Puikus Mažeikos žaidimas pažymėta užtikrinta „Neptūno“ pergale Pasvalyje

M. Mažeika (© Klubas)

„Tete-a-Tete Casino – LKL” čempionate užtikrintą pergalę iškovojo Klaipėdos „Neptūnas“ (19/15). Dainiaus Adomaičio auklėtiniai išvykoje 93:81 (27:16, 30:25, 21:22, 15:18) susitvarkė su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (15/19) krepšininkais.

„Neptūnas“ rungtynes Pasvalyje pradėjo puikiai ir sužaidus 2,5 minutės jau pirmavo 11:3. Klaipėdiečių dominavimas tęsėsi ir varžovai buvo pasiųsti į dar didesnį nokdauną – 17:3 (4 min.). Vėliau pasvaliečiai stabilizavo padėtį ir po pirmojo kėlinio „Neptūnas“ pirmavo 27:16. Antrajame kėlinyje abi komandos sėkmingai rinko taškus, o tikrą tritaškių fiestą surengę neptūniečiai pasiekė 20 taškų pranašumą. Po dviejų kėlinių uostamiesčio ekipa pirmavo 57:41.

Iki ilgosios pertraukos rezultatyviausiai neptūniečių gretose žaidė M. Mažeika (14), M. Kačinas (11) ir M. Girdžiūnas (11). Pirmoje mačo pusėje iš toli „Neptūno“ žaidėjai atakavo solidžiu 50 proc. taiklumu (9/18).

Iniciatyvą ir rungtynių kontrolę pajūrio krepšininkai išlaikė ir trečiajame kėlinyje, po kurio pirmavo 78:63. Paskutiniame kėlinyje komandų rezultatyvumas gerokai smuko, tačiau netikėtumų neįvyko ir „Neptūnas įsirašė užtikrintą pergalę.

Reguliariajame sezone klubai pasidalijo po 2 pergales. Pasvaliečiai laimėjo pirmąsias dvi tarpusavio dvikovas, tačiau antroje sezono pusėje savo pranašumą jau įrodė „Neptūnas“.

Kitas rungtynes „Neptūnas“ žais sekmadienį, kuomet „Švyturio“ arenoje nuo 16 val. susitiks su Alytaus „Dzūkija“. Reguliarųjį LKL sezoną Lietuvos vicečempionai užbaigs balandžio 26 d. dvikova namuose su Šiaulių „Šiauliais“.

LKL atkrintamosios varžybos startuos jau balandžio 29 d.

„Neptūnas“: Martynas Mažeika 19, Mindaugas Kačinas 16, Mindaugas Girdžiūnas 11, Vytautas Šarakauskas 11, Arnas Butkevičius 10, Chrisas Loftonas 10, Jerai Grantas 6, Danielis Ewingas 5, Arvydas Šikšnius 2, Laurynas Beliauskas 2, Matas Jucikas 1.

„Pieno žvaigždės“: Osvaldas Olisevičius 15, Andrejus Agafonovas 15, Evaldas Žabas 14, Steponas Babrauskas 11, Egidijus Dimša 9, Derrickas Low 9.

Rungtynių eiga

Chrisas Loftonas jau pirmoje atakoje varžovus už aplaidžią gynybą nubaudė tritaškiu. Čia pat taikliu šūviu iš toli atsakė Osvaldas Olisevičius. Rezultatyvaus Mindaugo Girždiūno ir Mindaugo Kačino žaidimo dėka neptūniečiai šovė į priekį ir sužaidus vos 2,5 minutės pirmavo 11:3. „Neptūno“ dominavimas tęsėsi – Jerai Grantas ir Arnas Butkevičius greitose atakose pasismagino dėjimais ir pasiuntė Pasvalio klubą į dar didesnį nokdauną – 17:3 (4 min.). „Pieno žvaigždžių“ strategas Ramūnas Cvirka buvo priverstas išnaudoti abi minutės pertraukėles dar pačioje rungtynių pradžioje.

Pasvalio arenoje kilo techninių nesklandumų su švieslente, todėl komandos gavo papildomo laiko pasitarti. Po šių pauzių šeimininkams pavyko stabilizuoti padėtį ir atsakyti 6 taškais be atsako. Tai privertė minutės pertraukėlės paprašyti D. Adomaitį.

Po O. Olisevičiaus tritaškio skirtumas sumenko iki 3 taškų. Kurį laiką užsitęsusį taškų badą nutraukė ir komandą į priekį kaip reikiant timptelėjo iš vidutinio nuotolio pataikęs Martynas Mažeika. Kapitonas netrukus pridėjo ir tritaškį. Vėliau klaipėdietis mesdamas iš toli sugebėjo išprovokuoti Stepono Babrausko pražangą ir realizavo visus 3 baudos metimus – 25:16. Danielio Ewingo taškai atstatė dviženklį uostamiesčio ekipos pranašumą. Po pirmojo kėlinio neptūniečiai pirmavo 27:16.

Antrąjį kėlinį pradėjo nuostabi M. Mažeikos, D. Ewingo ir M. Kačino kombinacija greitajame puolime, kuri baigėsi puolėjo dėjimu. M. Mažeika „degė“ toliau ir įskraidino dar vieną tritaškį – 33:20 (13 min.). Varžovų gretose taikliais metimais pasižymėjo Derrickas Low, o neptūniečiams 5 taškus iš eilės pelnė M. Kačinas.

Tritaškių fejerverkus pratęsė tas pats M. Mažeika ir M. Girdžiūnas Po šių metimų „Neptūno“ pranašumas išaugo iki 19 taškų (44:25). Tuomet savo žodį tarė ir pasvaliečiai, kurie greitai sušvelnino skirtumą iki 12 taškų žymos.

Po pavyzdingais ištampytos varžovų gynybos tritaškį pridėjo D. Ewingas. 50-ąjį komandos tašką tritaškiu pelnė Ch. Loftonas. Savo taškus iš toli pelnė ir Vytautas Šarakauskas, o pasvaliečiai per pora minučių sugebėjo užsidirbti dvi technines pražangas. Baigiantis antrajam kėliniui Klaipėdos klubo persvara pasiekė 20 taškų ribą.

Vis tik paskutinę minutė antrajame mačo ketvirtyje priklausė pasvaliečiams, kurie sugebėjo dukart iš eilės priversti suklysti „Neptūno“ žaidėjus savo aikštės pusėje. Komandos į rūbines išėjo ilsėtis klaipėdiečiams pirmaujant 57:41.

M. Kačinas tritaškiais smaginosi ir po didžiosios pertraukos, tačiau pasvaliečiai šiuo ginklu taip pat naudojosi sėkmingai. Sužaidus 25 min. „Neptūnas“ toliau kontroliavo situaciją – 67:49. V. Šarakauskas „išmaudė“ savo varžovą baudos aikštelėje, iš aikštės krašto pataikė Arvydas Šikšnius. Prieš prasidedant ketvirtajam kėliniui pajūrio krepšininkai pirmavo 78:63.

Paskutiniame kėlinyje komandų rezultatyvumas gerokai smuko, tačiau netikėtumų neįvyko ir „Neptūnas įsirašė užtikrintą pergalę.