Žyma: ekonominė krizė

Tarptautiniai skolintojai didina spaudimą Graikijai: šalies finansų būklė – apgailėtina ..

Europos Sąjunga ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) ketvirtadienį didino spaudimą Graikijai, perspėdami apie ...

​Seime – siūlymas apkarpyti teisėjų pensijas 7

Parlamentaras, buvusios „Drąsos kelio“ frakcijos narys Jonas Varkala siūlo gerokai sumažinti teisėjams skiriamų pensijų ...

Kremliui palanki naujienų agentūra atleidžia darbuotojus: atėjo laikas taupyti ..

Rusijos seniausia valstybinė naujienų agentūra TASS penktadienį paskelbė, kad per artimiausius mėnesius atleis ...

Tyrimas: Rusijos gyventojai pradeda jausti ekonomikos krizės padarinius ..

Rusijos piliečių įsitikinę, kad jų šalis išgyvena ekonomikos krizę, nors ji kol kas niekaip nepaveikė jų finansų, rodo ...

Rusija pripažįsta išleidusi milijardus dolerių rublio palaikymui užsienio valiutos rinkose ..

Rusijos centrinis bankas pripažino ėmęsis priemonių rubliui paremti užsienio valiutų rinkose, praėjusią savaitę ...

Putinas griebiasi šiaudo: į šalį kviečiamas juodas oligarchų ir nusikaltėlių kapitalas 2

Rusijos rubliui nukritus į rekordines žemumas, o šalies centriniam bankui prognozuojant neišvengiamą recesiją, ...

Iki kitų metų gegužės numatyta parengti įstatymo projektą dėl ekonomikos krizės sumažinto darbo užmokesčio kompensavimo ..

Seimas, pritardamas Vyriausybės siūlymui, nutarė iki kitų metų pavasario atidėti dėl ekonomikos krizės neproporcingai ...

Portugalija užbaigs ES ir TVF skirto finansinės pagalbos paketo programą ..

Portugalija sekmadienį apsisprendė tvarkingai užbaigti Europos Sąjungos (ES) ir Tarptautinio valiutos fondo skirto finansinės pagalbos paketo programą, sekdama Airijos pavyzdžiu ir atsisakydama tos kredito linijos, Lisabonai ruošiantis visiškai grįžti prie skolinimosi rinkose.

Rusija neteko 20 mlrd. dolerių investicijų 2

Vakarų sankcijos, nepaisant jų ribotumo, smarkiai kirto Rusijos ekonomikai.

Ukraina yra brangiai atsieisiantis „prizas“ Vakarams ..

Ukraina gali tapti per brangiu geopolitiniu prizu Vakarams, rašo agentūra „The Associated Press“.
Šiai šaliai po truputį brendant iš chaoso, per kurį vėl įvyko valdžios pasikeitimas, Jungtinės Valstijos ir Europos Sąjunga nukreipė žvilgsnius į Ukrainos vyriausybės finansus. Vaizdas nekoks, ir tai yra potencialių labdarių iš Vakarų politinės valios bei jų finansinių galimybių išbandymas.

Daugėja gyventojų, manančių, kad šalies ekonominė padėtis gerėja 13

Metams artėjant į pabaigą ėmė sklaidytis ir lietuvių skepticizmas.

Šadžius: ekonominė krizė dar nėra pasibaigusi 14

Finansų ministras Rimantas Šadžius sako, kad ekonominė krizė dar nėra pasibaigusi, ir prognozuoja, kad iš jos išbrisime per vienus dvejus metus.
„Mano nuomone, krizė nėra pasibaigusi. Esame pereinamajame laikotarpyje, kai galime pasidžiaugti pirmaisiais augimo želmenimis, tačiau iš krizės duobės išsiropšti prireiks vienerių dvejų metų“, - Seime ketvirtadienį parlamentarams kalbėjo ministras, pristatydamas patobulintą 2014 m. valstybės biudžeto projektą.

KT: sumažintų tėvystės pašalpų kompensavimo nenustatymas neprieštarauja Konstitucijai 7

Konstitucinis Teismas (KT), išnagrinėjęs Seimo narių grupės prašymą, trečiadienį priėmė nutarimą, kuriuo pripažino, kad sumažintų tėvystės pašalpų kompensavimo nenustatymas neprieštarauja Konstitucijai.

Dauguma europiečių taupymo politiką vadina žlugusia ..

Daugiau nei pusė europiečių mano, kad kaip atsakas į skolų krizę pradėta taupymo politika žlugo. Remiantis „Gallup“ instituto atliktu tyrimu, kurį užsakė portalas „Debating Europe“, 51 proc. Europos Sąjungos (ES) piliečių teigia, kad taupymo politika neduoda rezultatų, 5 proc. mano priešingai.

Prezidentės žinutė finansų ministrui: valstybė skolinga pensininkams 27

Antradienį prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su finansų ministru Rimantu Šadžiumi. Per susitikimą šalies vadovė atkreipė dėmesį į tai, kad konservatorių valdymo laikotarpiu sumažinti atlyginimai valstybės tarnautojams turės būti atstatyti neignoruojant nė vienos minėto sektoriaus darbuotojų grandies. Pats R. Šadžius pažymėjo, kad tai padaryti bus nelengva.

ECB vėl tikrins, kaip Graikijai sekasi įgyvendinti reformas 1

Europos centrinio banko (ECB) valdybos narys Jorgas Asmusenas (Joerg Asmussen) trečiadienį aplankys Graikiją ir su šalies vyriausybe aptars vykdomas reformas. Jas Graikija įsipareigojo įvykdyti, kad gautų kitą tarptautinių kreditorių teikiamos finansinės paramos dalį, praneša „Reuters“.
Europos Sąjunga, ECB ir Tarptautinis valiutos fondas (TVF) Graikijai liepą jau išmokėjo 5,8 mlrd. eurų pagalbą. Kitą paramos dalį - 1 mlrd. eurų - šalis gaus spalį, jei sėkmingai įgyvendins tolesnes reformas.

