Paieška
Orai ºC
Horoskopai
Astromanija

„Mergina, kuri užkliudė širšių lizdą“ ekranizacijos premjera

Filmas „Mergina, kuri užkliudė širšių lizdą“ (Incognito Films nuotr.)
Keisti teksto dydįAa+Aa-

Ryškiausiu pastarojo metu kino personažu tapusi mergina su drakono tatuiruote – Lisabeta Salander paskutinįjį kartą grįžta į kino teatrus, kad dar sykį ir jau užtikrintai pergalingai sudrebintų korumpuotų Švedijos slaptųjų tarnybų koridorius ir atkeršytų visiems, kurie to nusipelnė.

Nuo šiandien „Mergina, kuri užkliudė širšių lizdą“ bus rodoma kino teatre „Pasaka“, Vilniuje.

Filmas sukurtas pagal pasauliniu literatūros fenomenu tapusį kultinio švedų rašytojo Stiego Larssono to paties pavadinimo bestselerį.

Neįtikėtina sėkmė lydėjo ne tik visus tris S. Larssono kūrinius, bet ir jų ekranizacijas. Filmai susišlavė milijonus eurų, tapo visų laikų sėkmingiausiais Švedijos kino produktais ir netgi įkvėpė šios istorijos imtis Holivudą.

Užkariavusi milijonų detektyvinės trilogijos gerbėjų širdis visame pasaulyje paslaptingoji Lisabeta (akt. Naomi Rapace) bei uolus jos bendražygis žurnalistas Mikaelis Bliumkvistas (akt. Michaelis Nyqvistas) paskutiniojoje filmo dalyje sudės visus taškus ant „i“.

Peršauta savo tėvo ir palaidota netikro brolio, tik per plauką likusi gyva ir dėkinga ją išgelbėjusiam žurnalistui Mikaeliui Bliumkvistui, Lisbeta sveiksta ir ligoninėje laukia teismo už tris žmogžudystes, kurių nepadarė. Gretimoje palatoje kaukolės lūžius, padarytus Lisbetos kirvio, gydosi tėvas, buvęs sovietų šnipas.

Lisbeta, įpratusi spręsti savo problemas pati ir ne visada teisiniais metodais, šįkart priversta pasikliauti tik landžiu draugu žurnalistu, kuriam teks atskleisti poros dešimtmečių senumo Švedijos slaptųjų tarnybų suokalbį ir išsiaiškinti, kodėl Salander yra tokia, kokia yra, kad įrodytų jos nekaltumą ir padėtų išvengti kalėjimo kameros.

Pagrindinius juostos vaidmenis stulbinamai įtaigiai įkūniję švedų aktoriai Noomi Rapace ir Michaelis Nyqvistas po „Millenium“ kino trilogijos buvo tituluoti Švedijos numylėtiniais ir tapo geidžiamiausiais kino naujokais už Atlanto – abu pradėjo sėkmingas karjeras Holivude.

 

Alfa.lt
Komentarai

Taip pat skaitykite:

Filmas „Po merginų sijonais“ atskleis prancūzių požiūrį į seksą

Šį savaitgalį Lietuvos kino teatruose pradedamas rodyti vienas ryškiausių šių metų Prancūzijos filmų, komedija „Po ...

Filme ​„Nesunaikinami 3“ – šiuolaikinių technologijų ir veteranų aktorių gausa

„Nesunaikinami 3“ – šiuolaikinių technologijų ir aukščiausios prabos veiksmo filmo lydinys

Trileryje „Gelbėk mus nuo pikto“ spinduliuoja gražuolė Olivia Munn

Dar neregėtos blogio jėgos užims Niujorką naujajame kriminaliniame siaubo trileryje „Gelbėk mus nuo pikto“ (angl. ...

​„Pakeliui“ filmavimų metu Mantas Jankavičius surengė koncertą karvėms

Į kelionę per Lietuvą naujajame Ričardo Marcinkaus kelio filme „Pakeliui“ leidęsis dainininkas Mantas Jankavičius ir jo ...

​Filmo „Šokis hiphopo ritmu. Viskas arba nieko“ režisierė: geriausias mūsų specialusis efektas – choreografija

Ekranus jau pasiekė naujausia odė šokiui – filmas „Šokis hiphopo ritmu. Viskas arba nieko“ (angl. „Step Up: All In“), kuris sužavės ne tik šokėjų ryžtu, veržlumu ir pergalės troškimu, bet ir dar įspūdingesne, išskirtine choreografija. Ši – prie visų „Šokis hiphopo ritmu“ franšizės filmų prisidėjusio choreografo Jamalio Simso nuopelnas.

