Buvusio Alytaus mero Daugėlos bylą narplios teismas

Alytaus valdžioje - nesutarimai ir perversmai
Nuotraukų galerija (1/2)
Aa+Aa-

Kauno apygardos prokuratūra ir Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) baigė tirti vadinamąją Alytaus miesto stadiono korupcijos bylą. Dėl jos posto neteko tuometis meras Česlovas Daugėla ir keli aukštas pareigas ėję valdininkai.

Č.Daugėla yra vienas įtariamųjų baigtoje tirti byloje dėl turto iššvaistymo, piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo, atliekant Alytaus miesto stadiono rekonstrukcijos darbus. Baudžiamoji byla su kaltinamuoju aktu ketvirtadienį perduota nagrinėti Kauno apygardos teismui, pranešė prokuratūra.

Kartu su Č.Daugėla prieš teismą stos dabartinis Alytaus vicemeras, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos Alytaus miesto savivaldybės taryboje pirmininkas Dobilas Kurtinaitis.

''Nieko nežinau, nieko nevertinu, vertinsiu, kai iš prokurorės išgirsiu. Nenoriu nieko komentuoti ir nekomentuosiu“, - BNS ketvirtadienį sakė D.Kurtinaitis, paklaustas, kaip vertina pateiktus įtarimus ir ar dėl jų nepasitrauks iš posto.

Įtarimai dėl nusikalstamų veikų padarymo pateikti dar trims Alytaus miesto savivaldybės darbuotojams S.S., J.S., M.A., D.Ž., taip pat Alytaus miesto savivaldybėje jau nebedirbantiems - Č.Daugėlai, buvusiam administracijos direktoriui Giedriui Čereškevičiui ir buvusiai vicemerei Rimai Rakauskienei.

Kartu su jais taip pat bus teisiami rekonstrukcijos darbus atlikusios bendrovės darbuotojai G.K., E.B., V.M. bei statybos techninę priežiūrą vykdęs A.G.

Dėl turto iššvaistymo ir dokumento suklastojimo įtarimas pateiktas juridiniam asmeniui, Č.Daugėlos statybų bendrovei „Kortas“, atlikusiam Alytaus miesto stadiono rekonstrukcijos rangos darbus.

Dėl dokumentų suklastojimo atliekant Alytaus miesto stadione kai kuriuos rekonstrukcijos darbus įtarimai pateikti D.O. bei jo vadovaujamam juridiniam asmeniui - akcinei bendrovei „D“, taip pat, kitos akcinės bendrovės darbų vadovui V.R. bei akcinei bendrovei „E“, kurioje jis dirba.

Ikiteisminis tyrimas šioje byloje buvo pradėtas 2010 metų liepos 9 dieną.

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) Alytaus miesto merą sulaikė 2010-ųjų rudenį, atlikdama ikiteisminį tyrimą dėl galimų nusikaltimų, susijusių su Alytaus miesto stadiono Birutės gatvėje, futbolo aikštės su lengvosios atletikos sektoriais rekonstrukcijos statybos darbų projektavimu, viešaisiais pirkimais ir šių darbų atlikimu.

Be Č.Daugėlos tuomet sulaikyti G.Čereškevičius, savivaldybės Statybų skyriaus vedėjas Sigitas Stumbras, Statybų skyriaus vyriausioji specialistė Jūratė Sadauskienė ir bendrovės „Kortas“ direktoriaus pavaduotojas Eimutis Biekša. Šie keturi įtariamieji buvo apklausti ir paleisti į laisvę. Prokuroras visiems jiems skyrė rašytinį pasižadėjimą neišvykti.

STT pranešė, kad Alytaus valdininkai sulaikyti, atliekant ikiteisminį tyrimą dėl piktnaudžiavimo tarnyba, dokumentų klastojimo ir didelės vertės (daugiau nei 500 tūkst. litų) svetimo turto iššvaistymo.

Pasak Alytaus žiniasklaidos, pastaruosius kelerius metus Alytuje daugiausia statybų atlieka Č.Daugėlos šeimos statybų bendrovė „Kortas“ arba tos įmonės, kuriose Č.Daugėla turi akcijų, - šios įmonės rekonstravo ir Alytaus sporto rūmus, stadioną, vandentiekio tinklus, darželius, mokyklas.

Č.Daugėlai tapus meru, prokurorai jam iš karto pateikė įtarimus, kad jis, būdamas Alytaus statybos bendrovės „Kortas“ vadovu, sukčiavo pridėtinės vertės ir pelno mokesčiais. Merui teismas tuomet skyrė tik 1,3 tūkst. litų baudą.

BNS
*Sutinku su taisyklėmis
Skaityti visus komentarus (1)

Taip pat skaitykite:

Kailinių žvėrelių kankintojai nebaudžiami: Lietuvoje dar nenustatyti reikalavimai jų laikymui
..

Kraupūs vaizdai iš narvuose laikomųkailiukams auginamų audinių fermos jautresnius žiūrovus gali šokiruoti.

Avarija Klaipėdoje: vairuotojas galimai užmigo prie vairo
..

Eismą Debreceno gatvėje avarija sutrikdė prieš vidurdienį.

Joniškio rajono gyventojas savo namuose apsinuodijo smalkėmis
..

Joniškio rajono Dargių kaimo sodyba, prie namo kur gyvena dvi šeimos ugniagesiai iškviesti po vidurdienio.

Kauno oro uoste sulaikyta D. Britanijoje gyvenanti lietuvė, kuri įtariama nusikaltimu
..

Kauno oro uoste pasieniečiai sulaikė Didžiojoje Britanijoje gyvenančią 20-metę lietuvę, kuri kaip įtariamoji ...

Dingusi Pakruojo gyventoja rasta negyva
..

Pakruojyje dingusi moteris po keturių paieškos dienų rasta negyva. Jos mirties priežastis tiriama.

Dvidešimt vieną teistumą turinti moteris ir toliau vagia
3

Vilniaus miesto apylinkės teismas paskelbė nuosprendį baudžiamojoje byloje, kuriuo dvidešimt antrą kartą nuteisė S. S. ...

Šeši kyšininkavimu įtariami uostamiesčio patruliai nušalinti nuo pareigų
..

Uostamiestyje atliekamuose ikiteisminiuose tyrimuose dėl galimo policijos pareigūnų kyšininkavimo nuo pareigų ...

Patrulių atkaklumas padėjo sulaikyti plėšikus
..

2014 m. spalio 28 apie 16 val. 30 min. dieną Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Patrulių rinktinės ...

Gindamasis nuo užpuolusios lapės, pasienietis ją nušovė
1

Gindamasis nuo užpuolusios lapės sieną su Rusija saugantis pasienietis iš tarnybinio pistoleto ją nušovė.

Anykščių policijos pareigūnai ieško dingusio be žinios Kazio Aukštuolio
..

Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Anykščių rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis ...

Susijusios naujienos

Buvusiam Alytaus merui – treji metai kalėjimo ..

Prokurorė buvusį Alytaus merą siūlo įkalinti ketveriems metams 28

Girtuoklių kodavimo ėmėsi meras 6

Alytaus miesto meru lieka socialdemokratas Džiautas 2

Alytaus rajono meru perrinktas konservatorius Vrubliauskas ..

Alytus neišsirinko mero (papildyta) 5 14

Daugėla paleistas į laisvę (papildyta) 10

Alytuje mero rinkimų scenarijus parašytas 24

Kompensacija Alytaus merui – pasityčiojimas iš žmonių 42