Paieška
Horoskopai
Astromanija

Buvusio Alytaus mero Daugėlos bylą narplios teismas

Alytaus valdžioje - nesutarimai ir perversmaiŽiūrėti nuotraukų galeriją
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Kauno apygardos prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) baigė tirti vadinamąją Alytaus miesto stadiono korupcijos bylą. Dėl jos posto neteko tuometis meras Česlovas Daugėla ir keli aukštas pareigas ėję valdininkai.

Č.Daugėla yra vienas įtariamųjų baigtoje tirti byloje dėl turto iššvaistymo, piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo, atliekant Alytaus miesto stadiono rekonstrukcijos darbus. Baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu ketvirtadienį perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui, pranešė prokuratūra.

Kartu su Č.Daugėla prieš teismą stos dabartinis Alytaus vicemeras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Alytaus miesto savivaldybės taryboje pirmininkas Dobilas Kurtinaitis.

''Nieko nežinau, nieko nevertinu, vertinsiu, kai iš prokurorės išgirsiu. Nenoriu nieko komentuoti ir nekomentuosiu“, - BNS ketvirtadienį sakė D.Kurtinaitis, paklaustas, kaip vertina pateiktus įtarimus ir ar dėl jų nepasitrauks iš posto.

Įtarimai dėl nusikalstamų veikų padarymo pateikti dar trims Alytaus miesto savivaldybės darbuotojams S.S., J.S., M.A., D.Ž., taip pat Alytaus miesto savivaldybėje jau nebedirbantiems - Č.Daugėlai, buvusiam administracijos direktoriui Giedriui Čereškevičiui ir buvusiai vicemerei Rimai Rakauskienei.

Kartu su jais taip pat bus teisiami rekonstrukcijos darbus atlikusios bendrovės darbuotojai G.K., E.B., V.M. bei statybos techninę priežiūrą vykdęs A.G.

Dėl turto iššvaistymo ir dokumento suklastojimo įtarimas pateiktas juridiniam asmeniui, Č.Daugėlos statybų bendrovei „Kortas“, atlikusiam Alytaus miesto stadiono rekonstrukcijos rangos darbus.

Dėl dokumentų suklastojimo atliekant Alytaus miesto stadione kai kuriuos rekonstrukcijos darbus įtarimai pateikti D.O. bei jo vadovaujamam juridiniam asmeniui - akcinei bendrovei „D“, taip pat, kitos akcinės bendrovės darbų vadovui V.R. bei akcinei bendrovei „E“, kurioje jis dirba.

Ikiteisminis tyrimas šioje byloje buvo pradėtas 2010 metų liepos 9 dieną.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Alytaus miesto merą sulaikė 2010-ųjų rudenį, atlikdama ikiteisminį tyrimą dėl galimų nusikaltimų, susijusių su Alytaus miesto stadiono Birutės gatvėje, futbolo aikštės su lengvosios atletikos sektoriais rekonstrukcijos statybos darbų projektavimu, viešaisiais pirkimais ir šių darbų atlikimu.

Be Č.Daugėlos tuomet sulaikyti G.Čereškevičius, savivaldybės Statybų skyriaus vedėjas Sigitas Stumbras, Statybų skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Sadauskienė ir bendrovės „Kortas“ direktoriaus pavaduotojas Eimutis Biekša. Šie keturi įtariamieji buvo apklausti ir paleisti į laisvę. Prokuroras visiems jiems skyrė rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

STT pranešė, kad Alytaus valdininkai sulaikyti, atliekant ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų klastojimo ir didelės vertės (daugiau nei 500 tūkst. litų) svetimo turto iššvaistymo.

Pasak Alytaus žiniasklaidos, pastaruosius kelerius metus Alytuje daugiausia statybų atlieka Č.Daugėlos šeimos statybų bendrovė „Kortas“ arba tos įmonės, kuriose Č.Daugėla turi akcijų, - šios įmonės rekonstravo ir Alytaus sporto rūmus, stadioną, vandentiekio tinklus, darželius, mokyklas.

