Juknevičiaus patirtis sirgaliams padarė įspūdį

Dakaras 2015/dakaras.lt nuotr.
Dakaras 2015/dakaras.lt nuotr.
  © Organizatoriai
dakaras.lt | Alfa.lt
2015-01-05 09:55

Antanas Juknevičius, Benediktas Vanagas ir Edvardas Duoba draugiškai apsikabino ir palinkėjo vieni kitiems sėkmės. Legendinį Dakaro maratoną Argentinos, Čilės ir Bolivijos bekelėmis šiemet įveikti pasiryžę trys lietuviai susitiko pirmojoje ralio šventėje – prie garbės pakylos, ant kurios Buenos Airėse sekmadienį miniai mojavo visi lenktynių dalyviai.

Tik B.Vanagas ir Andrejus Rudnickis „Toyota Overdrive“ jau važiavo nuo jos, o A.Juknevičius ir E.Duoba su „Mebar“ dar laukė eilėje jos link.

Ant „Mebar“ plevėsavo Lietuvos trispalvė – vienintelė taip aiškiai matoma vėliava burzgiančių lenktyninių automobilių eilėje.

Pasveikinti Dakaro ralio dalyvių į pagrindinę Buenos Airių Mayo aikštę susirinkę tūkstančiai aistruolių prašė lenktynininkų nusifotografuoti, suvenyrų ar paspausti ranką.

Su sirgaliais noriai bendravo ir A.Juknevčius su E.Duoba, ir B.Vanagas.

„Įspūdis – nerealus. Bet keisčiausia, kad nejaučiu jokio jaudulio. Visiškai jokio“, – tvirtino Dakaro ralio naujokas šturmanas E.Duoba.

Su jauduliu tvarkytis jau seniai išmoko ir A.Juknevičius, kuriam šis Dakaro ralis – dešimtasis. Tarp lietuvių labiausiai patyręs legendinio maratono lenktynininkas varžybose dalyvavo keturis kartus, o kitus sykius buvo Kazachstano komandos „Astana“ vadovas.

Ant „Mebar“ užklijuoti šeši lipdukai su tais pačiais simboliais – penki juodi ir vienas baltas – darė nemenką įspūdį Mayo aikštėje vakar susirinkusiems žiūrovams. Ant tų lipdukų – Dakaro simbolis beduinas ir metai, kuriais A.Juknevičius dalyvavo Dakare.

Baltasis lipdukas su skaičiais 2008 simbolizuoja gėdingąjį 2008-ųjų Dakarą, kai ralis prieš pat startą dėl saugumo atšauktas. Tame ralyje prie starto linijos stovėjo ir A.Juknevičius.

Ant kitų penkių juodų lipdukų - metai, kuriais A.Juknevičius ir kaip šturmanas, ir kaip lenktynininkas Dakare kirto starto liniją: 2003, 2004, 2009, 2014, 2015.

Juknevičiaus patirtis sirgaliams padarė įspūdį

Dakaras 2015/dakaras.lt nuotr.
+2