Buvusio Alytaus mero Daugėlos bylą narplios teismas

Alytaus valdžioje - nesutarimai ir perversmai
Nuotraukų galerija (1/2)
Aa+Aa-

Kauno apygardos prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) baigė tirti vadinamąją Alytaus miesto stadiono korupcijos bylą. Dėl jos posto neteko tuometis meras Česlovas Daugėla ir keli aukštas pareigas ėję valdininkai.

Č.Daugėla yra vienas įtariamųjų baigtoje tirti byloje dėl turto iššvaistymo, piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo, atliekant Alytaus miesto stadiono rekonstrukcijos darbus. Baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu ketvirtadienį perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui, pranešė prokuratūra.

Kartu su Č.Daugėla prieš teismą stos dabartinis Alytaus vicemeras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Alytaus miesto savivaldybės taryboje pirmininkas Dobilas Kurtinaitis.

''Nieko nežinau, nieko nevertinu, vertinsiu, kai iš prokurorės išgirsiu. Nenoriu nieko komentuoti ir nekomentuosiu“, - BNS ketvirtadienį sakė D.Kurtinaitis, paklaustas, kaip vertina pateiktus įtarimus ir ar dėl jų nepasitrauks iš posto.

Įtarimai dėl nusikalstamų veikų padarymo pateikti dar trims Alytaus miesto savivaldybės darbuotojams S.S., J.S., M.A., D.Ž., taip pat Alytaus miesto savivaldybėje jau nebedirbantiems - Č.Daugėlai, buvusiam administracijos direktoriui Giedriui Čereškevičiui ir buvusiai vicemerei Rimai Rakauskienei.

Kartu su jais taip pat bus teisiami rekonstrukcijos darbus atlikusios bendrovės darbuotojai G.K., E.B., V.M. bei statybos techninę priežiūrą vykdęs A.G.

Dėl turto iššvaistymo ir dokumento suklastojimo įtarimas pateiktas juridiniam asmeniui, Č.Daugėlos statybų bendrovei „Kortas“, atlikusiam Alytaus miesto stadiono rekonstrukcijos rangos darbus.

Dėl dokumentų suklastojimo atliekant Alytaus miesto stadione kai kuriuos rekonstrukcijos darbus įtarimai pateikti D.O. bei jo vadovaujamam juridiniam asmeniui - akcinei bendrovei „D“, taip pat, kitos akcinės bendrovės darbų vadovui V.R. bei akcinei bendrovei „E“, kurioje jis dirba.

Ikiteisminis tyrimas šioje byloje buvo pradėtas 2010 metų liepos 9 dieną.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Alytaus miesto merą sulaikė 2010-ųjų rudenį, atlikdama ikiteisminį tyrimą dėl galimų nusikaltimų, susijusių su Alytaus miesto stadiono Birutės gatvėje, futbolo aikštės su lengvosios atletikos sektoriais rekonstrukcijos statybos darbų projektavimu, viešaisiais pirkimais ir šių darbų atlikimu.

Be Č.Daugėlos tuomet sulaikyti G.Čereškevičius, savivaldybės Statybų skyriaus vedėjas Sigitas Stumbras, Statybų skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Sadauskienė ir bendrovės „Kortas“ direktoriaus pavaduotojas Eimutis Biekša. Šie keturi įtariamieji buvo apklausti ir paleisti į laisvę. Prokuroras visiems jiems skyrė rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

STT pranešė, kad Alytaus valdininkai sulaikyti, atliekant ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų klastojimo ir didelės vertės (daugiau nei 500 tūkst. litų) svetimo turto iššvaistymo.

Pasak Alytaus žiniasklaidos, pastaruosius kelerius metus Alytuje daugiausia statybų atlieka Č.Daugėlos šeimos statybų bendrovė „Kortas“ arba tos įmonės, kuriose Č.Daugėla turi akcijų, - šios įmonės rekonstravo ir Alytaus sporto rūmus, stadioną, vandentiekio tinklus, darželius, mokyklas.

Č.Daugėlai tapus meru, prokurorai jam iš karto pateikė įtarimus, kad jis, būdamas Alytaus statybos bendrovės „Kortas“ vadovu, sukčiavo pridėtinės vertės ir pelno mokesčiais. Merui teismas tuomet skyrė tik 1,3 tūkst. litų baudą.

BNS
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (1)

Taip pat skaitykite:

Vilniuje pėsčiųjų perėjoje partrenktas jaunuolis
..

Nelaimę Tuskulėnų gatvėje užfiksavo liudytojas.

Karinės jūrų pajėgos Baltijos jūroje ieško dviejų dingusių žvejų
1

Penktadienio pavakare Lietuvos kariuomenės Karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras Baltijos jūroje ...

Jonavos rajone po eismo įvykio užsidegusiame automobilyje žuvo du žmonės
7 ..

Penktadienį netoli Jonavos lengvasis automobilis, susidūręs su miškovežiu, užsidegė, žuvo du juo važiavę žmonės.

Lietuvoje pagal norvegų modelį kuriami pusiaukelės namai nuteistiesiems
..

Lietuva, remdamasi Norvegijos patirtimi, keturiose vietose - Vilniuje, Alytuje, Marijampolėje - steigia pusiaukelės ...

Sulaikytas prostitucijos organizavimu ir vadovavimu jai įtariamas vyras
..

Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Ypatingų nusikaltimų tyrimo ir ...

Nemenčinėje darbininkai iškasė sprogmenį
3 6

Penktadienį apie vidurdienį specialiosios tarnybos skubėjo į Nemenčinę, kur atlikdami kasinėjimo darbu žmonės užkabino ...

Romų tabore Vilniuje sulaikyta 15 asmenų
1

Ketvirtadienį Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai čigonų tabore ir jo prieigose vykdė ...

Klaipėdoje sulaikytas šešėlinis valiutos keitėjas
..

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos (FNTT) pareigūnai ketvirtadienį uostamiestyje sulaikė nelegalų valiutos ...

Prokuratūra kol kas nepradėjo tyrimo dėl atleistos galimai bendrovę „Bull Baltija“ protegavusios VMI viršininko pavaduotojos veiksmų
1

Prokurorai kol kas nepradėjo ikiteisminio tyrimo aiškindamiesi, ar įstatymams nenusižengė buvusi Valstybinės mokesčių ...

Saulės apakintas vairuotojas užvažiavo ant automobilvežio ir apsivertė
22 1

Šį rytą eismo įvykis užfiksuotas Laisvės prospekte, netoli Vilniaus rajono poliklinikos.

Susijusios naujienos

Buvusiam Alytaus merui – treji metai kalėjimo ..

Prokurorė buvusį Alytaus merą siūlo įkalinti ketveriems metams 28

Girtuoklių kodavimo ėmėsi meras 6

Alytaus miesto meru lieka socialdemokratas Džiautas 2

Alytaus rajono meru perrinktas konservatorius Vrubliauskas ..

Alytus neišsirinko mero (papildyta) 5 14

Daugėla paleistas į laisvę (papildyta) 10

Alytuje mero rinkimų scenarijus parašytas 24

Kompensacija Alytaus merui – pasityčiojimas iš žmonių 42