Č.Daugėlai tapus meru, prokurorai jam iš karto pateikė įtarimus, kad jis, būdamas Alytaus statybos bendrovės „Kortas“ vadovu, sukčiavo pridėtinės vertės ir pelno mokesčiais. Merui teismas tuomet skyrė tik 1,3 tūkst. litų baudą.

BNS
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Nelaimė Jonavoje: garaže rastas negyvas 4 metų berniukas

Šeštadienio vakarą Jonavos rajone esančiame Kalnėnų kaime rastas 2009 metais gimusio berniuko kūnas su kraujosruva kaktoje.
Vaiko kūnas aptiktas apie 20 val. garaže Centrinėje gatvėje, informuoja Policijos departamentas.
Mirties priežastis ir aplinkybės nustatinėjamos.

Dėl nužudymo kalinamas vyras bandė pabėgti iš areštinės

Šeštadienį apie 14 val. iš Šalčininkų areštinės bandė pabėgti dėl nužudymo kalinamas vyras.
O. D. (gimęs 1978 m.) išbego į koridorių, pargriuvo ir prasikirto galvą. Suteikus medicinos pagalbą, O. D. grąžintas į areštinę.

Vilniuje įgriuvo „Norfos“ vieno skyriaus lubos

Šeštadienį Nemenčinės plente esančioje „Norfos“ parduotuvėje įgriuvo pakabinamos lubos.
Kaip pranešė Alfa.lt skaitytojas, alkoholio skyriaus pakabinamos lubos ir iškabos nukrito kiek po vidurdienio.
Skaitytojas informuoja, jog tik po kurio laiko skyrius, kuriame nukrito dalis pakabinamų lubų buvo apjuostas „stop“ juosta.

Šiauliuose nusižudė dėl kavos pakelio vagystės sulaikytas vyras

Penktadienio vakarą Šiaulių apskrities vyriausiajame policijos komisariate nusižudė vyras, kuris į policiją būdamas neblaivus pristatytas dėl kavos pakelio vagystės iš parduotuvės.
Pasak Policijos departamento, 23 val. komisariato Operatyvaus valdymo skyriaus laikino sulaikymo kameroje 1977 metais gimęs Ž.B. rastas pasikoręs kilpavirvėje, padarytoje iš megztinio.
Ž.B. į policijos įstaigą buvo pristatytas apie 21.20 val., jam tuomet nustatytas 2,65 prom. girtumas.

Komiška: perspėjimas „Facebook“ neišgelbėjo vairuotojo nuo policijos reido

Penktadienio vakarą Šiauliuose kelių policijos biuro pareigūnai surengė reidą. Nuo 17 val. iki 20 val. prie Tilžės gatvės viaduko būrys patrulių tikrino, ar iš centro link pietinio miesto rajono važiuojantys vairuotojai neviršija nustatyto leistino greičio.
Reido metu civilio rūbais persirengęs pareigūnas ant viaduko matavo pravažiuojančių transporto priemonių greitį. Per raciją patrulis kolegoms apačioje pranešdavo apie užfiksuota greičio viršijimo atvejį.

Tėvas ieško prieš devynerius metus pradingusios dukters

„2004 metų pabaigoje duktė Lina Laurinaitytė g. 1979 m. Kauno mieste, baigusi Vytauto Didžiojo Universitetą, įgijusi filologės specialybę, trapi, 170 cm ūgio, rudų akių, labai subtili, inteligentiška, jokių priklausomybių neturinti mergina išvyko į Olandija.
Nuo tada jos nemačiau.

Susijusios naujienos

Prokurorė buvusį Alytaus merą siūlo įkalinti ketveriems ...

Girtuoklių kodavimo ėmėsi meras

Alytaus miesto meru lieka socialdemokratas Džiautas

Alytaus rajono meru perrinktas konservatorius Vrubliauskas

Alytus neišsirinko mero (papildyta)

Daugėla paleistas į laisvę (papildyta)

Alytuje mero rinkimų scenarijus parašytas

Kompensacija Alytaus merui – pasityčiojimas iš žmonių

Alytaus meras pašalintas iš posto