TVF vadovė pagyrė Kubilių už tai, ką jis padarė 2009-aisiais 67

Vilniuje viešinti Tarptautinio valiutos fondo (TVF) valdančioji direktorė Kristina Lagard (Christine Lagarde) pagyrė ekspremjerą Andrių Kubilių už veiksmus 2009-aisias suvaldant krizę. Aukšto rango viešnia nesiima atsakyti, ar gerai tuomet pasielgė Lietuva, priešingai nei kitos valstybės, iš TVF neprašiusi finansinės pagalbos. Pasak jos, tai šiuo metu jau nesvarbu, svarbiausia - koks yra pasiektas rezultatas.

Kubilius: pasak socialdemokratų propagandistų, pasaulinę krizę pradedant JAV ir baigiant Lietuva sukėlė Nerijus Mačiulis, Gitanas Nausėda ir konservatoriai 25

XV Vyriausybės Ministras Pirmininkas Andrius Kubilius su šypsena vertina socialdemokratų propagandistų Gedimino Kirkilo, Algirdo Syso ir Vytenio Povilo Andriukaičio absurdiškus teiginius, kad pasaulinę finansų krizę sukėlė Lietuvoje veikiančių bankų ekspertai ir konservatoriai.

Kipras pradeda nuodugnesnį finansų krizės tyrimą ..

Penktadienį Kipro pareigūnai pranešė, kad kriminaliniai tyrėjai padės teisėjams nuodugniau ištirti, kas sukėlė finansinę krizę šalyje. Apie tai praneša „Reuters“.
Trys buvę Aukščiausio teismo teisėjai vykdė Kipro finansų tyrimą, tačiau jie atsisakė tirti tas sritis, kurios galėtų sukelti naujų teismo procesų dėl vyriausybės veiksmų.

Euro grupė leido skirti probleminiams ES bankams iki 60 mlrd. eurų ..

Euro zonos šalių finansų ministrų taryba (euro grupė) per ketvirtadienio posėdį suderino pagrindinius tiesioginės bankų rekapitalizacijos iš Europos finansinio stabilumo fondo (EFSF) lėšų parametrus, pranešė euro grupės vadovas Jerunas Deiselblumas (Jeroen Dijsselbloem).
Kaip informuoja „RIA Novosti“, lėšų, kurias EFSF gali skirti euro zonos probleminiams bankams gelbėti, limitas sieks 60 mlrd. eurų. Ši suma gali būti padidinta esant būtinybei, pridūrė J. Deiselblumas.

Europos Komisija griežtai sureagavo į Vokietijos kritiką ..

Vokietijos finansų ministro kritiką, esą Briuselis per lėtai reaguoja į tokias Europos problemas kaip jaunimo nedarbas Europos Komisijos (EK) pareigūnas pavadino „nesuvokiama ir net pavojinga, rašo „EUbusiness“.
Berlyne pareigūnas, nepanoręs atskleisti savo pavardės, neslėpė didelės nuostabos dėl Vokietijos finansų ministro Volfgango Šoiblės (Wolfgang Schauble) '“apmaudžių“ pastabų.

Vokietijos ministras: tie, kas nori atsisakyti euro, praras daugiau nei valiutą 8

Ketvirtadienį Miunchene kalbėdamas per Laisvosios demokratijos partijos renginį Vokietijos užsienio reikalų ministras Gvidas Vestervelė (Guido Westerwelle) pabrėžė Europos susitelkimo būtinybę.
„Pasaulis laipsniškai suauga, todėl Europos šalys turi taip pat laikytis išvien, nors yra drebinamos finansų krizės, - sakė ministras.

Ispanijos premjeras su popiežiumi kalbėjosi apie ekonominę krizę ..

Ispanijos ministras pirmininkas Mariano Rajoy (Marianas Rachojus) pirmadienį susitiko su popiežiumi Pranciškumi, ir, kaip pranešė Vatikanas, kalbėjosi apie jo šalį ištikusią gilią ekonominę krizę.
Pontifiko ir pirmojo jį aplankiusio Europos lyderio susitikime daugiausia dėmesio buvo skirta ekonominei krizei, „su kuria susiduria Ispanija ir kitos Europos šalys, ir kuri išprovokavo didžiulę bedarbystę, palietusią daugelį šeimų, ypač jaunimą“, - sakoma Vatikano pareiškime.

Euro zonoje verslo lūkesčiai auga ..

Europa šią savaitę skelbs kelis svarbius verslo lūkesčius euro zonoje atspindinčius rodiklius. Paaiškės išankstiniai vasario mėnesio PMI indeksai – pramonės pasitikėjimas euro zonoje gali išaugti nuo 47,9 iki 48,3 punkto, o paslaugų sektoriaus – nuo 48,6 iki 49,0 punktų. Augantis verslo pasitikėjimas ekonomika patvirtina, kad artimiausiais mėnesiais euro zonos ekonomika turėtų „pabėgti“ iš recesijos.
Augantis optimizmas Vokietijoje
Optimizmo augimą pamatyti tikimasi ir Vokietijos rodikliuose.

TVF išmokėjo Portugalijai 839 mln. eurų paskolą 2

Tarptautinis valiutos fondas (TVF) išmokėjo Portugalijai 838,8 mln. eurų paskolą. Fondo atstovų spaudai teigimu, šis sprendimas buvo priimtas trečiadienį šeštą kartą patikrinus, kaip Lisabona vykdo savo antikrizinę ekonominę programą. Šią programą kreditais remia tarptautinė bendruomenė.