Australijoje – pirmosios vienos lyties santuokos šalies istorijoje

Lygių galimybių aktyvistas džiaugiasi po Australijos parlamento sprendimo
Lygių galimybių aktyvistas džiaugiasi po Australijos parlamento sprendimo
  © SCANPIX
BNS
2017-12-16 17:37

Australijoje šeštadienį įregistruotos pirmosios tos pačios lyties asmenų santuokos , pradedančios santuokų lygybės erą šį mėnesį įsigaliojus atitinkamam šalies įstatymui.

Gruodžio 8 dieną istorinėms reformoms buvo gautas karališkasis pritarimas – generalgubernatorius Peteris Cosgrove'as pasirašė įstatymą karalienės Elžbietos II, kuri konstituciškai yra Australijos valstybės galva, vardu.

Tikėtasi, kad pirmosios tos pačios lyties asmenų santuokos bus įregistruotos sausio 9 dieną – po 30 dienų periodo, kurį poros turi išlaukti padavusios pareiškimus tuoktis. Tačiau kai kas dėl ypatingų aplinkybių siekė išimties ir pirmosios dvi ceremonijos šeštadienį įvyko Sidnėjuje ir Melburne.

„Ką tik įvyko Australijos pirmoji teisinė tos pačios lyties asmenų santuoka. Sveikinimai Amy ir Lauren“, – savo paskyroje socialiniame tinkle „Facebook“ paskelbė kampanija „Equal Marriage Rights Australia“.

Žiniasklaidos kompanija „Fairfax Media“ pranešė, kad 31 metų Lauren Price ir 29 metų Amy Laker santuoką įregistravo Sidnėjuje ir kad po dviejų valandų Melburne susituokė 36 metų Amy McDonald ir jos bendapavardė 28 metų Elise McDonald.

reklama

Paskelbtoje nuotraukoje matyti L. Price ir A. Laker tradicinėmis baltomis suknelėmis, susikibusios už rankų ir tariančios lemtingąjį „Taip“.

Tarp šimtų minėtame „Facebook“ puslapyje esančių komentarų yra tokia „Paul Antoine“ žinutė: „Na... Ar sugriuvo šalis? NEEE!! Dvi moterys ką tik pademonstravo savo meilę. Gan paprasta, bet vis tiek, mano nuomone, ypatinga!“

Visi, išskyrus keturis, Australijos žemųjų Atstovų Rūmų nariai, kurių iš viso yra 150, šio mėnesio pradžioje nubalsavo už santuokų lygybę. Sprendimas buvo padarytas po piktų debatų, kuriuos vyriausybė išsprendė surengusi smarkiai kritikuotą rinkėjų balsavimą paštu. Jo metu australai užtikrintai pritarė permainoms.

„Fairfax“ pranešė, kad L. Price ir A. Laker iš pradžių ketino surengti pasižadėjimo ceremoniją Didžiosios Britanijos konsulate, nes L. Price yra iš Velso. Tačiau kai buvo priimtas naujasis įstatymas, jos paprašė netaikyti joms normalaus laukimo periodo, nes L. Price šeima jau buvo atvykusi į Sidnėjų dalyvauti šventėje.

Amy ir Elise McDonald, kaip pranešė laikraštis „Herald Sun“, leidimą susituokti gavo tik šeštadienį ryte, pasiekusios išimtį dėl panašių priežasčių – dėl finansinių aplinkybių ir dėl to, kad jų šeimos atvyko iš užsienio.

reklama

Tos pačios lyties asmenų santuokos dabar yra pripažįstamos daugiau kaip 20-yje valstybių, kurių 16 yra Europoje.

reklama

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.