Subliūško elitinių prostitučių byla: „Olialia“ mergaitės ir buvusi Selo draugė užsienyje milijono neuždirbo

Prostitucijos byla
Prostitucijos byla
  © Dmitrijus Radlinskas

Išskirtinio grožio lietuvaites į užsienį užsiimti intymiu verslu vežęs Donatas Dirvanauskas, dėl skambios veiklos pramintas kekšių valdovu, pirmadienį iš teismo sulaukė itin gerų naujienų – nors pirmosios instancijos teisme kaltę dėl prostitucijos tinklo organizavimo prisiėmęs vyras išteisinamojo nuosprendžio negalėjo tikėtis, jam skirta trejų metų laisvės atėmimo bausmė buvo pakeista lygtine pustrečių metų laisvės atėmimo bausme, o gyvenimo draugė apskritai išteisinta. Maža to, paaiškėjo, kad D. Dirvanauskas iš prostitucijos milijono nesusižėrė, todėl iš jo konfiskuotina gerokai mažesnė suma – vietoje Vilniaus miesto apylinkės teismo priskaičiuotų 996 253 litų iš D. Dirvanausko Vilniaus apygardos teismas nutarė konfiskuoti tik 238 933 litus.

Tokį sprendimą Vilniaus apygardos teismas priėmė elitinių prostitučių bylą išnagrinėjęs apeliacine tvarka – nors žemesnės instancijos teismas buvo konstatavęs, kad kartu gyvenantys D. Dirvanauskas ir jo draugė turi netekti iš prostitucijos gauto milijono, o nuteistajam už prostitucijos organizavimą apskritai reikia keliauti už grotų, apeliacinius skundus išnagrinėjusi teisėjų kolegija nutarė, kad D. Dirvanausko gyvenimo draugė su prostitucija apskritai nieko bendro neturėjo, o D. Dirvanauskas esą milijono tikrai negalėjo uždirbti, todėl iš jo turėtų būti konfiskuota beveik keturis kartus mažesnė pinigų suma.

Teismo sprendimu gali džiaugtis ir tariama D. Dirvanausko pagalbininkė Agnė Vanagienė – nors Vilniaus miesto apylinkės teismas neva prostitučių ir klientų susitikimus derinusią moterį jau buvo išteisinęs, išteisinamasis nuosprendis įsigaliojo tik po apeliacinio teismo verdikto.

Šių metų balandžio 29-ąją nuteistas D. Dirvanauskas nebūtą milijoną neva sugebėjo užsidirbti organizuodamas elitinių prostitučių keliones į užsienį. Patuštinti turtingų užsieniečių kišenes į Italiją, Graikiją, Prancūziją ir kitus Europos kraštus vyko ne tik buvusios „Olialia“ mergaitės, bet ir grupės „Sel“ nario Egidijaus Dragūno buvusi gyvenimo draugė Simona Vaitulevičiūtė – moteris teisme atvirai pripažino, kad net 17 kartų vyko užsidirbti į užsienį, o už su ja praleistą laiką vyrai sumokėdavo po kelis šimtus eurų.

Nuo 2007 iki 2010 metų prostitucijos tinklą verpęs vilnietis merginų ieškodavo pažinčių tinklalapiuose, o seniausią pasaulyje profesiją išbandyti panorusios merginos būdavo kruopščiai paruošiamos – būsimųjų klientų akis viliodavo profesionaliose fotosesijos padarytos naktinių plaštakių nuotraukos.

Pasak D. Dirvanausko, išleisti vieną naktinę plaštakę į viešnagę po svečias šalis jam kainuodavo daugiau nei pusantro tūkstančio eurų – 300 eurų sąvadautojas duodavo prostitucija besivertusiai merginai susimokėti už viešbutį ir transporto paslaugas, dar tiek pat paklodavo už fotografo padarytą fotosesiją, o klientus turinčios pritraukti reklamos užsienio eskorto agentūrose jam kainuodavo apie 1000 eurų.

Daugiau kaip 5 tūkst. litų už vienos prostitutės kelionę sumokėdavęs suteneris pasiimdavo ne visą savo „darbininkės“ uždarbį – anot D. Dirvanausko, su merginomis uždarbį jis dalydavosi per pusę, nors kai kurios prašydavo pasilikti apie 60–70 procentų viso uždarbio.

Nors į užsienį išvykusių merginų įkainiai neretai siekdavo 200 ir daugiau eurų už valandą, pats D. Dirvanauskas teisme teigė, kad uždirbo dešimt kartų mažiau, nei teigia prokuratūra – anot nuteistojo, prokurorų paskaičiuoti 996 253 litai gali būti bendrai visų jo „darbininkių“ uždirbta suma, iš kurios neišskaičiuotos jo išlaidos.

Subliūško elitinių prostitučių byla: „Olialia“ mergaitės ir buvusi Selo draugė užsienyje milijono neuždirbo

Prostitucijos byla
+3