Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

Buvusio Alytaus mero Daugėlos bylą narplios teismas

Alytaus valdžioje - nesutarimai ir perversmaiŽiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Kauno apygardos prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) baigė tirti vadinamąją Alytaus miesto stadiono korupcijos bylą. Dėl jos posto neteko tuometis meras Česlovas Daugėla ir keli aukštas pareigas ėję valdininkai.

Č.Daugėla yra vienas įtariamųjų baigtoje tirti byloje dėl turto iššvaistymo, piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo, atliekant Alytaus miesto stadiono rekonstrukcijos darbus. Baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu ketvirtadienį perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui, pranešė prokuratūra.

Kartu su Č.Daugėla prieš teismą stos dabartinis Alytaus vicemeras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Alytaus miesto savivaldybės taryboje pirmininkas Dobilas Kurtinaitis.

''Nieko nežinau, nieko nevertinu, vertinsiu, kai iš prokurorės išgirsiu. Nenoriu nieko komentuoti ir nekomentuosiu“, - BNS ketvirtadienį sakė D.Kurtinaitis, paklaustas, kaip vertina pateiktus įtarimus ir ar dėl jų nepasitrauks iš posto.

Įtarimai dėl nusikalstamų veikų padarymo pateikti dar trims Alytaus miesto savivaldybės darbuotojams S.S., J.S., M.A., D.Ž., taip pat Alytaus miesto savivaldybėje jau nebedirbantiems - Č.Daugėlai, buvusiam administracijos direktoriui Giedriui Čereškevičiui ir buvusiai vicemerei Rimai Rakauskienei.

Kartu su jais taip pat bus teisiami rekonstrukcijos darbus atlikusios bendrovės darbuotojai G.K., E.B., V.M. bei statybos techninę priežiūrą vykdęs A.G.

Dėl turto iššvaistymo ir dokumento suklastojimo įtarimas pateiktas juridiniam asmeniui, Č.Daugėlos statybų bendrovei „Kortas“, atlikusiam Alytaus miesto stadiono rekonstrukcijos rangos darbus.

Dėl dokumentų suklastojimo atliekant Alytaus miesto stadione kai kuriuos rekonstrukcijos darbus įtarimai pateikti D.O. bei jo vadovaujamam juridiniam asmeniui - akcinei bendrovei „D“, taip pat, kitos akcinės bendrovės darbų vadovui V.R. bei akcinei bendrovei „E“, kurioje jis dirba.

Ikiteisminis tyrimas šioje byloje buvo pradėtas 2010 metų liepos 9 dieną.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Alytaus miesto merą sulaikė 2010-ųjų rudenį, atlikdama ikiteisminį tyrimą dėl galimų nusikaltimų, susijusių su Alytaus miesto stadiono Birutės gatvėje, futbolo aikštės su lengvosios atletikos sektoriais rekonstrukcijos statybos darbų projektavimu, viešaisiais pirkimais ir šių darbų atlikimu.

Be Č.Daugėlos tuomet sulaikyti G.Čereškevičius, savivaldybės Statybų skyriaus vedėjas Sigitas Stumbras, Statybų skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Sadauskienė ir bendrovės „Kortas“ direktoriaus pavaduotojas Eimutis Biekša. Šie keturi įtariamieji buvo apklausti ir paleisti į laisvę. Prokuroras visiems jiems skyrė rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

STT pranešė, kad Alytaus valdininkai sulaikyti, atliekant ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų klastojimo ir didelės vertės (daugiau nei 500 tūkst. litų) svetimo turto iššvaistymo.

Pasak Alytaus žiniasklaidos, pastaruosius kelerius metus Alytuje daugiausia statybų atlieka Č.Daugėlos šeimos statybų bendrovė „Kortas“ arba tos įmonės, kuriose Č.Daugėla turi akcijų, - šios įmonės rekonstravo ir Alytaus sporto rūmus, stadioną, vandentiekio tinklus, darželius, mokyklas.

Č.Daugėlai tapus meru, prokurorai jam iš karto pateikė įtarimus, kad jis, būdamas Alytaus statybos bendrovės „Kortas“ vadovu, sukčiavo pridėtinės vertės ir pelno mokesčiais. Merui teismas tuomet skyrė tik 1,3 tūkst. litų baudą.

BNS
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Senolė nukentėjo nuo litų surašinėtojomis apsimetusių moterų

Artėjant euro įvedimui vis daugiau gyventojų nukenčia nuo sukčių - 85 metų Trakų rajono gyventoja nukentėjo nuo „litų ...

Už vagystę iš parduotuvės suimti du penkiolikmečiai

Kitą mėnesį Klaipėdos miesto apylinkės teisme bus toliau tęsiamas dviejų baudžiamųjų bylų, kuriose tie patys ...

Prie prekybos centro „Ikea“ automobilis pervažiavo mergaitę

Antradienio popietę policijos pareigūnai gavo pranešimą apie eismo įvykį prie prekybos centro „Ikea“.

Policija išaiškino, kas pavogė televizorių iš socialinių paslaugų centro Švenčionėliuose

Švenčionių rajono policijos komisariato pareigūnai išaiškino televizoriaus vagystę iš Švenčionėlių socialinių paslaugų ...

Zamolskis buvo užsakytas nužudyti verslininką Jekaterinburge?

Vienas žinomiausių Lietuvos nusikaltėlių Romas Zamolkis kraupius nusikaltimus vykdė ir pasprukęs į Rusiją.

Daugiau nei du šimtai pareigūnų ieško jau ketvirtą dieną dingusios grybautojos

Šiandien vis dar tęsiasi grybauti išėjusios Aukštelkės gyventojos paieškos.

Norėdamas išpešti informacijos, jaunuolis policininkus bandė suvilioti šokolado plytele

Pirmadienį policijai pranešta, kad jaunuolis, siekdamas sužinoti daugiau informacijos apie suimtą asmenį, ant rašomojo ...

Kauno rajone sumuštas bendrovės sargas

Pirmadienį Kauno rajone sumuštas sargas. Taip pat iš bendrovės patalpų pavogta įvairų įrankių.

​Už vėžius teks nepigiai susimokėti

Daugiau kaip du šimtai siauražnyplių vėžių – toks laimikis tiesiog džiugino dviejų Kauno rajono gyventojų, praėjusį ...

Šalčininkų rajone sulaikyti septyni įtariami kontrabandininkai

Šalčininkų rajone pasieniečiai sulaikė 11 tūkst. pakelių baltarusiškų cigarečių ir septynis, įtariama, su šiuo ...

Susijusios naujienos

Buvusiam Alytaus merui – treji metai kalėjimo

Prokurorė buvusį Alytaus merą siūlo įkalinti ketveriems ...

Girtuoklių kodavimo ėmėsi meras

Alytaus miesto meru lieka socialdemokratas Džiautas

Alytaus rajono meru perrinktas konservatorius Vrubliauskas

Alytus neišsirinko mero (papildyta)

Daugėla paleistas į laisvę (papildyta)

Alytuje mero rinkimų scenarijus parašytas

Kompensacija Alytaus merui – pasityčiojimas iš žmonių