Rūta Ščiogolevaitė sukūrė pirmąjį himną Dubingiams

Rūta Ščiogolevaitė
Rūta Ščiogolevaitė
  © Organizatoriai
Alfa.lt
2016-09-06 15:15

Žinomas televizijos veidas bei profesionali dainininkė Rūta Ščiogolevaitė šį sezoną stebina naujais iššūkiais ir darbais.

O atlikėja jų tikrai turi – rudenį ją išvysime ne tik, kaip įprasta, vertinimo komisijos narės kėdėje (šįkart – projekto „Aš Galiu!”), bet ir priešingoje pusėje – dainininkė pirmą kartą televiziniame projekte bus vertinama pati ir savo muzikinius bei aktorinius gabumus rodys naujame „Muzikinės kaukės“ sezone.

Tačiau turbūt ne visiems žinoma, jog R. Ščiogolevaitė – ne tik televizinių, bet ir socialinių projektų dalyvė, o šiais metais prisijungė ir prie socialinės iniciatyvos „Kuriame Dubingiams“.

Bendradarbiaudama kartu su iniciatoriais Molėtų savivaldybe bei mecenatų Rusteikų finansuojamu projektu, atlikėja prisidėjo prie idėjos skatinti Dubingių krašto saviraišką bei įamžinti šio krašto istoriją ir sukūrė šio miesto himną.

Himno idėja kilo „Topo grupės“ valdybos pirmininko Aurelijaus Rusteikos žmonai bei fondo įkūrėjai Aurelijai Rusteikienei.

„Mintis sukurti himną Dubingiams kilo todėl, jog, mano nuomone, daina visada vienija žmones, suburia bendruomenę, o tai juk ir yra visa šio projekto esmė. O ir patys Dubingiai, atsižvelgiant į šio krašto grožį, istorinę ir kultūrinę svarbą, tiesiog privalėjo būti apdainuoti“, – mintimis apie himno idėją dalijosi A. Rusteikienė.

Himno iniciatorė pasakoja, jog R. Ščiogolevaitė – ne vienintelė šio himno autorė: „Prie himno žodžių prisidėjo ir visa Dubingių bendruomenė. Dar liepos 6 dieną projekto bendramintis prodiuseris Gediminas Jaunius visų susirinkusiųjų kartu giedoti Lietuvos himno Radvilų piliavietėje paprašė surašyti raktinius žodžius naujojo Dubingių himno tekstui.“

Būtent iš šių dubingėnų surašytų žodžių, pridėdama savo eiles, R. Ščiogolevaitė sudėjo pirmojo Dubingio himno posmus.

Kol kas naujasis himnas dar nėra pasiekęs klausytojų, o galimybė pirmiesiems jį išgirsti atiteks Vilniaus miesto publikai dar šį ketvirtadienį Šv. Kotrynos bažnyčioje rengiamame akustiniame R. Ščiogolevaitės koncerte.

Tačiau A. Rusteikienė patikina, jog ir gimtųjų Dubingių gyventojams pirmasis jų krašto himnas bus pristatytas dar šį rugsėjį.