Apdovanojimuose M.A.M.A. 2013 triumfavo Leon Somov ir Jazzu

Leon Somov ir Jazzu
Leon Somov ir Jazzu
  © Edvard Blaževič
Alfa.lt
2014-01-10 19:32

M.A.M.A., išsišifruojantys kaip „Muzikos Asociacijos Metų apdovanojimai“, pateikė net 11 nominacijų. Tarp jų – metų proveržis, metų roko ir alternatyvos atlikėjas / atlikėja / grupė, metų koncertinė grupė / atlikėjas / atlikėja, metų elektroninės muzikos atlikėjas / atlikėja / grupė, metų hiphopo grupė / atlikėjas / atlikėja, metų albumas, metų vaizdo klipas, metų atlikėjas, metų atlikėja, metų popmuzikos grupė / atlikėjas / atlikėja ir metų grupė.

Po muzikos šventės linksmybės persikėlė į sostinės senamiestį. Ceremonijos nugalėtojai, juos lydėjusieji ir kiti renginio svečiai siautė naktiniame Vilniaus klube „CASH lounge bar“.

reklama

Šįkart renginį vedė kaip niekada gausus garsenybių būrys – M. Mikutavičius, J. Nainys ir R. Mackevičius. Vyrų kompanijai taip pat talkino ir aktorės I. Norkutė, A. Štukytė bei Edita Užaitė.

Vakarą pradėjo galingas grupės „Antis“ nario Algirdo Kaušpėdo pasirodymas.

„Šiandien visi esame Kaune, su tuo visus ir sveikinu!“ – susirinkusiuosius lyg iš dangaus nusileidęs sveikino M. Mikutavičius.

Nieko nelaukęs, jis paskelbė, kam atiteko metų proveržio apdovanojimas, į kurį pretendavo „Kurak“, Ba., Andrius Pojavis, Feral ir „Electronic I“. Nugalėtojais tapo – „Electronic I“.

Po Sauliaus Prūsaičio pasirodymo į sceną teko kilti ne kam kitam, o Leon Somov ir Justei Arlauskaitei-Jazzu. Duetui buvo įteiktas metų elektroninės muzikos atlikėjo / atlikėjos / grupės apdovanojimas.

„Labai jaudinausi... Leon irgi tikrai jaudinasi. Mes elektros turim, o jūs mus labai įkraunat“ , – dėkojo žavingoji Jazzu, kuri nepraleido progos su gimtadieniu pasveikinti savo draugės Agnės Grigaliūnienės.

Netrukus ant scenos pasirodė Donatas Montvydas. It Michaelas Jacksonas iš tamsos išniręs atlikėjas surengė tikrą šokio šou. Panašu, kad sceną jam pavyksta kaitinti tiek joje būnant vienam, tiek apsuptam pulko šokėjų.

Metų hiphopo grupės / atlikėjos / atlikėjo titului nominuoti buvo Mc Mesijus, Omerta, Mad Money, „Tie Geresni“, „G&G Sindikatas“. Nenuostabu, kad apdovanojimas atiteko lietuviško hiphopo veteranams „G&G Sindikatui“.

Po patriotiško ŽAS pasirodymo metų roko ir alternatyvos atlikėjos / atlikėjo / grupės apdovanojimą grupei „Antis“ įteikė pats Lietuvos Respublikos kultūros ministerijos vadovas Šarūnas Birutis.

Na, o po kelių akimirkų publika nuščiuvo. Į sceną žengė, tiksliau – virš žemės pakilusiame burbule sklandė, romantiškoji Jazzu, atlikusi hitu tapusį singlą „Lower Than The Ground“.

„Net jei ji ir būtų išsitatuiravusi keiksmažodžius ant krumplių ar gliaudytų „siemačkas“, vis tiek būtų graži“, – apie Jurgitą Jurkutę, kuri buvo pakviesta pristatyti metų vaizdo klipo apdovanojimą, kalbėjo Mikutavičius. Viena gražiausių Lietuvos moterų statulėlę įteikė Mc Mesijui už vaizdo klipą „Nelieskite mėlynojo gaublio“.

Nuotaikingoji grupė „Liūdni slibinai“, kaip visada, buvo originalūs. Atlikdama savo dainą „Anykščių šilelis“ grupė sugebėjo derinti liaudiškus motyvus ir elektroniką.

Metų koncertiniu atlikėju tapo Andrius Mamontovas. Deja, renginyje jis nepasirodė.

Po sentimentaliai nusiteikusių „Pikaso“ vyrukų pasirodymo atėjo metas geriausiai popmuzikos grupei. Ja tapo „Biplan“.

„Pristatau švelniausią balsą Lietuvoje“, – taip Giedrę iš grupės „Empty“ M. Mikutavičius kvietė į sceną. Po šio į dangų nuskraidinusio pasirodymo aktorius Jokūbas Bareikis pristatė dažniausiai 2013 metais skambėjusio atlikėjo apdovanojimą, kurį įsteigė organizacija „AGATA“.

„Juokinga, bet mes net nežinome, ar Selas šįvakar atvyko į renginį. Egidijau, aš žinau, kad gali būti nematomas, galbūt tu net stovi šalia mūsų. Egi, tu šaunus, sveikiname tave su šiuo apdovanojimu“, – juokavo Marijonas Mikutavičius.

