Namai klasikos ritmu

Klasikinio stiliaus butas
Klasikinio stiliaus butas
„Mano namai“
2006-10-12 11:27

Solidi ir patikrinta laiko. Nesenstanti ir nepabostanti. Nesivaikanti vienadienių madų, bet visada madinga. Tai klasika. Būtent tokio stiliaus interjerą savo naujame bute norėjo sukurti jauna naujakurių šeima iš Vilniaus.

reklama

Svetainė

Įrengti naująjį bemaž 120 m2 butą, išsidėsčiusį per du aukštus, ir sukurti jame interjerą jauna pora patikėjo architektui Irmantui Petrauskui. Kaip pasakojo architektas, šeimininkųpageidavimų buvo nedaug: būsto funkcionalumas ir jaukumas, o svarbiausia – klasikinis interjero stilius.Irmantas tikina, jog naujame šiuolaikiškame bute kurti klasikinį stilių nėra paprasta: erdvei trūksta aukščio, nėra išskirtinių, šiam stiliui būdingų architektūrinių elementų, tokių kaip kolonos, arkos arba skliautuotos lubos, todėl, siekdamas suteikti naujam būstui klasikinės erdvės įspūdį, architektas šiame interjere itin akcentavo baldus. Beveik visi šio buto baldai buvo gaminami įmonėje „Faber baldai“ pagal individualų projektą. I. Petrauskas jiems gaminti pasirinko kokybišką medieną, kurios sodrus, tamsus koloritas suteikia interjerui solidumo ir prabangos įspūdį. Kad nauji klasikiniu stiliumi gaminti baldai atrodytų tikroviškiau, korpusinių baldų fasadų mediena buvo pasendinta dirbtiniu būdu. Svetainės poilsio zonai buvo parinkti minkšti masyvūs natūralios odos baldai, pabrėžiantys klasikinės stilistikos solidumą. Nenorėdamas vizualiai pažeminti ir taip per žemų klasikiniam stiliui lubų, projektuodamas interjerą Irmantas atsisakė pakabinamų šviestuvų ir vietoj jų svetainės lubose sumontavo kelias eiles halogeninių šviestuvėlių. Du nedidelius grakščius bra jis pakabino tik ant vienos sienos, išklijuotos pasteliniais tapetais su elegantišku klasikiniu raštu.

Virtuvė

Didžiojo pirmo aukšto kambario nišoje įrengtą atvirą virtuvę nuo svetainės zonos vizualiai skiria į viršų kylanti laiptų linija bei baras, padedantis sukurti jaukią nedidelę virtuvės darbo erdvę. Šioje zonoje šeimininkams ypač svarbu buvo funkcionalumas, todėl, nors ji ir nedidelė, architektas čia sutalpino visą reikalingą įrangą. Sunkiau buvo išspręsti kitą klausimą – kaip buitinę techniką pritaikyti prie klasikinio stiliaus. Tačiau Irmantas jį išsprendė išrinkęs tamsiai rudą panašaus dizaino viryklę bei sendinto metalo gartraukį, o šaldytuvą ir indaplovę paslėpęs balduose.

Laiptai

Didelę vientisą pirmojo aukšto patalpą, kurioje įrengta svetainė ir virtuvė, vizualiai tarsi padalijo į dvi dalis į viršų vedantys laiptai, pastatyti tiesiai priešais laukujes duris. Tačiau prieš jas architektas sumanė įrengti dekoratyvinę sienelę ir taip sukurti nediduką prieškambarį. Laiptų pakopas dėl to teko „užlenkti“ į virtuvės zonos pusę, kurioje taip pat įrengta ir erdvi sieninė spinta bei mažiukas tualeto kambarys su dušo kabina. Siekdamas išnaudoti tuščią antrojo aukšto laiptų aikštelės plotą, Irmantas palei visą galinę šios erdvės sieną sumanė įrengti spintą su atviromis, nuo lubų apšviestomis lentynomis, kuriose šeimininkai laiko knygas ir malonias bei dekoratyvias smulkmenas.

Miegamasis

Šeimininkų miegamajam paskirtas didžiausias ir šviesiausias antrojo aukšto kambarys. Iškart už jo įrengta nedidelė drabužinė, iš kurios galima patekti tiesiai į erdvų vonios kambarį su dideliu langu. Jaukumo ir intymumo įspūdį šiam kambariui suteikia gelsvo atspalvio šilkiniai tapetai, dekoruoti vertikaliu klasikinio stiliaus raštu. Kone vienintelis ir svarbiausias šio kambario baldas, į kurį pirmiausia krypsta žvilgsnis, – plati dvigulė lova su aukštu, išraiškingu, natūralaus medžio ornamentuotu galvūgaliu, kuris šio kambario interjere padeda sukurti solidžios, rafinuotos klasikos įspūdį.

Vonios kambarys