinktinėse – Alfa.lt), tad jis jau turi patirties ir žaidė nuostabiai. Jis tapo puikiu metiku ir pataikė keletą svarbių metimų. Antrajame susitikime (su Lenkija – Alfa.lt) Eimantas Bendžius buvo nuostabus, priimdamas puikius sprendimus bei kovodamas iš visų jėgų. Tai – svarbiausia jo žaidimo dalis.

reklama


Eimantas Bendžius

Eimantas Bendžius© FIBA

Ką manai apie atmosferą Klaipėdoje rungtynėse su Lenkija bei galimybę jauniems žaidėjams tai patirti vilkint rinktinės marškinėlius?

Mūsų sirgaliai visada būna fantastiški. Lietuva yra plačiai žinoma dėl savo puikių aistruolių. Mūsų rungtynėse arena visada pilna, tad turime itin didelį pranašumą.

Tampi vis svarbesniu Lietuvos rinktinės lyderių. Ką tai duoda komandai?

Kiekviena komanda turi savo lyderį, tačiau mes esame stiprūs, kadangi žaidžiame kaip komanda. Tai yra dalykas, padarantis mus stipresnius. Vieną vakarą aš galiu pelnyti 27 taškus, kitą vakarą lyderiu būna Mantas Kalnietis, o dar kitą jau gali iššauti ir Mindaugas Kuzminskas.

Ką lyderio aspektas reiškia tau pačiam?

Stengiuosi padaryti savo komandos draugus geresnius, vesdamas juos kaip pavyzdys. Turiu patirties NBA lygoje ir ilgus metus žaidžiau už rinktinę, tad galiu jiems parodyti, ko tikėtis, kaip treniruotis, kaip turėti tinkamą nusiteikimą reikiamu metu. Tai – svarbūs dalykai.

Kai kurie žaidėjai būdami lyderiais aikštėje tampa jais ir rūbinėje, tačiau kitų dažnai nesigirdi. Koks lyderis esi tu?

Manau, kad negali būti lyderiu rūbinėje, jeigu nerodai pavyzdžio ir aikštėje. Tik garsiai kalbėdamas netapsi komandos vedliu. Turi tai pademonstruoti, o aš tai ir stengiuosi padaryti.

reklama