Mano radę būdą atgaivinti regionus: dalis pelno mokesčio nutekėtų savivaldybėms

Kėdainių tilto Kaune konkurso projektas „Nemuno vartai į miestą“
Kėdainių tilto Kaune konkurso projektas „Nemuno vartai į miestą“
  © LAS Kauno skyrius

Seimo narių grupė siūlo numatyti, kad 25 procentai pelno mokesčio atitektų savivaldybių biudžetams. Parlamentarai įsitikinę, jog tokiu būdu sustiprėtų šalies regionai.

Šiuo metu Pelno mokesčio įstatyme numatyta, kad visas pelno mokestis įskaitomas į valstybės biudžetą.

Šią tvarką pasiryžę pakeisti „tvarkiečiai“ Remigijus Žemaitaitis, Kęstutis Bartkevičius, Algimantas Dumbrava, liberalas Simonas Gentvilas, „valstietis“ Povilas Urbšys, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovė Rita Tamašunienė, konservatorius Mykolas Majauskas ir socialdemokratų darbo frakcijos narys Artūras Skardžius trečiadienį Seime įregistravo minėto įstatymo pataisas, kuriomis siūlo numatyti, kad 75 proc. pelno mokesčio nutekėtų į valstybės, o 25 proc. – į savivaldybių biudžetą.

Kaip siūlo parlamentarai, apmokestinamojo vieneto sumokėta pelno mokesčio dalis, tenkanti savivaldybei, būtų įskaitoma į tos savivaldybės biudžetą, kurioje yra apmokestinamojo vieneto registruota buveinė.

Tokią tvarką Seimo nariai siūlo įteisinti nuo 2019 m.

reklama

Įstatymo pataisų iniciatoriai mano, kad dalį pelno mokesčiu surinktų pajamų nukreipimas į savivaldybių biudžetas leistų atgaivinti regionus, paskatinti investicijų pritraukimą.

„Dabartinė savivaldybių biudžetų nustatymo tvarka nemotyvuoja savivaldybių skatinti verslumą, kurti naujas darbo vietas ar imtis investicijų pritraukimo. Lietuva be stiprių alternatyvų Vilniui ir Klaipėdai jau pirmuosiuose derybų etapuose gali prarasti užsienio kompanijų dėmesį“, – teigiama Pelno mokesčio įstatymo aiškinamajame rašte.

Anot Seimo nariį, pritraukus privataus kapitalo ir tiesiogines užsienio investicijas į Lietuvos savivaldybes, atsirastų daugiau geriau apmokamų darbo vietų, mažėtų nedarbas ir savivaldybės galėtų pritraukti emigravusius talentus.

reklama

„Norint pasiekti didesnį Lietuvos konkurencingumą pasaulyje, reikia padėti sustiprėti ekonominiams centrams regionuose. Tam, kad gerus rezultatus demonstruojančios savivaldybės augtų, būtini nauji įstatymai, pakeisiantys savivaldybių biudžetų sudarymo tvarką ir panaikinsiantys iškreiptas paskatas netaupyti ir neskatinti darbo vietų kūrimosi“, – dėsto parlamentarai.

reklama