Visuomenininkams savivaldos rinkimuose siūloma leisti pasirinkti pavadinimą

Savivaldos rinkimai
Savivaldos rinkimai
  © Robertas Dačkus
BNS
2014-09-22 08:50

Visuomenininkams savivaldos rinkimuose siūloma leisti pasirinkti pavadinimą, o ne jų komitetui automatiškai priskirti raidę pagal abėcėlę. 

Grupė Seimo narių siūlo, kad visuomeninis rinkimų komitetas galėtų suteikti savo grupei pavadinimą, kuris neturėtų sąsajų su bendrijų, politinių partijų ar asociacijų pavadinimais.

Šiuo metu įstatymas numato, kad visuomenininkų suburtiems rinkimų komitetams Vyriausioji rinkimų komisija suteikia raidę laikydamasi eiliškumo.

Tokia tvarka buvo patvirtinta siekiant išvengti piktnaudžiavimų, kad rinkėjai nebūtų klaidinami visuomenininkams pasirinkus itin panašius į partijų pavadinimus.

Tokią tvarką kritikuojantys parlamentarai sako, jog šitaip visuomenininkai rinkimuose dalyvauja su „suteikta mistine raide“.

Pataisas teigia socialdemokratų frakcijos narys Eduardas Šablinskas bei Seimo narių mišrios grupės atstovai Rima Baškienė, Aurelija Stancikienė ir Povilas Urbšys.

Panaši tvarka dėl visuomenininkų kandidatų sąrašų pavadinimo yra nustatyta ir per Europos Parlamento (EP) rinkimus - rinkimų komitetams yra priskiriama raidė. Per praėjusius EP rinkimus gegužę juose dalyvauti siekė du nepartinių suburti komitetai.

Komitetas A apskundė teismui VRK sprendimą neregistruoti jų pasirinktu vardu, o komitetas B buvo registruotas, bet jam nepavyko surinkti parašų.


Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.