Po jaunojo, bet perspektyvaus Ba. pasirodymo dainų kūrėjui Žilvinui Liuliui įteiktas „LATGA“ apdovanojimas.

Jurgai Šeduikytei savo pasirodymu publiką ir televizijos žiūrovus nuskraidinus į ateitį, paskelbtas metų grupės apdovanojimas. Nesunku nuspėti, kas jais tapo – Leon Somov ir Jazzu, kuri už šį titulą dėkojo Martynui Levickiui.

„O dabar atėjo metas karščiausiems apdovanojimams, kurie visada būna palikti renginio pabaigai“, – intrigą didino M. Mikutavičius, pristatydamas metų atlikėjos apdovanojimą. Garbingą apdovanojimą namo parsivežė balsingoji Giedrė.

„Nuo pat vaikystės svajojau būti gera dainininke ir niekada nesvajojau būti įžymybe. Aš tiesiog kuriu muziką, labai ačiū tiems, kurie mane įvertino“, – dėkojo geriausia metų atlikėja.

Tuo metu Andrius Mamontovas dar kartą įrodė, kad jis – gerbiamiausias ir labiausiai nusipelnęs Lietuvos atlikėjas, mat būtent jam atiteko titulas metų atlikėjas.

Vos paminėjus Martyno vardą, šis ir atsidūrė scenoje, kurioje profesionaliai akordeoną įvaldęs jaunuolis stebino savo skleidžiama muzika. Po akimirkos iš jo vadžias perėmė Rūta Ščiogolevaitė ir Merūnas, kartu traukę romantišką baladę.

Trečią kartą į sceną žengė Leon Somov ir Jazzu, kuriems teko garbė atsiimti apdovanojimą už geriausią albumą „Lees and Seas“.

„Galbūt norėtumėte čia (ant scenos) apsigyventi?“ – juokavo Marijonas Mikutavičius.

Turbūt daugelį nustebino Lietuvos muzikos grandų grupės „Nerijos“ pasirodymas su Stasiu Povilaičiu. Akivaizdu, kad vyrai vis dar turi parako.

Apdovanojimą už nuopelnus lietuviškai muzikai pristatė Jos Ekscelencija Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Išskirtinis apdovanojimas atiteko Algirdui Kaušpėdui ir grupei „Antis“.

Šventę griausmingai užbaigė jungtinis Marijono Mikutavičiaus, Samo ir Manto Jankavičiaus ansamblis. Vyrai atliko grupės „Antis“ dainas.

Jie tapo geriausia elektronikos grupe, geriausia grupe, o jų albumas „Lees and Seas“ – geriausiu metų albumu.

„Tikiuosi, jūsų čia daugiau nebepamatyti“, – išlydėdamas duetą po trečiojo apdovanojimo juokavo renginį vedęs Marijus Mikutavičius.

Visos M.A.M.A. 2013 apdovanojimų nominacijos (nugalėtojai paryškinti):

Metų proveržis:

Ba.
Andrius Pojavis
Feral
„Kurak“
„Electronic I“

Metų roko ir alternatyvos atlikėjas / atlikėja / grupė:

„Bix“
„Kurak“
„Antis“
Alina Orlova
„Liūdni Slibinai“

Metų koncertinė grupė / atlikėjas / atlikėja:

SEL
Leon Somov ir Jazzu
Andrius Mamontovas
„Antis“
„Bix“

Metų elektroninės muzikos atlikėjas / atlikėja / grupė:

Leon Somov ir Jazzu
Gerai Gerai
„Golden Parazyth“
„Electronic I“
Beissoul ir Einius

Metų hiphopo grupė / atlikėjas / atlikėja:

MC Mesijus
Mad Money
Omerta
„Tie Geresni“
„G&G Sindikatas“

Metų albumas:

Leon Somov ir Jazzu „Lees and seas“
Giedrė Kilčiauskienė „Optinė apgaulė“
„Antis“ „Baisiai džiugu“
Ieva Narkutė „Vienas“
Jurga Šeduikytė „Breaking Me“

Metų vaizdo klipas:

Donatas Montvydas „Make that Love“
MC Mesijas „Nelieskite mėlynojo gaublio“
Markas Palubenka „Planet Melancholia“
„Pikaso“ „Rugpjūtis“
Karina Krysko-Skambinė „Jausmų labirintas“

Metų atlikėjas:

Donatas Montvydas
Markas Palubenka
Andrius Mamontovas
Andrius Pojavis
Mantas Jankavičius

Metų atlikėja:

Alina Orlova
Giedrė Kilčiauskienė
Jurga Šeduikytė
Ieva Narkutė
GJan

Metų popmuzikos grupė / atlikėjas / atlikėja:

SEL
Donatas Montvydas
„Biplan“
„Pinup Girls“
„Pikaso“

Metų grupė:

Leon Somov ir Jazzu
„Antis“
„Biplan“
SEL
„Liūdni Slibinai“


Apdovanojimuose M.A.M.A. 2013 triumfavo Leon Somov ir Jazzu

Leon Somov ir Jazzu
+96