​Katažina Zvonkuvienė: aš negalėjau leisti savo tėčiui ten numirti

Katažina Nemycko
Katažina Nemycko
  © Eimantas Genys
Alfa.lt
2014-09-11 14:16

LNK pokalbių laidos „Valanda su Rūta” studijoje tema apie eutanaziją pravirkdė ne vieną pašnekovą. Tarp jų ir garsią dainininkę Katažiną Zvonkuvienę. Kai buvo filmuojama laida, jos tėtis dar buvo gyvas, tačiau atlikėjos šeimoje jau tvyrojo nelaimės nuojauta, nes medikai buvo įspėję laukti blogiausio. Jautrią diskusiją žiūrovai išvys šio ketvirtadienio vakarą 19.30 val. LNK televizijoje. 

„Tėtis jau seniai sirgo, kol galėjome, slaugėme jį namuose, tačiau atėjo metas, kai teko paguldyti jį į slaugos ligoninę. Mes gavome siuntimą į Sapiegos ligoninę. Bet pamačiusi, kaip ji atrodo, aš pasakiau, kad negaliu leisti savo tėčiui ten numirti. Tai, ką ten mačiau mane šokiravo, išėjusi iš to pastato apsiverkiau. Su šeima perkėlėme tėtį į privačius slaugos namus”, - pasakojo Katažina. Po mėnesio, praleisto privačiuose slaugos namuose, dainininkės tėčio gyvybė užgeso.

Paklausta, ką ji mano apie Lietuvoje žadamą įteisinti eutanaziją, Katažina sakė, kad ji sau niekada neatleistų, jeigu sutiktų pritaikyti eutanaziją savo artimam žmogui.

Kitokios nuomonės buvo Seimo narė Aušrinė Marija Pavilionienė ir prisipažino, kad, matydama sunkiai sergančio savo vyro Rolando Pavilionio kančias, ji būtų pasinaudojusi Eutanazijos įstatymu, jeigu tuo metu jis būtų įteisintas.

„Aš maldavau, kad gydytojai palengvintų mano vyrui kančias”, - neslėpė Aušrinė, išrėžusi, kad ji pati pasirašytų dokumentą, leidžiantį taikyti eutanaziją, jeigu beviltiškai sirgtų: „Nenori būti mėsos gabalu, kurio gyvybė palaikoma tik vaistais“

Kitas laidos pašnekovas verslininkas Žilvinas Grigaitis taip pat buvo atviras ir prisipažino, kad yra pasirašęs Australijoje dokumentą, kuris leidžia jo žmonai Elle atjungti gyvybę palaikančius aparatus, jeigu Žilvinas atsidurtų komos būsenoje.

​Katažina Zvonkuvienė: aš negalėjau leisti savo tėčiui ten numirti

Katažina Nemycko