Baigta byla dėl sukčiavimo įdarbinant užsienyje (video)

Bendrovės direktorius
Bendrovės direktorius
  © FNTT
Alfa.lt
2006-11-21 12:28

Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Klaipėdos apskrities skyrius baigė ikiteisminį tyrimą ir Klaipėdos m. apylinkės prokuratūra perdavė baudžiamąją bylą, kurioje akcinės bendrovės „Pramonės ir verslo centras“ generalinis direktorius S. I. kaltinamas sukčiavimu.

Kaip rašoma FNTT pranešime spaudai, ikiteisminis tyrimas dėl AB „Pramonės ir verslo centras“ vadovo nusikalstamų veikų buvo atnaujintas po to, kai šių metų rugpjūčio mėn., atlikęs 5-erių metų laisvės atėmimo bausmę Latvijoje, jis buvo išduotas Lietuvai.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2000 m. vasarą, kai į FNTT Klaipėdos apskrities skyrių pradėjo kreiptis žmonės su pareiškimais, kad su AB „Pramonės ir verslo centras“ darbuotojais sudarydavo įdarbinimo užsienyje sutartis, tačiau bendrovė sutarties sąlygų neįvykdydavo, o tik paimdavo pinigus.

Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad nuo 1999 m. kovo 1 d. iki 2000 m. kovo 3 d. Klaipėdoje veikianti AB „Pramonės ir verslo centras“, neturėdama tarpininkavimo įdarbinimui užsienyje atitinkamo įgaliojimo (licencijos), per bendrovės darbuotojus sudarė 583 sutartis dėl įdarbinimo užsienyje, dėl tarpininkavimo įdarbinant užsienyje bei dėl dokumentų, susijusių su įdarbinimu užsienyje, paruošimo.

Tuo metu akcinė bendrovė „Pramonės ir verslo centras“ uostamiesčio ir kitų rajonų leidiniuose reklamavosi apie tai, kad įdarbina Lietuvos piliečius užsienyje. Sutartys būdavo sudaromos su LR piliečiais iš įvairių šalies rajonų – Klaipėdos, Šilutės, Tauragės, Skuodo, Šiaulių, pasitaikydavo atvejų, kai žmonės atvykdavo sudaryti sutarčių net iš Vilniaus, Alytaus, Kauno ir kitų tolimiausių miestų.

Besikreipiantiems asmenims būdavo siūloma įstoti į naujai Klaipėdos mieste įsteigtą Jaunųjų ūkininkų sąjungą, o vėliau ir į Tarptautinę jaunųjų ūkininkų sąjungą, registruotą Austrijoje. Žmonėms būdavo išduodami šių sąjungų bei žemdirbystės kursų baigimo pažymėjimai, kurie pagal AB „Pramonės ir verslo centras“ darbuotojų paaiškinimus turėjo padėti įsidarbinti įvairiuose Švedijos, Vokietijos, Austrijos ir kitų šalių ūkiuose.

Atliekant ikiteisminį tyrimą kratos AB „Pramonės ir verslo centras“ nuomojamuose patalpose metu buvo rasta apie 1000 vnt. paruoštų realizacijai knygų „Įdarbinimas užsienyje be tarpininkų“.

Pradėjus ikiteisminį tyrimą, 2000 m. pavasarį AB „Pramonės ir verslo centras“ generalinis direktorius išvyko į Latvijos Respubliką, kur įsteigė Latvijos Jaunųjų ūkininkų sąjungą bei vykdė analogišką veiklą, kaip ir Lietuvoje.

2000 m. rugpjūčio mėn. klaipėdietis, įtarus sukčiavimu, buvo sulaikytas Latvijoje, o dėl jo padarytų nusikaltimų pradėtas tyrimas. Išnagrinėjus baudžiamąją bylą teisme jis buvo nuteistas 5 m. laisvės atėmimo.

FNTT Klaipėdos apskrities skyriaus pareigūnai išaiškino, kad pagal sudarytas sutartis iš žmonių apgaulės būdu apie neva galimą įdarbinimą užsienyje buvo surinkta ir pasisavinta 937 tūkst. 955 litų suma. Šioje baigtoje baudžiamojoje byloje 545 asmenys pripažinti nukentėjusiaisiais.