Buvusio Alytaus mero Daugėlos bylą narplios teismas

Alytaus valdžioje - nesutarimai ir perversmai
Nuotraukų galerija (1/2)
Aa+Aa-

Kauno apygardos prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) baigė tirti vadinamąją Alytaus miesto stadiono korupcijos bylą. Dėl jos posto neteko tuometis meras Česlovas Daugėla ir keli aukštas pareigas ėję valdininkai.

Č.Daugėla yra vienas įtariamųjų baigtoje tirti byloje dėl turto iššvaistymo, piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo, atliekant Alytaus miesto stadiono rekonstrukcijos darbus. Baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu ketvirtadienį perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui, pranešė prokuratūra.

Kartu su Č.Daugėla prieš teismą stos dabartinis Alytaus vicemeras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Alytaus miesto savivaldybės taryboje pirmininkas Dobilas Kurtinaitis.

''Nieko nežinau, nieko nevertinu, vertinsiu, kai iš prokurorės išgirsiu. Nenoriu nieko komentuoti ir nekomentuosiu“, - BNS ketvirtadienį sakė D.Kurtinaitis, paklaustas, kaip vertina pateiktus įtarimus ir ar dėl jų nepasitrauks iš posto.

Įtarimai dėl nusikalstamų veikų padarymo pateikti dar trims Alytaus miesto savivaldybės darbuotojams S.S., J.S., M.A., D.Ž., taip pat Alytaus miesto savivaldybėje jau nebedirbantiems - Č.Daugėlai, buvusiam administracijos direktoriui Giedriui Čereškevičiui ir buvusiai vicemerei Rimai Rakauskienei.

Kartu su jais taip pat bus teisiami rekonstrukcijos darbus atlikusios bendrovės darbuotojai G.K., E.B., V.M. bei statybos techninę priežiūrą vykdęs A.G.

Dėl turto iššvaistymo ir dokumento suklastojimo įtarimas pateiktas juridiniam asmeniui, Č.Daugėlos statybų bendrovei „Kortas“, atlikusiam Alytaus miesto stadiono rekonstrukcijos rangos darbus.

Dėl dokumentų suklastojimo atliekant Alytaus miesto stadione kai kuriuos rekonstrukcijos darbus įtarimai pateikti D.O. bei jo vadovaujamam juridiniam asmeniui - akcinei bendrovei „D“, taip pat, kitos akcinės bendrovės darbų vadovui V.R. bei akcinei bendrovei „E“, kurioje jis dirba.

Ikiteisminis tyrimas šioje byloje buvo pradėtas 2010 metų liepos 9 dieną.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Alytaus miesto merą sulaikė 2010-ųjų rudenį, atlikdama ikiteisminį tyrimą dėl galimų nusikaltimų, susijusių su Alytaus miesto stadiono Birutės gatvėje, futbolo aikštės su lengvosios atletikos sektoriais rekonstrukcijos statybos darbų projektavimu, viešaisiais pirkimais ir šių darbų atlikimu.

Be Č.Daugėlos tuomet sulaikyti G.Čereškevičius, savivaldybės Statybų skyriaus vedėjas Sigitas Stumbras, Statybų skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Sadauskienė ir bendrovės „Kortas“ direktoriaus pavaduotojas Eimutis Biekša. Šie keturi įtariamieji buvo apklausti ir paleisti į laisvę. Prokuroras visiems jiems skyrė rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

STT pranešė, kad Alytaus valdininkai sulaikyti, atliekant ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų klastojimo ir didelės vertės (daugiau nei 500 tūkst. litų) svetimo turto iššvaistymo.

Pasak Alytaus žiniasklaidos, pastaruosius kelerius metus Alytuje daugiausia statybų atlieka Č.Daugėlos šeimos statybų bendrovė „Kortas“ arba tos įmonės, kuriose Č.Daugėla turi akcijų, - šios įmonės rekonstravo ir Alytaus sporto rūmus, stadioną, vandentiekio tinklus, darželius, mokyklas.

Č.Daugėlai tapus meru, prokurorai jam iš karto pateikė įtarimus, kad jis, būdamas Alytaus statybos bendrovės „Kortas“ vadovu, sukčiavo pridėtinės vertės ir pelno mokesčiais. Merui teismas tuomet skyrė tik 1,3 tūkst. litų baudą.

BNS
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (1)

Taip pat skaitykite:

Kas kaltas dėl 10-oko savižudybės? ..

Ar su pripučiama gumine lėle iš sekso reikmenų parduotuvės buvo tik kvailiojama ir niekas tragiškų pasekmių nesitikėjo, ...

Drąsus žvejys nuėjo per toli ..

Gelbėti žvejo ugniagesiai skubėjo šalia Buivydiškių.

Pričiupo mažamečių išnaudotojus 1

Vilniaus apskrities policijos įstaigos kriminalistai pradėjo ikiteisminį tyrimą – du jauni vyrai įtariami mažamečių ...

Klaipėdietis namo rūsyje rado gyvsidabrio ..

Rūsį tvarkęs klaipėdietis jame aptiko daug gyvsidabrio.

​Utenoje sulaikytas automobilis, prigrūstas nelegalių cigarečių ..

Muitinės kriminalinės tarnybos (MKT) pareigūnai pirmadienio (kovo 2 d. ) naktį Utenoje sulaikė automobilį, prigrūstą ...

Šiauliuose rastas alkoholiu apsinuodijęs keturiolikmetis ..

Šiauliuose antradienį rastas alkoholiu apsinuodijęs nepilnametis.

Sulaikytame mikroautobuse – vogti laivų varikliai? ..

Šiauliuose esančioje Pakrančių rinktinės apsaugos Zoknių užkardoje saugomas mikroautobusas „Nissan Primastar“, šeši ...

Galvos skausmas: Klaipėdoje plėšikauja nesutramdoma nepilnametė 2

Klaipėdoje tėvų,policijos ir tarnybų galvos skausmu tapo trylikametė.

​Vilniaus darželyje-lopšelyje vaikų akivaizdoje mirė moteris ..

Vilniaus darželyje-lopšelyje vaikų akivaizdoje mirė moteris.

Ieškomas paslaptingai dingęs nepilnametis ..

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Trakų rajono policijos komisariato pareigūnai atlieka ...

Susijusios naujienos

Kontrabandos karaliaus sūnus turės grąžinti milijoninės vertės namą eksmerui 2

Prokurorė buvusį Alytaus merą siūlo įkalinti ketveriems metams 28

Neatvykus vienai iš kaltinamųjų, teismas Daugėlą „išleido atostogų“ 7

Alytaus meras socialdemokratas Džiautas atleistas iš pareigų 10

Daugėla iš „kontrabandos karaliaus“ sūnaus reikalauja grąžinti namą 53

Sovietinis palikimas: užtikrinkime sotų gyvenimą eksmerams 32

Daugėlos atleista pavaldinė šventė 100 tūkst. Lt vertės pergalę teisme 7

Alytaus miesto savivaldybėje – naujų įtarimų šešėliai 17

Garsios alytiškių bylos įstrigo prokuratūrose 26