10 patarimų, kaip tapti turtingais

Santuoka dėl pinigų
Santuoka dėl pinigų
  © 123rf.com

Materialiniai sunkumai – viena dažniausių dabarties problemų. Nestabili ekonominė padėtis šalyje, menki atlyginimai, finansinės krizės, kainų kilimas, mokesčių didėjimas – visa tai neigiamai veikia mūsų materialinę padėtį ir kartu bendrą savijautą.

Daug kas priklauso ne tik nuo išorinių aplinkybių, bet ir nuo mūsų pačių, mūsų santykio su pinigais ir tikslų, kuriuos mes keliame. Pateiksime kelis patarimus, kurie padės jums nusiteikti finansinei sėkmei. Kai yra ryžtingas nusiteikimas, paprastai pasiekti tikslo būna gerokai lengviau.

1. Kelkite aukštus tikslus

Svajojimas apie didelius dalykus – pirma ir pagrindinė visų milijonierių paslaptis. Kelkite sau aukštus, globalius tikslus. Įsivaizduokite, koks turėtų būti jūsų idealus gyvenimas. Aiškiai įsivaizduokite, kuo norėtumėte užsiimti ir kiek uždirbti, kokie turi būti jūsų namai, koks automobilis, koks gyvenimo būdas. Tegul tie troškimai tampa jūsų prioritetais ir viskas, ką darysite, turi pamažu artinti jus prie jų. Vizualizavimas – stipriausias postūmis į tikslų įgyvendinimą.

2. Vykite šalin abejones

Jokių abejonių ir prieštaravimų! Pamirškite visus: „Aš negaliu“, „Tai – per sunku“, „Tai – neįmanoma.“ Atsakomybė už jūsų gyvenimą priklauso jums. Liaukitės dėl savo nesėkmių kaltinti kitus. Ir niekada neieškokite pasiteisinimų savo nesėkmėms.

3 . Atmeskite stereotipus

Visuomenė nuo vaikystės primeta mums skurdo ir kuklumo stereotipus. Jei norite materialinės gerovės, turite jų atsikratyti. Nemanykite, kad imsite gyventi geriau tik tada, kai bus priimti nauji įstatymai, pasikeis valdžia ar pasibaigs šalies finansiniai sunkumai. Tik jūs galite pakeisti savo gyvenimą. Atsikratykite visų jums primestų masinės mąstysenos štampų.

4. Darykite tai, kas patinka

Raskite tokį darbą, kuris jums tikrai teiktų malonumą, kur jums patiktų pats procesas ir jaustumėtės laimingi. Be perstojo tobulinkite savo įgūdžius, kaupkite žinias iš tos srities, kad jums lygių nebūtų. Mėgstamas darbas visada įkvepia ir suteikia optimizmo. Būdami entuziastingi optimistai galite užsidirbti, kiek norėsite.

5. Atrodykite kaip sėkmingas žmogus

Išvaizda – svarbus gerovės veiksnys. Pasidairykite į pažįstamus karjerą padariusius žmones ir paanalizuokite, kaip jie atrodo, kas juos sieja, padarykite išvadas. Nereikia taupyti drabužiams ir aksesuarams. Jų gali būti mažiau, bet geresnių, pabrėžiančių visuomeninį statusą. Stenkitės atrodyti kaip daug pasiekęs žmogus – ir trauksite į save atitinkamą energiją.

6. Revizuokite savo bendravimo ratą

Pasistenkite sumažinti iki minimumo bendravimą su nesėkmingais, savęs nerealizavusiais žmonėmis, kad jie negalėtų perduoti jums neigiamos energijos ir netinkamų mąstymo stereotipų. Stenkitės daugiau bendrauti su sėkmingais žmonėmis, kurie padės jums žodžiais ir darbais, įkvėps savo pavyzdžiu ir neleis iškrypti iš pasirinkto kelio.

7. Tobulinkite savo komunikacinius sugebėjimus

Skirkite daug dėmesio savo bendravimo įgūdžiams vystyti. Užmegzkite naudingas pažintis, mokykitės nesivaržyti, klauskite patarimo, prašykite pagalbos, kai to reikia.

8. Išmokite kontroliuoti išlaidas

Materialinės gerovės paslaptis yra ne kaip uždirbti daug pinigų, o kaip teisingai disponuoti turimomis lėšomis. Mokykitės leisti pinigus racionaliai, kas mėnesį atidėdami tam tikrą pajamų dalį (pavyzdžiui, 10 proc.). Investuokite taip, kad investicijos ateityje jums neštų stabilias pajamas.

9. Būkite sąžiningi ir padorūs

Nereikia siekiant tikslo „žengti per galvas“. Ne visos priemonės gali būti pateisinamos. Venkite apgaulės ir išdavysčių, būkite sąžiningi, laikykitės duoto žodžio ir išsaugokite švarią sąžinę.

10. Nenustokite mokytis

Kad ir kokio aukšto lygio savo srities meistras būtumėte, niekada nesustokite vietoje ir nesiliaukite tobulėję. Neleiskite savo smegenims „sustabarėti“, skaitykite naudingas knygas, kaupkite informaciją. Nustoję mokytis žmonės kasdien vis labiau nuskursta ne tik intelektualiąją prasme, bet ir materialiai.

10 patarimų, kaip tapti turtingais

Santuoka dėl pinigų