Slaptasis filmo „Audros sūkuryje“ ginklas – tornadų medžiotojų šarvuotis „Titus“

Prisiartinti prie galingo tornado neįmanoma nerizikuojant savo gyvybe, tačiau nepaisydami pavojaus šimtai žmonių kasmet mėgina nufilmuoti įspūdingiausius kadrus vaikydamiesi adrenalino, ieškodami mokslui dar nežinomų tiesų ar trokšdami populiarumo.

Evos Green krūtinė ant filmo „Nuodėmių miestas 2“ plakato šokiravo JAV kino pramonės asociaciją

Viena moteris rugpjūčio pabaigoje Lietuvos kino teatrus pasieksiančiame kriminaliniame veiksmo trileryje „Nuodėmių miestas 2“ (angl. „Sin City: A Dame to Kill For“) pakurstys net pačių dorovingiausiųjų aistras. Nenuostabu, kad filmo herojai dėl jos bus pasiryžę net nužudyti, o štai JAV kino pramonės asociacija (MPAA) net paskelbė, kad šios damos, kurią įkūnijo Eva Green, plakatas kliūva moralės sergėtojams.

Švelnią viliokę trileryje „Apsimetėlis, sukčius ir dama“ įkūnijusios Kirsten Dunst paslaptis – natūralus lengvumas

Kino teatrus pagaliau pasiekusiame trileryje „Apsimetėlis, sukčius ir dama“ (angl. „Two Faces of January“) nuo vienos moters atitraukti akių negalės ne tik filmo herojai, bet ir žiūrovai. Ji – trapi ir rafinuota Koletė Makfarland, tikrame gyvenime geriau pažįstama kaip Kirsten Dunst. Puikiu stiliumi naujojoje juostoje žavinti 32-ejų aktorė britiškajam „Vogue“ papasakojo, kas ir kodėl atsiranda jos spintoje bei pasidalijo grožio patarimais.
K. Dunst pasakojo iš esmės nejaučianti nostalgijos drabužiams.

Michaelas Douglas atskleidė, kodėl jam patinka vaidinti storžievius

Michaelą Douglasą prisimename iš daugybės puikiai atliktų vaidmenų. Teigiamą įspūdį dviejų „Oskarų“ laureatas palieka net ir kurdamas bjauraus charakterio veikėjus. Jis sužavėjo pasaulį suvaidinęs egocentrišką savanaudį „Volstryte“ ir jo tęsinyje „Volstrytas: pinigai nesnaudžia“. Dabar M. Douglas įkūnijo storžievį senjorą komedijoje „Kai ateina ji“ (angl. „And so it goes“). Pasirodo, pats aktorius labai mėgsta vaidinti tokius personažus.

Vasariškame Manto Jankavičiaus ir Džesikos Vienažindytės filmo „Pakeliui“ meniu – šaltibarščiai ir bulvytės

Tėvą ir dukrą naujajame Ričardo Marcinkaus filme „Pakeliui“ įkūniję aktorius bei dainininkas Mantas Jankavičius ir jaunoji aktorė Džesika Vienažindytė filmavimo aikštelėje susidūrė su skirtingais iššūkiais. Vienas skaniausių, nors ir skrandžių ištvermės pareikalavęs, – šaltibarščių valgymo scena pagrindinio herojaus Panko namuose bei užkandis kavinėje.
Kadangi „Pakeliui“ herojai keliauja vasarą, nenuostabu, kad vasariškas ir jų maisto racionas.

Susijusios naujienos

Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“ ekranizacijai – ...

Ekranizuojamo Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“ ...

Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“ ekranizacijos ...

Sužinokite, kas tapo pagrindiniais filmo „Penkiasdešimt ...

Pasaulinis bestseleris „Tuneliai“ persikels į kino ekranus

Gi de Mopasano romano „Mielas draugas“ ekranizacija su ...

Eteryje – švediškas detektyvas „Irenė Hus“

„Trys muškietininkai“ ekranizacijoje susipina naujausios ...

Atkeliauja Haris Poteris – trimatis burtininkas